گیر کردن انگشتر در دست از جمله مشکلاتی است که امروزه افراد با آن سروکار دارند. شما می‌توانید در خصوص خرید طلا آنلاین با مشاورین مجموعه حقانی در ارتباط باشید تا ضمن خرید از طریق راهنمای تعیین سایز طلا محصولاتی که سایز انگشت شما هستند را خریداری کنید تا با چالش‌هایی همچون گیر کردن انگشتر در دست مواجه نشوید؛ همچنین از طریق ساخت طلای سفارشی می‌توانید انگشتری عینا مطابق با سایز دست خود سفارش دهید. جهت استفاده از این خدمات همین حالا با بخش پشتیبانی مجموعه در ارتباط باشید.

امروزه خرید طلا و تعمیرات آن بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند و به همین دلیل، بهتر است در ادامه همراه ما باشید که با دلایل گیر کردن انگشتر  در دست و روش‌های تعمیر آن بیشتر آشنا شوید.

دلایل گیر کردن انگشتر در دست

تصویر قیچی کردن انگشتر تنگ در دست

قبل از این‌که به طرز درآوردن انگشتر تنگ اشاره‌ای داشته باشیم، بهتر است دلایل ورم انگشت را مورد بررسی قرار دهیم که می‌توان گفت گرمای بیش از حد هوا، استفاده بیش از حد از نمک، بیماری خود ایمنی آرتریت روماتوئید، مسدود شدن احتمالی سیستم لنفاوی، ورزش کردن، مشکلات کلیه و مصرف بسیاری از داروها همگی می‌توانند دلایل ورم انگشت شما و در نتیجه گیر کردن انگشتر در انگشت شما باشند که در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

  • گرمایش بیش از حد

گرمای بیش از حد هوا باعث می‌شود تا رگ‌های خونی که از پوست عبور می‌کنند، منبسط شده و زمانی که رگ‎های خونی به قول معروف گشاد شوند، مایعی به صورت کم و زیاد در این رگ‌ها به وجود می‌آید که نشتی به بافت‌های اطراف، باعث ایجاد تورم می‌شود، اما اگر شما فعالیت منظم و مرتبی داشته باشید، صد درصد تورم با این دلیل، هر چه سریع‌تر از بین خواهد رفت.

  • مصرف بیش از اندازه نمک

 استفاده بیش از حد نمک را برخی از افراد جدی نمی‌گیرند، در صورتی که بدن صددرصد برای متعادل نگه داشتن خود به نمک و آب نیاز دارد اما استفاده بی‌رویه از هرچیزی قطعاً مشکلاتی را به وجود می‌آورد و می‌توان گفت مصرف بیش از حد نمک باعث حذف شدن آب در بدن و تورم انگشتان دست و پا می‌شود و به همین دلیل است که باید به عدم مصرف غذاهای بسیار شور، تمایل بیشتری نشان دهید و استفاده از نمک را به صورت متعادل در نظر بگیرید.

  • آرتریت روماتوئید

 یک نوع بیماری خود ایمنی به نام آرتریت روماتوئید وجود دارد که معمولاً هنگام صبح شما با این ورم‌ها در انگشتان دست خود روبرو می‌شوید، در هر سنی با هر جنسیتی این بیماری خود ایمنی ممکن است به وجود آید.

  • مسدود شدن احتمالی در سیستم لنفاوی

 یکی از دلایل تورم انگشتان دست هم می‌تواند، مسدود شدن احتمالی در سیستم لنفاوی باشد. این بیماری از جمله بیماری‌هایی است که به خاطر عدم تخلیه مواد کافی به تورم دست و پا ختم می‌شود و در بسیار از موارد نادر، تورم غیر عادی هم مشاهده می‌شود که در دستگاه لنفاوی وجود می‌آیند.

  • پره‌اکلامپسی

 معمولاً بانوان باردار که با فشار خون بالا رو‌برو هستند، باید پره‌اکلامپسی را جدی بگیرند؛ چرا که تورم به این شکل تو رفتگی بسیار شدیدی روی پوست به وجود می‌آورد و خانم‌های باردار با این نوع تورم روبرو می‌شوند.

  • ورزش کردن

 ورزش کردن هم خود دلیلی است به تورم دست‌ها ختم می‌شود و زمانی که شما ورزش می‌کنید، بدن گرما تولید می‌کند و دستگاه عروقی با ورود مایع بیشتری به انگشتان دست و پا کمک می‌کند تا دمای بدن به شدت کاهش یابد.

  • مشکلات کلیوی

مشکلات کلیوی را هم باید جدی بگیرید؛ چرا که اگر کلیه قادر نباشد، به درستی مایعات را دفع کند، باعث ایجاد تورم خواهد شد و به  همین دلیل، باید مشکلات کلیوی را هم جدی گرفت، در غیر این صورت مشکلات مربوط به کلیه می‌تواند دلیل واضحی برای ایجاد تورم و ورم در انگشتان دست و پا شوند.

برطرف کردن ورم انگشت دست

تصویر انگشتر گیر کرده در دست

مشکلی مانند گیر کردن انگشتر در دست می‌تواند به خاطر ورم انگشت به وجود آید. پس می‎توان گفت شما قبل از هرکاری باید ورم انگشت خود را از بین ببرید که استفاده از آب یخ و نگه داشتن دستان بالای سر، بهترین روش‌ها برای کاهش ورم انگشتان دست به حساب می‌آیند که استفاده از یخ به اضافه آب می‌تواند سریع‌ترین روشی باشد که می‌توان در مورد آن صحبت کرد؛ چرا که سرما باعث منقبض شدن ماهیچه‌ها می‌شود و همین امر می‌تواند ورم و تورم انگشت را کاهش دهد. با این وجود بهتر است انگشت خود را ۲ الی ۳ دقیقه در آب یخ قرار دهید تا ورم به وجود آمده از بین برود.

استفاده از مواد لیز کننده برای خارج کردن انگشتر از انگشت تنگ

تصویر انگشت ورم کرده با انگشتر تنگ

اگر نمی‎توانید از آب یخ استفاده کنید، ۵ دقیقه حداقل دست خود را بالای سر نگه داشته تا خون‌رسانی در انگشت شما کاهش یابد و ورم دست شما بخوابد. توجه داشته باشید که روش آب یخ سریع‌ترین و مؤثرترین روش است اما شاید به هر دلیل آب یخ در دسترس نباشد. بعد از اینکه ورم دست بخوابد، سعی کنید به تدریج انگشتر طلا را در دست بچرخانید و آن را از انگشت خود خارج کنید که نحوه درآوردن انگشتر تنگ از دست به این شکل است.

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌تواند در حین انواع روش درآوردن انگشتر تنگ از انگشت به کار آید، استفاده از مواد لیز کننده است. این مواد شامل صابون، وازلین، روغن مایع، مایع ظرف‌شویی و مرطوب‌کننده پوست و کرم چرب کننده هستند. هر کدام از این مواد به هر شکلی در اطراف ما وجود دارند؛ به همین دلیل شما می‌توانید هر کدام از مواد گفته شده را در اطراف انگشتر خود بمالید و سپس با حرکات چرخشی اطراف انگشتر و انگشت خود خارج کنید. معمولاً در این شرایط می‌توان از یک دستمال برای جلوگیری از سرخوردگی دست خود استفاده کنید. این ‌چنین نحوه درآوردن انگشتر از دست نمی‌تواند کار سختی باشد.

تغییر سایز زیورآلات، روشی برای جلوگیری از گیر کردن انگشتر در دست

برای تغییر سایز انگشتر شما می‌توانید که حلقه داخلی انگشتر طلای خود را کوچک کنید که در این روش، طلاساز یک حلقه فلزی که درون رکاب انگشتر است را کوچک می‌کند. این حلقه داخلی ساختاری شبیه به نعل دارد و به صورت فنری مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بتوان به راحتی در بین روش‌های عوض کردن سایز انگشتر مورد استفاده قرار داد.

از گوی‌های فلزی هم طلاساز برای تغییر سایز استفاده می‎کند. به این شکل که ۲ عدد گوی فلزی در این بین مورد استفاده قرار می‌گیرند. این روش جزء روش غیر دائمی در نظر گرفته می‌شوند و آن دسته از عزیزانی که به صورت موقتی دچار لاغری انگشتان دست خود شده‌اند، بهتر است از این روش کوچک کردن انگشتر طلا استفاده کنند. این روش مقرون به صرفه حدود نیم سایز را به راحتی تغییر می‌دهد و در شرایطی هم انگشتر اگر تنگ است و باید بزرگ کردن را در نظر گرفت، استفاده از سنبه و چکش و انبردست را می‌توان بسیار معقولانه در نظر گرفت.

سخن پایانیعوامل گیر کردن انگشتر در دست و روش‌های جلوگیری از خم شدن انگشتر طلا و حلقه را هم مورد بررسی قرار داده‌ایم. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وجود صفحات وب، دیگر کمتر کسی از خدمات آنلاین استقبال نمی‌کند؛ به همین دلیل، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید.