شمش طلا را از کجا بخریم؟؟ شمش طلا را باید از مکانی خرید که اعتبار کافی داشته باشد. شمش طلای ۲۵۰گرمی یکی از انواع شمش‌هایی است که افراد ثروتمند برای سرمایه‌گذاری می‌خرند. شمش طلا در سایزهای بسیار کوچک هم تولید می‌شود که برای کادو دادن و خرید شخصی مناسب هستند. در بسیاری از مجالس شاهد انواع شمش‌های طلا هستیم که برای پرستیژ بالای افراد به عنوان کادو مدنظر هستند. حالا این سوال پیش می‌آید که شمش طلا را از کجا بخریم؟ برای دریافت پاسخ این سوال در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع شمش طلا، قبل از خرید آن

شمش طلا، به طور کلی به بسته‌بندی‌ شده‌ترین و قابل تشخیص‌ترین شکل طلای خام اشاره دارد. شمش‌های طلا به‌طور رایج به صورت قلبی، مستطیل یا مکعبی هستند. شمش طلای ۵۰۰ گرمی یکی از انواع این شمش‌ها است. شمش‌طلا معمولاً بر اساس عیار (پلاتین، ازراق، رودیوم، تجهیزات جواهر سازی و….) و وزن تولید می‌شوند. عیار اکید آن در حداقل میزان 995/0 و در بیشترین حد 999/0 است.

در ایران، شمش‌های 12 کیلوگرمی تحت نظارت بانک مرکزی وارد می‌شوند. بانک مرکزی، بخشی را برای ضرب سکه استفاده می‌کند و بخش باقی مانده را به تولیدکنندگان طلا و جواهر برای ساخت مصنوعات طلا می‌دهد. برخی از بانک‌های خصوصی نیز مجوز واردات شمش‌ها را با وزن کمتر دارند که این نوع واردات بیشتر برای سرمایه‌گذاری استفاده می‌شود. برخی موسسات در ایران تحت مجوز T99 سازمان ملی استاندارد ایران، شمش‌های طلا با عیار 995 را در ایران تولید می‌کنند.

معتبرترین مراکز فروش طلا

پیش از خرید طلا باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید که یکی از آنها علائم و نشانه‌های حک شده روی شمش است. این علائم می‌تواند علاوه بر عیار طلا نشان دهنده درجه خلوص آن نیز باشد. یکی از مواردی که روی شمش‌های طلا حک می‌شود وزن آنها است. شمش‌های طلا دارای یک کد شناسایی هستند که روی آنها درج شده است. از آنجایی که تولید شمش طلا توسط مجموعه‌های مختلف تفاوت دارد باید در هنگام خرید خود به این موارد توجه کنید.

  • خرید شمش طلا از مراکز تجاری معتبر

برای خرید شمش طلا باید یک مکان معتبر و مطمئن را برای خودتان انتخاب کنید. اگر می‌خواهید شمش طلا را به صورت حضوری خرید کنید باید به فروشنده اعتماد داشته باشید. اگر یک فروشنده دارای پروانه کسب برای فروش طلا نداشته باشد گزینه مناسبی برای خرید شما نیست. از آنجایی که این روزها طلا فروشان بسیار زیادی وجود دارند باید در خرید خود دقت زیادی داشته باشید. در روش غیرحضوری و خرید اینترنتی باید دقت شما دوچندان باشد. نماد اعتماد الکترونیکی می‌تواند شما را در خرید غیرحضوری کمک کند. اگر یک مجموعه معتبر را برای خودتان انتخاب کنید می‌توانید از قیمت شمش طلا و همچنین کیفیت تولید آن مطمئن باشید.

شمش طلا

  • خرید شمش طلا از مجموعه حقانی

یکی از مجموعه‌های معتبری که می‌توانید برای خرید شمش طلا از خدمات آن استفاده کنید مجموعه حقانی است. این مجموعه شمش‌های طلا را در وزن‌های مختلف به فروش می‌رسد و شما می‌توانید با توجه به بودجه و نیازی که دارید یکی از انواع آنها را خریداری کنید. مجموعه حقانی بهترین کیفیت را در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید انواع شمش‌ها که توسط شرکت‌های مختلف تولید شده‌اند را از آن خریداری کنید. مجموعه حقانی دارای نماد اعتماد الکترونیکی اصل و انواع جواهرات و طلا را با تنوع بسیار بالایی به صورت غیرحضوری به فروش می‌رساند.

  • خرید شمش طلا از بانک

یکی دیگر از روش‌های مناسب برای خرید شمش طلا مراجعه به بانک‌ ملی کشور است. شما به خرید از بانک این اطمینان را دارید که شمش طلا را بدون هیچگونه افزایش قیمت و یا عدم کیفیت خریداری کنید. خرید شمش طلا از بانک می‌توان یک روش مناسب برای سرمایه‌گذاری شما باشد. از آنجایی که شمش‌ها با وزن‌های مختلفی به فروش می‌رسد، می‌توانید از آنها به عنوان کادو هم استفاده کنید. از آنجایی که قیمت طلا نوسان بسیار زیادی دارد ممکن است در بازه‌های زمانی مختلف با قیمت‌های گوناگون آن روبرو شوید.

عکس شمش طلا را از کجا بخریم؟

معتبرترین تولیدکنندگان شمش طلا در جهان

شمش طلا در سرتاسر جهان تولید می‌شوند و بسته به محبوبیت و قابلیت قبول در بازار بین‌المللی، معتبر هستند. در زمینه شمش طلا، برخی از معتبرترین کشورها و برندها عبارتند از:

  1. سوئیس: شمش‌های طلا سوئیسی به دلیل کیفیت عالی، دقت سنجش و طراحی زیبا در بازار بسیار معتبر هستند. برندهای مشهوری مانند پمپ سوئیس، والتر، آرگور- هره و مکسی معروف‌ترین تولیدکنندگان شمش طلا در سوئیس هستند.
  2. انگلیس: شمش طلاهای انگلیسی نیز در بازار بین‌المللی معتبریت دارند. شمش‌های طلا با عیارهای مختلفی از جمله 22 و 24 عیار تولید می‌شوند. برندهای برج، اکسون و جانسون- متیوز معروف‌ترین تولیدکنندگان شمش طلا در انگلیس هستند.
  3. استرالیا: استرالیا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شمش طلا در جهان است.
  4. امارات متحده عربی: امارات متحده عربی نیز در تولید و صادرات شمش طلا دارای نقش مهمی است. مناطق آزاد طلای دبی به عنوان مراکز تولید و ارائه شمش‌های طلا در این کشور شناخته می‌شوند.در مورد شمش طلاهای داخلی ایران هم مراکزی به عنوان مراکز معتبر و مشهور در تولید شمش طلا در ایران شناخته می‌شوند. طرح‌های متنوعی روی شمش‌های ایرانی حک می‌شود که جهت تکمیل کلکسیون و هدیه دادن بسیار مناسب هستند.

سخن پایانی

همانطور که در این مطلب توضیح دادیم شمش طلا یکی از گزینه‌های مناسب برای کادو و سرمایه‌گذاری است. برای خرید این محصول باید یک فروشگاه معتبر را انتخاب کنید تا از کیفیت شمش اطمینان داشته باشید. فروشگاه‌های آنلاین که اعتبار کافی دارند گزینه خوبی برای خرید شما هستند. برای دریافت خدمات بیشتر در زمینه خرید طلا با ما تماس بگیرید. ما بهترین محصولات را در اختیار شما قرار می‌دهیم.