طلای 18 عیار:
3,497,530
تومان

زنجیر طلا گوی

۱۶۲۱۲ الماسی.jpg 60-min

3 عدد در انبار

زنجیر طلا الماسی کم اجرت

۷,۸۳۷,۰۰۰ تومان۸,۷۰۳,۰۰۰ تومان

۱۶۵۴۳ دیپون-min

ناموجود

زنجیر طلا دیپون

۱۱,۸۸۷,۰۰۰ تومان

زنجیر طلا گوی زرد

ناموجود

زنجیر طلا گوی زرد

۱۹۰,۹۰۶,۰۰۰ تومان

در گذشته از زنجیر تنها برای کارهایی همچون بیرون کشیدن آب از چاه یا لنگر انداختن کشتی‌ها استفاده می‌کردند؛ اما به تدریج زنجیر در ساخت زیورآلات یعنی دستبند و گردنبند مانند زنجیر طلا مدل گوی مورد استفاده قرار گرفت. زنجیرها بسته به سبک و سیاق خود هر یک کاربرد خاص خود را دارند اما می‌توان آن‌ها را در سه دسته کلی کلاسیک، مدرن و طرح بافت قرار داد. در ادامه در رابطه با نوعی زنجیر طرح بافت به نام زنجیر طلا گوی صحبت می‌کنیم. برای خرید طلا آنلاین به امکان ساخت طلا سفارشی می‌توانید از طریق جواهری حقانی اقدام کنید.

 

خرید زنجیر طلا گوی از مجموعه حقانی

مجموعه‌ای از مهره‌ها در کنار هم زنجیری زیبا به نام زنجیر طلا گوی می‌سازند. در برخی مدل‌های این زنجیر، گوی‌ها بسیار به یکدیگر نزدیک‌اند و در برخی دیگر گوی‌ها با فاصله از هم به وسیله میله‌هایی فلزی به یکدیگر متصل شده‌اند. برخلاف زنجیره‌ایی مانند زنجیر طلا طنابی استفاده از زنجیر گوی به تنهایی و بدون آویز یا پلاک جلوه خاصی ندارد؛ بنابراین توصیه می‌شود همراه این مدل زنجیر از آویز یا لوازم جانبی دیگر نیز استفاده کنید.

به طور معمول در زنجیر طلا گوی دار از قفل‌هایی همچون سگک استفاده می‌شود. با توجه به بافت و اجزای تشکیل دهنده زنجیر گوی، این مدل زنجیرها استحکام و دوام بالایی ندارند و بیشتر در معرض خطر پاره شدن قرار دارند البته قابل ذکر است که تعمیر این مدل زنجیرها کار آسانی نیست. گوی در این مدل زنجیرها در اندازه (بر حسب میلی‌متر) و فاصله‌های متنوع قرار می‌گیرد تا با سلایق و بودجه‌های مختلف هماهنگ باشد. برای خرید این محصول می‌توانید از طریق جواهری حقانی اقدام کنید.

 

عیار مناسب برای زنجیرهای گوی دار

هنگام خرید زیورآلات طلا عیار آن از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا بر دو عامل مهم یعنی کیفیت و قیمت محصول اثر گذار است. به طور کلی هر چقدر عیار زنجیر طلا بالاتر باشد زنجیر نرم‌تر بوده و عمر کوتاه‌تری نسبت به سایر زنجیرهایی با عیار پایین‌تر دارد. چنانچه قصد دارید از زنجیر طلا گوی به طور روزانه استفاده کنید بهتر است طلاهایی با عیار ۲۰ یا ۲۲ را فراموش کنید و به دنبال زنجیری با عیار پایین‌تر بروید.

اگر زنجیر طلای گوی را در عیارهای بالایی همچون ۲۲ تهیه کنید زنجیر خراش برداشته و مقاومتی در برابر ضربه از خود نشان نمی‌دهد. برای زنجیرهایی شکننده همچون زنجیر گوی عیار ۱۴ یا ۱۰ مناسب است در واقع طلای کمتر مقاومت و سختی بیشتری ایجاد می‌کند. هنگام خرید افرادی که به فلزاتی همچون نیکل حساسیت دارند باید توجه کنند که طلاهای کم عیار در برابر طلاهایی با عیار بالاتر قدرت ایجاد حساسیت بیشتری دارند.

 

قفل زنجیر طلا گوی

با توجه به هزینه‌های بالای زیورآلات طلا محافظت و نگهداری از زنجیرهای طلا اهمیت ویژه‌ای دارد. از دلایل رایج گم شدن زنجیر عدم وجود قفل مناسب است؛ بنابراین باید هنگام خرید زنجیر طلا گوی به دقت قفل زنجیر را بررسی کنید. انواع مختلفی از قفل همچون قفل آهنربایی، لابستر، فنری و غیره در زنجیرها قابل استفاده است.

نوعی قفل مخصوص برای زنجیرهای ظریف همچون زنجیر طلا گوی دار به نام قفل زنجیر توپی وجود دارد. جهت بستن این مدل قفل باید توپک انتها زنجیر را به درون حفره سر دیگر زنجیر وارد کرده و با هدایت گوی در جهت راست و چپ قفل را محکم کنید. قفل خرچنگی یا لابستر برای انواع زنجیرها همچون زنجیر طلا بیزمارک و توپی ایمنی بیشتر ایجاد می‌کنند.

 

کیفیت زنجیرهای گوی دار

از پرسش‌های رایج قبل از خرید زنجیر طلا گوی این است که زنجیر طلا بخریم یا زنجیر دارای روکش طلا؟ قیمت زنجیر طلا مدل گوی از زنجیر گوی روکش شده با طلا بسیار بیشتر است؛ بنابراین برای پاسخ به این سؤال اول باید بودجه خود را بررسی کنید. روکش طلای زنجیر قیمت کمتری دارد اما پس از مدتی از بین می‌رود و رنگ فلز زیرین نمایان می‌شود و مجدداً باید به افراد متخصص مراجعه کرده تا دوباره زنجیر را بازسازی کنید.

اگر می‌خواهید هر روز از زنجیر گوی خود استفاده کنید بهتر است زنجیر طلا بخرید تا هر چند مدت نیازی به آبکاری نباشد. گوی‌های این مدل زنجیرها می‌توانند توپر یا تو خالی باشند و مسلماً زنجیرهای گوی دار توپر سنگین‌تر بوده و قیمت بالاتری هم دارند و در مقابل گوی‌های تو خالی سبکی خاصی دارند. متأسفانه گوی‌های تو خالی به آسانی شکسته شده یا ترک برمی‌دارند و تقریباً تعمیر آن‌ها غیر ممکن است؛ بنابراین برای استفاده طولانی مدت گوی‌های توپر را انتخاب کنید.

 

جمع بندی

انواع مختلفی از زنجیر در بازار طلا موجود است. در این مقاله در رابطه با زنجیر طلا گوی صحبت کردیم. کیفیت زنجیر طلای گوی خریداری شده به عواملی همچون عیار طلا و توپر یا تو خالی بودن گوی‌ها وابسته است؛ توصیه می‌شود در این مدل زنجیر از گوی‌های توپر و طلایی با عیار پایین‌تر استفاده کنید. برای جلوه بهتر زنجیر بهتر است از آویز و اکسسوری‌های مرتبط دیگر نیز کمک بگیرید. 

 

دلیل بازگشت وجه

محدوده قیمت
محدوده قیمت - slider
11،887،000190،906،000
وزن طلا
وزن طلا
طبقه بندی محصول
طبقه بندی محصول
سنگ مورد استفاده
سنگ مورد استفاده

ارسال سکه‌های حقانی با تگ NFC رایگان!