سنگ زمرد اصل یکی از انواع بریل معدنی است که در میان سنگ‌های گران‌بهای جهانی دسته بندی می‌شود. این سنگ‌ها در مدل‌های اصل از ویژگی‌ها و خصوصیات مهمی برخوردار هستند که آن‌ها را از دیگر سنگ‌های معدنی متمایز می‌کند. این سنگ‌ها از نظر میزان خلوص درجه بندی‌هایی دارند که ارزش آن‌ها را تعیین می‌کند. در این مطلب همراه ما باشید تا در رابطه با روش‌های مهم شناسایی انواع سنگ‌های زمرد اصل اطلاعاتی به دست آورید.

در مجموعه حقانی انواع طلا و جواهرات چون سرویس جواهر زنانه زمرد، انگشتر طلای مردانه زمرد و… را با کیفیت اصل به همراه شناسنامه بین‌المللی گوهر شناسی خریداری و دریافت کنید.

 

بررسی شکاف‌های سطحی سنگ زمرد اصل و خواص آن

سنگ زمرد اصل را چگونه بشناسیم؟ سنگ زمرد اصل با ساختار ظاهری به خصوصی شناخته می‌شود. یک روش استاندارد برای شناسایی انواع اصل این سنگ‌ها، بررسی شکاف‌ها و ترک‌های سطحی آن‌ها است. زمردهای مصنوعی اغلب بسیار یکدست هستند و در ساختار آن‌ها هیچ ترکی وجود ندارد. به این ترتیب شفافیت سطحی آن‌ها نیز بالا است.

یکی از ویژگی‌های سنگ زمرد اصل ترک‌های سطحی این سنگ‌ها است که به صورت عادی و بدون عینک‌های مخصوص نیز قابل مشاهده خواهند بود. با مشاهده خلل و فرج‌های موجود بر سطح این سنگ‌ها به سادگی می‌توانید به اصالت محصول مورد نظر پی ببرید. قیمت سنگ زمرد اصل با در نظر گرفتن میزان خلوص این اقلام معدنی تعیین می‌شود. در این زمینه انواع سنگ‌ها قیمتی و خواص آن‌ها نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. در صورتی که به مدل‌های اصل این زمردها دسترسی داشته باشید، از خواص درمانی آن‌ها نیز بهره‌مند می‌شوید.

تصویر رنگ سنگ زمرد اصل

رنگ سنگ زمرد اصل

سنگ زمرد اصل با رنگ به خصوصی شناخته می‌شود. از دیگر ویژگی‌های مهم این سنگ‌ها رنگ آن‌ها است. قیمت سنگ زمرد اصل نیز بسته به قیمت آن تعیین می‌شود. سنگ زمرد اصل فروش با رنگ سبز کم‌رنگ تا تیره شناخته می‌شود.

برای خرید سنگ زمرد اصل باید به این طیف رنگی توجه داشته باشید. در ساختار سنگ‌های زمرد مصنوعی از رنگ سبز استفاده شده؛ اما اگر کمی دقیق‌تر به ساختار آن‌ها نگاه کنیم، اثری از رنگ‌های دیگر را نیز در آن‌ها می‌بینیم. سنگ زمرد بدل رگه‌های رنگی زرد را نیز در خود جای می‌دهد. سنگ زمرد اصل خرید و فروش بالایی در خانواده‌های اشرافی و ثروتمند دارد. برای شناخت مدل‌های اصل این محصول در عرصه جواهر سازی نیز به رنگ سنگ زمرد اصل توجه می‌شود. انواع طلا و جواهرات امروزی با تکه‌هایی از این سنگ گران‌بها ساخته می‌شوند.

سنگ زمرد اصل سایه‌های رنگی دیگری ندارد. به همین خاطر در حین خرید این سنگ‌ها باید به رنگ‌های تشکیل دهنده آن‌ها توجه داشته باشید.

تصویر سنگ زمرد

تراش سنگ زمرد اصل

رنگ سنگ زمرد اصل تنها روش شناسایی مدل‌های اصل این محصول نیست. سنگ زمرد اصل بر اساس تراش‌هایی که بر روی آن وجود دارد نیز در شناسایی مدل‌های اصل آن‌ها تأثیر گذار خواهد بود. از مهم‌ترین خصوصیات سنگ زمرد اصل می‌توان به لبه‌های تراشیدگی این محصولات اشاره کرد.

سنگ زمرد اصل لبه‌هایی صاف دارد و ساییدگی در بخش لبه‌های آن وجود ندارد. در ساخت و آماده سازی انواع دستبند زنانه از سنگ‌های زمرد تراش خورده استفاده می‌شود که با لبه‌هایی صاف بر این زیورآلات تعبیه می‌شوند. در صورتی که لبه‌های سنگ زمرد مورد نظر شما کمی نرم باشد، محصول مورد نظر مصنوعی خواهد بود.

کیفیت سنگ زمرد اصل فروش نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. ساختار سخت این سنگ‌ها یکی از مهم‌ترین خصوصیاتی است که در حین خرید آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

برای شناسایی سنگ زمرد اصل خرید گاها کیفیت این مواد معدنی در آزمایشگاه‌های معتبر مورد بررسی قرار می‌گیرند. از خصوصیات سنگ زمرد اصل ساختار یکدست آن‌ها است که در آزمایشگاه‌های معدنی نیز به سادگی قابل مشاهده خواهد بود. برای شناسایی مدل‌های اصل این محصولات می‌توانید به بازتابش نور فرابنفش به سطح این سنگ‌ها نیز توجه داشته باشید. در قیمت گذاری هر یک از این سنگ‌ها شفافیت، تراشه‌ها، رنگ و… این مواد معدنی نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

جمع بندی

در این مطلب در رابطه با سنگ زمرد اصل اطلاعاتی را بررسی کردیم. در صورتی که اقدام به خرید این محصولات کرده‌اید، با در نظر گرفتن پارامترهای نام‌برده‌شده اصلیت این مواد معدنی را تشخیص داده و این معیارها را به دقت زیر نظر داشته باشید. ویژگی‌های سنگ زمرد اصل به شما کمک می‌کند که این سنگ‌ها را به سادگی شناسایی کنید. این سنگ‌ها در عرصه جواهر سازی کاربردهای بسیار زیادی دارند و برای ساخت بسیاری از زیورآلات مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر یک از این سنگ‌های زینتی با خواص بسیار زیادی شناخته می‌شوند و برای سلامت روح و جسم مفید خواهند بود.