سنگ‌های قیمتی صورتی از آن دسته از طلا و جواهرات محسوب می‌شوند که به‌ویژه در بین دختران جوان طرفداران زیادی دارند. این سنگ‌ها به دلیل رنگ زیبایشان و القای حس شادابی، نشان‌دهنده سرزندگی و درخشانی در زندگی هستند. با استفاده از این سنگ‌ها می‌توان استایل جالبی را رقم زد. در دنیای امروز سنگ‌های قیمتی زیادی به این رنگ هستند که امروز قصد داریم معروف‌ترین آنها را معرفی کنیم. اگر شما از آن دسته از افراد خوش‌سلیقه و زیباپسند هستید که به این سنگ‌ها علاقه دارید با ما تا انتهای مطلب همراه شوید تا بیشتر با آنها آشنا شوید.

 

یاقوت کبود صورتی ساخته شده در آزمایشگاه چیست؟

سنگ‌های قیمتی صورتی در انواع مختلفی دیده می‌شود یکی از آنها یاقوت کبود صورتی است. شاید شما هم با شنیدن اسم یاقوت کبود، ناخودآگاه به یاد سنگی به رنگ آبی خواهید افتاد؛ همچنین ممکن است به یاد گردنبند بزرگ قلبی شکل تایتانیک که از یاقوت کبود به دست آمده بود، بیفتید؛ اما باید بدانید که یاقوت کبود تنها به رنگ آبی نیست. 

یاقوت کبود در رنگ‌های متنوعی دیده می‌شود که یک طرف آن صورتی کم‌رنگ یا گلبهی بوده و طرف دیگر آن به رنگ ارغوانی است. برای اینکه رنگ صورتی ایجاد شود رد پایی از فلزات دیگر همچون کروم، مس، تیتانیوم، آهن و منیزیم وجود دارد. 

به‌طور طبیعی یاقوت کبود صورتی تنها در جزیره ماداگاسکار موجود است؛ اما در دوران کنونی این سنگ را می‌توان به‌صورت مصنوعی هم در آزمایشگاه تولید کرد. از مزایای سنگ‌های  صورتی ساخته شده در آزمایشگاه این است که علاوه‌ بر اینکه درخشش و رنگ ماندگاری دارند، از قیمت ارزان‌تری برخوردار هستند و شما در هنگام خرید هزینه کمتری می‌پردازید.

اگر شما هم به این سنگ‌ها علاقمند هستید و دوست دارید همه چیز درباره سنگ یشم و سنگ‌های دیگر را بدانید به سایت ما یعنی سایت گالری و جواهری حقانی مراجعه کنید و با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

 

سنگ مورگانیت یا سنگ زمرد صورتی

سنگ مورگانیت یا سنگ زمرد صورتی چیست؟

اگر چه بسیاری از افراد ممکن است به رنگ‌های پررنگ و جیغ علاقمند باشند عده‌ای از مردم، استایل‌های مینیمال با رنگ‌های نوود نظیر رنگ‌های صورتی بی‌رنگ یا گلبهی را می‌پسندند. حتما شما هم از سنگ زمرد اصل و خواص آن شنیده‌اید. مورگانیت از جمله سنگ‌های قیمتی صورتی رنگ  بوده که نسبت به گوهرهای قدیمی در سال‌های اخیر در ماداگاسکار کشف شده است. به علت اینکه مقداری منگنز در آن موجود است رنگی هلویی و گلبهی پیدا کرده است. در بعضی از موارد ممکن است این سنگ را در رنگ‌های مرئی مانند کرم متمایل به نارنجی هم مشاهده کنید. این سنگ گرانبها و دلربا وقتی روی پایه یا رکابی از رز گلد قرار بگیرد از جذابیت و درخشندگی بی‌نظیری برخوردار می‌شود.

این روز‌ها مورگانیت به دلیل اینکه رنگ ملایم و درخشانی  دارد طرفداران زیادی در میان مردم پیدا کرده است. این گوهر در طراحی زیورآلات و به ویژه حلقه‌های نامزدی کاربرد زیادی دارد. ترکیب مورگانیت با الماس سبب می‌شود که رنگ گلبهی و درخشش‌ آن نمایان‌تر شود؛ از این رو بسیاری از عروس‌ها مجذوب زیبایی آن می‌شوند.

سنگ تورمالین صورتی

سنگ تورمالین صورتی چیست؟

یکی دیگر از طلا و جواهرات صورتی رنگ و ارزشمند که برای هدیه دادن مناسب است، تورمالین است. رنگ آن می‌تواند در طیف گسترده‌ای از رنگ‌های متنوع از صورتی ‌بی‌رنگ تا قرمز موجود باشد. برای اولین بار در اوایل دهه 1500 بود که در کشور برزیل این سنگ صورتی کشف شد. اوایل کشف آن، مردم آن را با سنگ‌های دیگر همچون یاقوت و زمرد اشتباه می‌گرفتند. تا اینکه با گذر زمان کم کم این سنگ تورمالین شناخته شده و  روز به روز در بین مردم محبوب‌تر شد. بعد از گذشت مدتی یکی از ملکه‌های چین، صاحب سهام بزرگی از تورمالین کالیفرنیا شد. این ملکه از این سنگ برای ساختن جواهرات، مجسمه و وسایل تزیینی دیگر استفاده می‌کرد. 

یکی از مدرن‌ترین تورمالین‌ها که بسیاری از طراحان اهمیت ویژه‌ای برای آن قائل هستند، تورمالین هندوانه‌ای است. در حقیقت شکل سنگ تورمالین هندوانه‌ای به گونه‌ای است که پوسته خارجی آن به رنگ سبز و درون آن به رنگ صورتی است. وقتی این سنگ را به صورت خام و با روش‌های روستایی می‌برند از درخشش بیشتری برخوردار می‌شود و چشم‌ها را خیره می‌کند. امروزه برای برجسته‌تر کردن زیبایی تورمالین، آن را روی یک پایه زرد قرار می‌دهند تا ترکیب فوق‌العاده‌‌ای را به وجود بیاورند.

 

مروارید پرورشی چیست؟

مرواریدهای پرورشی به گوهرهایی گفته می‌شوند که واقعی نیستند و در طبیعت ساخته نمی‌شوند؛ اما مانند برخی دیگر از سنگ‌ها که در آزمایشگاه تولید می‌شوند هم نیستند. علت نام‌گذاری مروارید پرورشی به روش تولید آن مربوط می‌شود. روش تولید آنها به این ترتیب است که عده‌ای مواد تحریک‌کننده را به صدف نرم‌تنان وارد می‌کنند و اقدام به پرورش مروارید می‌کنند. پس از اینکه مدتی گذشت مرواریدهای پر زرق‌وبرقی به دست می‌آیند که به رنگ صورتی ملایم هستند. 

مرواریدهای صورتی مورد نظر ظاهر بسیار ظریف و کلاسیکی دارند و می‌توانید از آن در بسیاری از اکسسوری‌ها استفاده کنید. مثلا می‌توانید این سنگ‌های زیبا و درخشان را با یک گردنبند رزگلد یا دستبند طلا ست کنید و استایل جالبی ترتیب دهید.

 

 

گوهر عقیق یا اوپال چیست؟

گوهر عقیق یا سنگ اوپال آتشین گوهری است که به کسانی تعلق دارد که در ماه اکتبر به دنیا آمده‌اند. عقیق را می‌توان در رنگ‌ و سایه‌های مختلفی مشاهده کرد. رنگ‌های  طبیعی آن شامل رنگ‌های صورتی، آبی، نارنجی، سبز و زرد است؛ اما افرادی هستند که فقط طرفدار رنگ صورتی آن هستند. برای این افراد می‌توان از رنگ‌های دیگر صرف‌نظر کرد و فقط  رنگ صورتی آن را تولید کرد. 

رنگ‌های زیاد و متنوع عقیق سبب شده است که آن را به‌عنوان یک سنگ همه‌ کاره بشناسند. عقیق را می‌توان با هر نوع پایه‌ای مانند طلا، طلا سفید، رز گلد، نقره استرلینگ و… ست کرد. از ترکیب عقیق صورتی با الماس، یاقوت کبود یا انواع دیگر اوپال می‌توان طرح فوق‌العاده‌ای را به‌وجود آورد.

 

کوارتز صورتی چیست؟

کوارتز صورتی به سنگ قیمتی صورتی رنگی می‌گویند که  کوارتز گل رز هم معروف است‌ کشف آن به 7000 سال قبل از میلاد مسیح، در بین‌النهرین بر می‌گردد. در فرهنگ‌های بسیاری کوارتز صورتی را دارای قدرت‌های عرفانی می‌دانند برخی آن را سنگ عشق می‌نامند و بعضی از افراد از آن برای بهبود بیماری‌ها و  ضد پیری بهره می‌برند.

کوارتز صورتی را می‌توان جایگزین طلا و جواهرات صورتی کرد. رنگ‌های آن شامل صورتی کم‌رنگ یا بی‌رنگ بوده و برخی از آنها حبابی از رنگ‌های مختلف هستند که رگه‌های سفیدی در آنها وجود دارد. برخی از افراد آن را به‌صورت قطعه‌ای از کریستال خام استفاده می‌کنند و عده‌ای دیگر اقدام به پولیش و صاف کردن آن کرده و سپس مورد استفاده قرار می‌دهند.

 

سخن پایانی

از آنجا که سنگ‌ها مملو از انرژی هستند خیلی از افراد از آن به‌عنوان تزیین یا به منظور بهبود بیماری یا به عنوان ماده‌ای ضد پیری بهره می‌برند. ما در مطلب امروز سعی کردیم مهم‌ترین و پرکاربردترین سنگ‌های قیمتی صورتی را به شما معرفی کنیم.