سنگ موزانایت در گروه سنگ‌های با ارزش و زیبا قرار دارد. در‌ واقع تعداد بسیار اندکی از اشخاص هستند که بسته به سلیقه شخصی خود ممکن است نسبت به جواهرات ساخته شده از موزانایت علاقه نشان ندهند؛ زیرا جواهراتی که در طراحی آن‌ها موزانایت بکار رفته است بسیار درخشنده هستند و دست کمی از سنگ الماس ندارند. جواهرات موزانایت علاوه بر زیبایی، خواص بسیاری نیز دارند که مهم‌ترین آن‌ها خاصیت پاک کنندگی روح است که به اصطلاح با عنوان تطهیر روح هم نیز یاد می‌شوند. اگر از طرفداران سنگ‌های قیمتی به ویژه الماس‌ها هستید و بودجه خرید آن‌ها را ندارید، پیشنهاد می‌شود در ادامه این متن با ما همراه باشید تا کارشناسان گالری جواهری حقانی به بیان ویژگی‌های لازم از سنگ‌های موزانایت بپردازند و راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.

معرفی سنگ موزانایت

تصویر  سنگ موزانایت

این سنگ در دو نوع طبیعی و مصنوعی وجود دارد که نمونه طبیعی آن معمولا کمیاب است و به راحتی یافت نمی‌شود؛ اما فرمول شیمیایی آن به شکلی است که قابلیت ساخته شدن در آزمایشگاه‌ها را دارد و همین مسئله باعث به صرفه شدن قیمت سنگ‌های موزانایت شده است. موزانایت یک سیلیکون کاربید است و از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به سنگ الماس دارد. این سنگ درخشنده بار اول در فرانسه کشف شد و پس از اینکه برای دومین بار در کشور روسیه یافت شد، به سنگ موزانایت روسی مشهور شد. نمونه‌ای از سنگ موزانایت بی رنگ است؛ اما این سنگ در رنگ‌های سبز، زرد، آبی و سیاه نیز وجود دارد که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند و همواره با تعداد زیادی تقاضا از طرفداران خود روبرو هستند.

خواص سنگ موزانایت

تصویر انواع سنگ موزانایت

نکته جالب و حائز اهمیت در جواهرات ساخته شده با سنگ موزانایت این است که این جواهرات علاوه بر زینت بخش بودن خواص درمانی جسمی و روحی هم نیز دارند و در واقع خرید و استفاده روزانه از آن‌ها، پرتاب یک تیر و زدن چند نشان است. اولین خاصیت این سنگ‌ها این است که می‌توانند مانند سنگ کهربا روح انسان را از انرژی‌های منفی پاک کرده و در درمان افسردگی‌ها موثر باشند؛ همچنین نیز قابلیت دارند که قدرت چاکرا‌ها را افزایش داده و برای افراد شانس بیاورند.

پیشنهاد می‌شود اگر از معتقدان انرژی سنگ‌ها و سیارات هستید خرید این سنگ را در اولویت خرید خود قرار دهید و از استفاده آن لذت ببرید. از دیگر خواصی که برای سنگ موزانایت می‌توان نام برد، بحث سلامت قلب انسان است که همین عامل برتری این سنگ را نسبت به نمونه‌های دیگر اثبات می‌کند. بهتر است این سنگ خاص را در زمان مدیتیشن و ملاقات‌های جدید استفاده کنید تا انرژی‌های مثبت و قلبی را برای خود به ارمغان بیاورید.

تفاوت سنگ موزانایت با سنگ الماس

تفاوت‌های طلا و جواهر معمولا راحت مشاهده می‌شوند اما با مشاهده ظاهر سنگ موزانایت و سنگ الماس اگر اطلاعات کافی را نداشته باشید، نمی‌توانید آن‌ها را از همدیگر تشخیص دهید ما در ادامه برخی از تفاوت‌های این دو سنگ جواهری را برای شما عزیزان ذکر می‌کنیم.

تفاوت اول این سنگ‌ها، بحث سختی آن‌ها است؛ الماس‌ها سخت‌ترین سنگ‌های موجود هستند ولی موزانایت‌ها درجه سختی کمتری نسبت به الماس‌ها دارند. تفاوت دومی که می‌توان به آن اشاره کرد، رنگ سنگ‌ها است؛ الماس کاملا بی‌رنگ است اما موزانایت یک نمونه بی‌رنگ و چند نمونه رنگی دارد که نمونه بی‌رنگ موزانایت به طور کامل بی‌رنگ نبوده و کمی رنگ زرد یا خاکستری را می‌توان در آن مشاهده کرد. تفاوت آخر موزانایت و الماس‌ها در قیمت آن‌هاست. قیمت جواهرات الماس همیشه گران است اما جواهرات ساخته شده از سنگ روسی موزانایت قیمت مناسب‌تری دارند و یکی از دلایل آن را می‌توان مصنوعی بودن موزانایت‌های آزمایشگاهی دانست. برای همین باید در خرید جواهرات توجه بالایی داشت؛ چرا که الماسی با عنوان قیمت مناسب وجود ندارد و در واقع همان سنگ موزانایت است.

از دیگر تفاوت‌های الماس و موزانایت موارد زیر را می‌توان ذکر کرد:

● بازتاب نور که در سنگ موزانایت نسبت به الماس، بیشتر است.

● رنگ نور انعکاسی از الماس بی رنگ است و در موزانایت به شکل رنگین کمان است.

● موزانایت به دلیل دارا بودن سیلیکون، برخلاف الماس همیشه درخشندگی خود را حفظ می‌کند.

● الماس کاملا از کربن ساخته شده است اما موزانایت ترکیبی از کربن و سیلیکون است.

● الماس قابلیت تولید الکتریسیته را ندارد اما سنگ موزانایت رسانندگی الکتریسیته قابل توجهی را دارا است.

سخن آخر

در این مطلب درباره ویژگی‌های سنگ موزانایت خواندیم و در ادامه آن را با الماس مقایسه کردیم؛ اگر برای خرید جواهرات الماس و مویزانایت مردد شده‌اید، این مطلب به شما می‌تواند یاری برساند. در هنگام خرید موزانایت‌های طبیعی و اصل حتما حساسیت به خرج دهید و سعی کنید از فروشگاه‌های حضوری و اینترنتی معتبر خرید خود را انجام دهید. گالری جواهری حقانی با بیش از ۴۰ سال سابقه در طراحی و عرضه انواع جواهرات، بهترین پیشنهاد برای خرید یک حلقه نامزدی یا هر زیورآلاتی با طراحی سفارشی و خاص شما است؛ فقط کافی است نام این مجموعه را جستجو کنید و جواهر مدنظر خود را با فاکتور معتبر و ارسال رایگان درب منزل تحویل بگیرید.