کهربای سیاه که به سنگ موسی معروف است پیش ماده‌ای برای زغال سنگ است که از چوب‌هایی که میلیون‌ها سال در آب مانده بودند تشکیل شده است. خواص سنگ کهربای سیاه برای بدن مفید است و انرژی مثبتی به بدن هدیه می‌بخشد.

افرادی هستند که به‌شدت طرف‌دار این سنگ هستند و از آن به عنوان خواص انرژی درمانی استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید از چگونگی تشخیص سنگ کهربای سیاه سر در بیاورید و بدانید قیمت خواص سنگ کهربای سیاه چقدر است در ادامه با ما همراه باشید تا به ویژگی‌ها و خواص این سنگ کاربردی و زینتی ارزشمند بپردازیم.

حقانی به عنوان یکی از معتبرترین مراکز خرید طلای آنلاین انواع سنگ‌های قیمتی و زینتی همچون کهربا را به صورت کاملا انحصاری طراحی و عرضه می‌کند و شما می‌توانید برای خرید به صورت آنلاین اقدام کنید.

تصویر خواص سنگ کهربای سیاه

سنگ کهربا چیست؟

کهربای سیاه از چوب‌هایی که میلیون‌ها سال در آب فسیل شده‌اند به وجود آمده است. کهربای سیاه سنگی نیمه قیمتی اما بسیار کاربردی است که حاوی سولفید آهن است به همین علت رنگی سیاه و شکلی فلزی مانند دارد. سنگ کهربای سیاه برای بدن بخصوص کودکان بسیار مفید است. همچنین این سنگ در صنعت طلا برای ساخت انواع طلا همچنین معماری باستانی کاربرد تزیینی دارد.

در زمان گذشته در قرن بیست و یکم در ایالات متحده زنان و جوانان از سنگ کهربا سیاه به عنوان گردنبند در گردن استفاده می‌کردند. به عقیده برخی افراد کهربای سیاه سنگی همدرد است که درد و رنج یک عزیز از دست رفته را تسکین می‌دهد. کهربای سیاه در طبیعت به دو صورت سخت و نرم یافت می‌شود که می‌توان گفت نوع سخت آن دارای مقدار زیادی کربن است که در آب نمک شکل می‌گیرد و نوع نرم آن از ترکیب میزان بالایی کربن بوده و در آب سرد ایجاد می‌شود.

 

خواص سنگ کهربای سیاه

جالب است بدانید یکی از خواص سنگ کهربای سیاه خاصیت مغناطیسی بودن آن است. به گونه‌ای می‌توان گفت سنگ کهربا سال‌ها پیش در انگلستان شهر ویتبی یافت شد. از گذشته تا به امروز از سنگ کهربا به عنوان یک خواص درمانی برای تسکین و تمدید اعصاب و درمان سردرد نیز استفاده می‌کنند برخی از افراد بر این باورند که سنگ کهربا سیاه هم مانند سنگ زمرد اصل انرژی تأثیر گذاری دارد و قدرت دفع نمودن انرژی‌های منفی را دارد.

از آنجا که در گذشته ملکه ویکتوریا عاشق طلا و جواهرات بود از سنگ کهربای سیاه در مراسم و سوگواری‌ها به وقت غم و اندوه از سنگ کهربا برای آرامش و تسکین شفا استفاده می‌کردند. اما همچنان بیشترین حجم استفاده از این سنگ در زمان سوگواری پرنسس آلبرت به عنوان سنگ مخصوص عزاداری در سال ۱۸۶۱ میلادی اتفاق افتاده است. قیمت خواص سنگ کهربا سیاه نسبتاً پایین است.

اما به علت خواص درمانی امروزه طرف‌داران بسیاری دارد اما شناختی از تشخیص سنگ کهربای سیاه ندارند جالب است بدانید خیلی راحت و آسوده می‌توانید اصل یا بدل بودن این سنگ با ارزش و پر خواص را تشخیص دهید. برخی دیگر از افراد از سنگ کهربا سیاه به عنوان نیرویی برای کنترل ارواح استفاده می‌کنند تا مانع جن زدگی شود. همچنین برای حفظ خود از اوراد جادو یا جادوگری در برابر دشمن از این سنگ استفاده می‌کنند.

تصویر تشخیص سنگ کهربای سیاه

تشخیص سنگ کهربای سیاه

برای تشخیص سنگ کهربای سیاه از آنجا که این نوع کهربا بیش از ۶۰۰ میلیون سال پیش از چوب‌های فشرده و فسیل در زیر آب به وجود آمده مانند زغال هنگامی که سوزانده شود از آن بوی زغال بلند می‌شود در حالی که کهربا مصنوعی از خود بویی همانند پلاستیک بروز می‌دهد. اگر از دسته افرادی هستید که به سنگ کهربا در دنیای جواهرات انگشتر طلا زنانه علاقه‌مند هستید نگین سنگ کهربا را می‌توانید؛ در آب نمک بگذارید اگر روی آب شناور شد سنگ شما اصلی است زیرا سنگ‌های مصنوعی در آب ته نشین می‌شوند.

 

جمع بندی

کهربای سیاه از جنس زغال لیگنیت است که در زمان ملکه ویکتوریا از آن به عنوان گوهر سوگواری برای تسکین غم و اندوه استفاده می‌شده است. به عقیده برخی افراد خواص سنگ کهربای سیاه هنگام استفاده از آن با تماس به بدن تمام انرژی‌های منفی را گرفته و روح دارنده را جذب می‌کند.

در واقع کهربای سیاه نوعی زغال سنگ براق است که از آن به عنوان یک سنگ زینتی در جواهر سازی به کار می‌رود. قیمت خواص سنگ کهربا در خانواده‌ی سنگ‌های نیمه قیمتی است ولی می‌توان گفت یک سنگ بسیار قدرتمند و انرژی بخش به همراه خود دارید که از شما در مقابل امواج منفی محافظت می‌کند.