عجیب‌ترین طلای دنیا می‌تواند در اشکال گوناگونی ساخته شود که البته طرفداران خاص خود را دارد. در دنیای طراحی انواع طلا، همیشه خلاقیت و نبوغ جایگاه ویژه‌ای داشته است. برخی از طلاهای عجیب و غریب از نظر بعضی افراد شاید چندش‌آور باشند، ولی بعضی دیگر دید متفاوتی دارند و خلاقانه به موضوع نگاه می‌کنند. به همین دلیل، ما قصد داریم در ادامه به بررسی عجیب‌ترین طلاهای دنیا بپردازیم.

دانستنی های طلا و جواهر

شاید قبل از اینکه در مورد عجیب‌ترین طلاها جهان با شما صحبت کنیم، بهتر است کمی به دانستنی های طلا و جواهر بپردازیم. قدیمی‌ترین شکل طلا و جواهرات به 75 هزار سال پیش برمی‌گردد و این یکی از دانستنی‌های جالب و عجیب در این حوزه به نظر می‌رسد.

سابقه وجود الماس‌ها به 900 سال پیش برمی‌گردد و در هندوستان اولین الماس کشف شده است. به جز هند در روسیه، کانادا و صحرای آفریقا هم الماس به خوبی کشف و استخراج می‌شود و امروزه در صنعت کاربرد بسیار زیادی دارند.

بدون شک، گردنبند نیکول کیدمن در فیلم مولن رژ گران‌ترین جواهرات در فیلم به شمار می‌آید. ستاره سیاه را به عنوان بزرگ‌ترین یاقوت جهان می‌شناسند که در موزه‌ای در واشنگتن آمریکا نگهداری می‌شود و طبق تحقیق‌ات به دست آمده، در عمق اقیانوس‌ها چیزی حدود 10 میلیارد تن از طلای جهان وجود دارد.  

تصویر ویولن از جنس طلا

چه چیزهایی را با طلا ساخته‌اند؟

ساخت طلا سفارشی از قدیم‌الایام هم مورد توجه و استقبال مردم بوده است. به گونه‌ای که اگر به انواع طلاهای عجیب نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که مردم علاقه دارند چه چیزهایی را از طلا بسازند.

به عنوان مثال لیمونادی ساخته شده از طلای 24 عیار.

فردی در سالیان گذشته حدود ۴۰۰.۰۰۰ دلار را پرداخت کرده بود تا تابوتی از جنس طلا 24 عیار برای وی بسازند.

در توکیو، فردی لباس عروسی خود را با نخ طلا سفارش داده بود و این هم می‌تواند یکی از عجیب‌ترین‌ها به شمار آید.

در سال 2009 در لندن شکلاتی به ارزش 1600 دلار فروخته شد و شاید بپرسید، چرا باید قیمت شکلات این‌قدر گران باشد؟ به این دلیل که از ورقه‌های طلای خوراکی شکلات پوشیده شده بود. 

یکی دیگر از انواع عجیب‌ترین طلا دنیا دستمال توالتی است که در آلمان و در یک کارگاه طراحی بافت از جنس طلا 24 عیار ساخته شده است و این دستمال‌های توالت با قیمت 250 دلار به فروش می‌رسند و طراحی آن‌ها می‌تواند اختصاصی و دست‌ساز باشد. 

در بمبئی لنزی از جنس طلا و الماس ساخته شده است و توانسته در دسته‌بندی عجیب‌ترین طلا جهان جای گیرد.

در لندن هم عینکی کاملاً خاص و ساخته شده از طلا با پوشش چرمی مشکی ساخته شده است.

در یک جواهر فروشی در ژاپن، مجسمه‎ای از اسب از جنس برنز با ورقه طلا ساخته شده و به نمایش درآمد.

در هنگ‌کنگ هم توالتی از روکش طلا ساخته شده که شاید برای برخی کمی چندش‌آور باشد.

تصویر کوله پشتی از جنس طلا

حقایق باورنکردنی در مورد طلا

حال که در مورد انواع عجیب‌ترین طلا دنیا با شما صحبت کرده‌ایم، بهتر است کمی هم در مورد حقایق باورنکردنی طلا اطلاعاتی را ارائه دهیم. 1 گرم طلا را در نظر بگیرید، با استفاده از 1 چکش می‌توانید آن را به 1 ورق 1 متر مربعی به راحتی تبدیل کنید. 

برای ساخت کلاه فضانوردان و به‌خصوص شیشه این کلاه، از طلا استفاده می‌کنند. به این دلیل که طلا می‌تواند اشعه فرابنفش را منعکس کرده و باعث می‌شود تا به صورت هم‌زمان نور خورشید به درون این کلاه بتابد. این چنین است که کلاه مورد نظر خنک باقی مانده ولی درون آن کاملاً روشن است. 

تاکنون هر طلایی که کشف شده است را می‌توان در فضایی معادل 16.5 متر مکعب جای داده و به حالتی فشرده در آورد. به هر حال طلا از قدیم الایام یکی از باارزش‌ترین‌ها بوده است و هم اکنون که قیمت بالایی را به خود اختصاص داده است.

سخن پایانی

در مورد عجیب‌ترین طلای دنیا و انواع آن، به صورت مختصر اطلاعاتی را ارائه داده‌ایم. توجه داشته باشید که امروزه هم بسیاری از مردم به سفارش وسایلی از طلا می‌پردازند که شاید بعداً در دسته‌بندی انواع طلاهای عجیب و غریب قرار بگیرند.