استفاده از جواهرات در خانواده‌های سلطنتی را می‌توان یکی از عادات قدیمی دانست‌. به گونه‌ای که زنان سلطنتی با انداختن انواع طلا و جواهرات گران قیمت زیبایی خود را دو چندان می‌کردند.

هر چه جایگاه فردی بالاتر بود از جواهرات گران‌تر و بهتری استفاده می‌کرد. همین موضوع نیز باعث شده است تا امروزه کلکسیونی از گران‌ترین جواهرات سلطنتی دنیا وجود داشته باشد.

علاقه‌مندان به طلا و جواهرات در سراسر جهان دوست دارند از گران‌ترین جواهرات سلطنتی جهان اطلاع یابند و آن‌ها را بشناسند. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید، توصیه می‌کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و به هیچ عنوان آن را از دست ندهید.  

گران‌ترین جواهرات سلطنتی دنیا را بشناسید!

تصویر ملکه انگلیس

در سراسر جهان از سنگ‌های گران قیمت و زیبا برای طراحی و ساخت انواع زیورآلات مردانه و زنانه استفاده می‌شود. هر چه که سنگ‌های استفاده شده در ساخت یک اکسسوری گران‌تر و خاص‌تر باشد، هزینه نهایی لازم برای خرید آن جواهر نیز بیشتر است.

جواهرات ساخته شده معمولا شکل و شمایل خاصی دارند. برخی از این جواهرات نمادهایی را در خود جای داده‌اند که باعث محبوبیت دو چندان و زیبایی بالا آن‌ها می‌شود. همین موضوع نیز در نهایت قیمت آن‌ها را افزایش می‌دهد. نماد مار در جواهرات یکی از این نمادهای محبوب است که علاوه بر زیبایی بخشیدن به اکسسوری باعث افزایش ارزش آن نیز می‌شود‌. خوشبختانه امروزه این امکان فراهم است که جواهر دلخواه خود را بر اساس سلیقه شخصی‌تان سفارش دهید. بنابراین اگر به دنبال ساخت طلای سفارشی هستید و می‌خواهید نمادهای دلخواه‌تان را روی طراح‌های شخصی و خاص خود به اجرا درآورید، می‌توانید از گالری طلا و جواهرات حقانی کمک بگیرید. این مجموعه در زمینه خرید طلای آنلاین نیز می‌تواند به شما کمک کند.

بیشتر جواهراتی که امروزه از آن‌ها به عنوان گران‌ترین جواهرات سلطنتی یاد می‌شود آثاری هنری هستند که به دست افرادی ماهر و توانا طراحی و ساخته شده‌اند. همین عامل نیز باعث شده است تا اهمیت آن‌ها در طول تاریخ چندین برابر شود. در ادامه قصد داریم چندین مورد از بهترین و باارزش‌ترین جواهرات سلطنتی موجود در سراسر دنیا را معرفی کنیم. برخی از این جواهرات با ارزش عبارتند از: 

  • تاج زمردین و الماس نشان

تاج زمردین و الماس نشان را می‌توان به عنوان گران‌ترین تاج دنیا معرفی کرد که بیشتر به دلیل داشتن زیبایی بالا مورد توجه قرار گرفته است. این تاج فوق‌العاده که متعلق به پرنسس سوئدی کاترینا هنکل ون دونرسمارک است به دلیل داشتن الماس‌هایی درخشان و زیبا که در ساختار خود دارند، بسیار محبوب شده‌اند.  تاریخ‌دانان بر این باورند که این تاج سلطنتی زیبا یکی از محبوب‌ترین جواهرات پرنسس نام برده بوده است.

تصویر تاج زمردین و الماس نشان

  • حلقه یاقوت کبود

حلقه یاقوت کبود یکی دیگر از محبوب‌ترین جواهرات سلطنتی دنیا است که طراحی زیبا و خاصی دارد. یاقوت کبود به کار رفته در جایگاه نگین این حلقه قادر است تا هر چشمی را به خود خیره کند‌. لازم به ذکر است که این حلقه امروزه در دستان کیدمیدلتون می‌درخشد همانگونه که روزی به عنوان حلقه ازدواج پرنس چارلز و پرنسس دایانا مورد استفاده قرار گرفته است. 

  • تاج امپراتوری اتریش

اکثر تاج‌‌هاس سلطنتی که توسط افراد معروف مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند انواع و اقسام سنگ‌های زیبا و گران قیمت را در خود جای می‌داده‌اند و به گونه‌ای خلاقانه طراحی و ساخته می‌شده‌اند. در این میان تاج‌های ساده‌ای نیز وجود داشته‌اند که در عین گران قیمت بودن ساختار ساده‌ای داشته‌اند. یکی از این تاج‌های محبوب، تاج امپراتوری اتریش است. این تاج زیبا و دوست داشتنی دارای یک پایه دایره‌ای طلایی است که با مروارید و الماس به گونه‌ای خلاقانه پوشیده شده تا بتواند هر چشمی را به خود خیره کند. این جواهر همچنین دارای ضلع‌های برآمده بزرگی به نام میتر طلایی است که توجه را به سمت زمرد درخشان بالا تاج جلب می‌کند. 

تصویر تاج امپراتوری اتریش

  • گردنبند زمرد و الماس ملکه ماری خوزه

ملکه ماری خوزه نیز مانند سایر ملکه‌ها در سراسر جهان کلکسیون جواهرات مخصوص به خود را داشته که در مناسبت‌های مختلف از آن استفاده می‌کرده است. گردنبند زمرد و الماس ملکه یکی از زیباترین اعضا این کلکسیون است که محبوبیت بسیار بالایی دارد و بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این گردنبند فوق‌العاده به گونه‌ای طراحی شده که تعداد بسیاری زیادی الماس و زمرد را در خود جای داده است. در واقع می‌توان گفت وجود همین نگین‌های گران قیمت است که باعث شده زیبایی این گردنبند چندین برابر شود و از آن به عنوان یکی از گران‌ترین جواهرات سلطنتی دنیا یاد شود. 

تصویر گردنبند زمرد و الماس ملکه ماری خوزه

  • گردنبند ماری آنتوانت

گردنبند ماری آنتوانت یک اثر هنری بسیار مشهور است که امروزه تقریبا ۳/۵ میلیون دلار قیمت دارد. این گردنبند بسیار زیبا به دلیل جای دادن انواع سنگ‌های گران قیمت همچون یاقوت و الماس توانسته است در زمان خود شهرت بسیار زیادی به دست آورد.

امروزه در سراسر جهان از این گردنبند فوق العاده نه تنها به عنوان یکی از گران‌ترین جواهرات روز دنیا بلکه به عنوان یکی از جذاب‌تری اکسسوری‌های جهانی نیز یاد می‌شود. این گردنبند قابلیت این را دارد که هر چشم بینایی را برای چندین دقیقه به خود خیره کند.

تصویر گردنبند ماری آنتوانت

  •  تاج و سنجاق سینه صدفی

ملکه ماری یکی از ملکه‌های معروف رومانی است که علاقه بسیار زیادی به جواهرات گران قیمت از خود نشان داده است. به همین دلیل اکثر جواهرات به جای مانده از او ارزش بسیار بالایی دارند چرا که از سنگ‌های قیمتی ساخته شده‌اند. ملکه ماری دارای تاج و سنجاق سینه صدفی شکلی بوده است که به دلیل برخورداری از الماس و یاقوت نزد او محبوبیت خاصی داشته است. امروزه از این دو جواهر به عنوان گران قیمت‌ترین جواهرات دنیا یاد می‌شود. چرا که از سنگ‌های باارزشی ساخته شده است که علاوه بر افزایش زیبایی موجب افزایش قیمت آن‌ها نیز شده است. 

  • گردنبند الماس آرت دکو

گردنبند الماس آرت دکو یکی از گران‌ترین گردنبندهای جهانی است که اطلاعاتی در رابطه با قیمت آن وجود ندارد. این گردنبند بسیار زیبا با الماس پوشیده شده است. به همین دلیل نیز قیمت بسیار بالایی دارد.

لازم به ذکر است که گردنبند نام برده متعلق به رقصنده فلامنکو آنتیا دلگادو بوده است که بعدها به پرنسس کپور تهله تبدیل شده است.

امکان ندارد لیستی از گران‌ترین جواهرات سلطنتی دنیا تهیه شود و نام این گردنبند در لیست موجود نباشد. 

تصویر گردنبند الماس آرت دکو

  • گردنبند الماس پرنسس کاپوتا

گردنبند الماس پرنسس کاپوتا یکی از گران‌ترین گردنبندهای به جای مانده از زمان‌های قدیم است که هم زیبایی خیره کننده‌ای دارد و هم به گونه‌ای خاص طراحی و ساخته شده است. این گردنبند فوق العاده که متعلق به پرنسس کاپوتا یکی از ملکه‌های محبوب اسپانیایی بوده است به دلیل جای دادن سنگ‌های گران قیمتی چون الماس و زمرد در ساختار خود بسیار محبوب شده است.

گفته می‌شود که این گردنبند زیبا و دوست داشتنی یکی از محبوب‌ترین جواهرات ملکه بوده است که در اکثر مراسمات از آن استفاده می‌شده است. 

  • گل سینه و تاج پرنسس Margaret

در طول تاریخ زنان علاقه بسیار زیادی به طلا و جواهرات از خود نشان داده‌اند. همین موضوع نیز باعث شده است تا اکثر جواهرات گران قیمت به جای مانده متعلق به بانوان باشد. پرنسس Margaret یکی از زنان بسیار ثروتمند در طول تاریخ بوده است که علاقه بسیار زیادی به جواهرات گران قیمت از خود نشان داده است. به همین دلیل نیز مجموعه‌ای از گران‌ترین جواهرات سلطنتی را اختیار کرده است که از الماس‌های ریز و درشت ساخته شده است. در میان این کلکسیون گل سینه و تاج این پرنسس شهرت بیشتری یافته و از آن به عنوان یکی از جواهرات گران جهانی یاد می‌شود. 

جمع بندی

در این مقاله به معرفی برخی از گران‌ترین جواهرات سلطنتی دنیا پرداختیم. طبیعی است که دوست داشته باشید جواهراتی مشابه با آنچه که در این مقاله بیان کرده‌ایم داشته باشید. خوشبختانه امروزه این امکان برای همه فراهم است که با استفاده از نگین‌های مصنوعی بتوانند از طرح جواهرات قدیمی ایده بگیرند و جواهراتی جدید و زیبا بسازند. بنابراین اگر شما نیز از این دسته افراد هستید، گالری طلا و جواهرات حقانی می‌تواند به شما در زمینه طراحی و ساخت آنچه که می‌خواهید کمک کند.