آیا تا بحال با خود فکر کرده‌اید که طلای مناسب رنگ پوست‌تان چه رنگی است؟ قطعا انتخاب درست طلا و زیورآلات می‌تواند در استایل شما تاثیر بسزایی بگذارد. قطعا یکی از لذت بخش‌ترین کار‌ها برای بانوان خرید و تهیه طلا و جواهرات است، اما گاهی هزینه‌های زیادی برای خرید طلا پرداخت می‌شود و در نهایت مورد دلخواه‌تان نیست. پس باید طلایی را انتخاب و خریداری کنید که با رنگ پوست شما ست شود؛ زیرا طلا مناسب پوست سبزه با پوست سفید قطعا متفاوت خواهد بود. در این مطلب سعی داریم شما را با رنگ پوستی که دارید، آشنا کنیم؛ همچنین طلا مناسب رنگ پوست سبزه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آشنایی با رنگ پوست

تصویر تاثیر رنگ پوست بر طلا

بدون شک رنگ پوست با رنگ زیر پوست یکی نیست و برای این‌که بدانید چه نوع طلایی را انتخاب کنید باید اول رنگ و تناژ پوست خود را بشناسید. پوست بعد از مدتی تحت تأثیر محیط قرار می‌گیرد و تغییر رنگ می‌دهد، اما رنگ زیر پوست به علت ژنتیک، رنگدانه‌ها و ملانین تغییر نمی‌کند و همیشه ثابت خواهد ماند.

به طور کلی رنگ پوست افراد شامل سرد، گرم و خنثی می‌شود که می‌توان از طریق دو روشی که در زیر بیان می‌گردد رنگ پوست خود را بشناسید:

  1. برای شناخت رنگ پوست خود باید در معرض نور خورشید قرار بگیرید، اگر پوست‌تان دچار سوختگی شود احتمالا رنگ پوست شما گرم است و اگر پوست‌تان در مقابل خورشید قرمز شود رنگ پوست شما سرد است. اگر پوست شما به نور خورشید واکنش‌های متفاوتی را نشان دهد، رنگ پوست شما خنثی است.
  2. روشی دیگر برای شناخت رنگ پوست این است که در نور طبیعی بایستید و به رگ‌های داخل بازو خود نگاه کنید. اگر رگ شما به رنگ سبز باشد به معنی گرم بودن پوست شما است و اگر رگ شما مایل به رنگ بنفش و آبی باشد، رنگ پوست شما سرد است.

نکاتی راجع به انتخاب طلا بر اساس رنگ پوست

تصویر انتخاب رنگ طلا با پوست

برخی افراد بر این باورند که دیگر حق استفاده از رنگ طلاهای دیگر را ندارند، چون مناسب پوست آن‌ها نیست. در واقع هیچ گونه محدودیتی در این مورد وجود ندارد و هر فردی می‌تواند طبق سلیقه و علایق خود به غیر از رنگ طلا مناسب پوست خود، رنگ‌های دیگری را نیز خریداری و از آن‌ها استفاده کند.

اما اگر فرد به جشن یا مراسمی دعوت می‌شود، بهتر است طلا را مناسب پوست خود در نظر بگیرد و ریسک نکند. نکته دیگر اینکه ممکن است بعضی افراد به نوعی از طلا حساسیت داشته باشند و نتوانند طلا را متناسب با پوست خود انتخاب و خریداری کنند؛ از این رو فرد می‌تواند از انواع رنگ طلا دیگری استفاده کند و در کنار آن از فلزاتی که به آن‌ها حساسیت ندارد نیز بهره ببرد.

ست کردن رنگ طلا با رنگ پوست

حالا که رنگ پوست خود را می‌شناسید باید اصول ست کردن رنگ طلا با رنگ پوست خود را نیز یاد بگیرید؛ زیرا همان‌طور که می‌دانید در طلا فروشی‌ها انواع طلا در طرح و رنگ‌های مختلف تولید می‌شود. در ادامه رنگ طلا مناسب با هر رنگ پوستی را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

  • طلا مناسب رنگ پوست گرم

افرادی که رنگ پوست آن‌ها گرم است، باید از رنگ طلا رزگلد یا زرد استفاده کنند. این رنگ طلا روی پوست این افراد، جلوه قشنگی دارد. رنگ‌هایی چون صورتی، طلایی و قرمز نیز مناسب افرادی با رنگ پوست گرم هستند. ناگفته نماند که این افراد می‌توانند حتی از الماس‌ هم استفاده کنند چون با پوست آن‌ها هماهنگی دارد.

  • طلا مناسب رنگ پوست سرد

افرادی که دارای رنگ پوستی سرد هستند، باید رنگ پوست خود را با طلا سفید ست کنند. طلا سفید به افرادی که رنگ پوست‌شان سرد است، زیبایی بی‌نظیری را می‌بخشد.

  • طلا مناسب رنگ پوست خنثی (معمولی)

افرادی که رنگ پوست آن‌ها معمولی و طبیعی است بدون هیچ گونه محدودیتی می‌توانند از هر رنگ طلایی استفاده کنند. هر رنگی از طلا، اگر با این رنگ پوست ست شود، زیبایی خاص خودش را دارد. اگر جزء این گروه باشید بسیار خوش اقبال هستید؛ زیرا به راحتی و با خیالی آسوده هر رنگ طلایی را با لباس و رنگ پوست خود می‌توانید ست کنید.

اهمیت رنگ پوست در انتخاب و خرید طلا

قطعا این سوال را از خود می‌پرسید که چرا هماهنگی بین رنگ طلا و رنگ پوست اهمیت دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: پیش آمده که فرد برای تهیه طلا همه چیز را در نظر گرفته و آن را خریداری نموده است؛ اما پس از مدتی از طلای خریداری شده پشیمان می‌شود پس یک جای کار می‌لنگد؛ زیرا فرد به هنگام خرید و تهیه طلا به رنگ پوست توجهی نداشته و طلای مناسب رنگ پوست خود را خریداری نکرده است.

به عنوان مثال فردی که دارای پوست خیلی تیره هست نباید از طلا رزگلد استفاده کند؛ چرا که نتیجه جذابی نخواهد داشت؛ به همین ترتیب باید قبل از خرید و تهیه طلا از رنگ پوست خود آگاه باشید تا بعدا پشیمان نشوید.

رنگ طلا مناسب پوست سبزه کدام است؟

بهترین رنگ طلا مناسب پوست سبزه کدام است؟‌ در واقع رنگ پوست سبزه جزء رنگ‌های تیره و مقداری گرم به حساب می‌آید؛ همچنین در کشور ایران رنگ پوست بیشتر افراد سبزه است. افرادی که دارای رنگ پوست سبزه هستند در تهیه طلا می‌توانند آزادانه تصمیم بگیرند و هر رنگی را که دوست دارند انتخاب کنند.

اما رنگ زرد می‌تواند بهترین رنگ طلا برای این نوع پوست باشد؛ همچنین افراد سبزه می‌توانند ‌از رنگ طلا سفید نیز استفاده کنند یا به صورت ترکیبی (زرد و سفید) طلا را خریداری نمایند. درست است که افرادی با رنگ پوست سبزه هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ طلا ندارند، اما باید به هنگام خرید و تهیه طلا‌های تیره را انتخاب نکنند؛ زیرا رنگ پوست آن‌ها را کدر نشان می‌دهد.

سخن پایانی

اکنون که با رنگ پوست خود و رنگ طلا متناسب با پوست خود آشنا شدید، در مرحله دوم باید گالری مطمئن و معتبری را برای تهیه طلایی که دوست دارید بیابید که از طلاهای متنوع و متعددی نیز برخوردار باشد. گالری حقانی جزء گالری‌هایی است که می‌توان هر نوع رنگ طلا و هر نوع مدلی را در آن جا پیدا کرد. این گالری متناسب با هر رنگ پوستی طلا و جواهر دارد؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود طلای مورد علاقه خود را از گالری حقانی خریداری کنید.