نماد پروانه در طلا، جواهرات و مد و فشن به معنی تولد دوباره به کار می‌رود. اگر به دنبال ایجاد تغییرات اساسی در زندگی خود هستید، همراه داشتن یک انگشتر با طرح پروانه می‌تواند به افزایش انگیزه شما، کمک کند. زیورآلات طلا از جمله وسایلی هستند که همیشه همراه انسان خواهند بود. خوب است تا با انتخاب نماد پروانه که یادآور تغییرات مثبت، شادی و زیبایی است، پیامی عالی را به همراه داشته باشید. اگر پس از مطالعه مطلب نماد مار در جواهرات در وب سایت جواهری حقانی به دنبال معنی نماد پروانه هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

آیا نماد پروانه، نمادی با ارزش است؟

ممکن است در زمان خرید طلا آنلاین، به دنبال خرید زیورآلاتی زیبا با معنایی عمیق باشید. زیبایی و آزادی، همان پیامی است که در نگاه اول به انگشتری با طرح پروانه، به ذهن انسان می‌رسد. پروانه‌ها همیشه برای انسان‌ها نویدبخش انرژی مثبت و اتفاقات خوب، بوده‌اند. از آنجا که پروانه‌ها زیبایی خود را پس از خروج از پیله به دست می‌آورند، کم‌تر کسی را می‌توان یافت که به این موجودات دوست‌داشتنی علاقه‌ای نداشته باشد. 

اگر به گشت و گذار در برخی ادیان بگردید، خواهید دید که آن‌ها پروانه را متعلق به دنیایی دیگر می‌دانند؛ بعضی محققان دلیل این باور را مرتبط با سبک تولد دوباره آن می‌دانند. وجود تمام این دیدگاه‌ها در کنار زیبایی نماد پروانه در طلا، سبب شده تا این نماد از ارزش بالایی برخوردار باشد. اگر به‌دنبال داشتن زیورآلات با نماد پروانه هستید می‌توانید از طریق ساخت طلا سفارشی حقانی اقدام کنید.

نیم ست طلای پروانه برند حقانی

معنی نمادگرایی جواهرات پروانه

طبیعی است که معنی سمبل پروانه در کشور و فرهنگ‌های مختلف، متفاوت باشد. به عنوان مثال در یونان باستان، اصطلاح پروانه به معنی روح و روان هم به کار رفته است. ممکن است در زمان خواندن داستان‌های کلاسیک، بارها مفهوم پروانه را در کنار عباراتی همچون عشق، ازدواج و عبور از سختی‌ها، مشاهده کنید. این در حالی است که در فرهنگ بومی آمریکا و آزتک‌ها در مکزیک، از پروانه به عنوان روح مردگان یاد می‌کردند؛ به همین دلیل است که با قرار دادن دسته‌گلی معطر روی قبر یا درون خانه‌شان، قصد جذب کردن این موجودات زیبا را داشته‌اند. مردم هوپی اعتقاد داشتند که در صورت زمزمه کردن آرزوها برای پروانه، آن آرزوها برآورده خواهند شد. این مردم حتی مراسم رقصی برای جلب نظر پروانه‌ها و درخواست سلامتی، باران و زندگی طولانی از آن ها دارند.

در قبایل آمریکا، معنای پروانه‌ها بسته به رنگ آن‌ها، متفاوت خواهد بود؛ به همین دلیل است که پروانه‌های سفید، خوش یمن در نظر گرفته شده و اعتقاد دارند که همتایان سیاه رنگ آن‌ها، باعث بد شانسی هستند. از آنجا که مردم اروپا اعتقاد داشتند که پروانه‌ها روح کودکان هستند، در تمام طول دهه 1600 در ایرلند، کشتن این موجودات جذاب ممنوع بوده و با مجازات همراه بود؛ همچنین مردم این کشور اعتقاد دارند که پروانه‌ها نمادی از آفرینش و تحول بوده و می‌توانند از دنیایی دیگر عبور کنند. اروپاییان در قرن نوزدهم از طرح پروانه در جواهرات مربوط به عزا استفاده کرده و می‌خواستند ارتباط پروانه با روح، رشد انسان، مرگ و آسمان‌ها را به نمایش بگذارند.

سرویس طلا پروانه از محصولات جواهری حقانی

معنی نماد پروانه در فرهنگ ایرانی

بارها در شعرها و داستان‌های قدیمی ایرانی به مفهوم شمع و پروانه اشاره شده است. این داستان‌ها از پروانه به عنوان نمادی از عشق، فداکاری و از خود گذشتگی، یاد می‌کنند. تعابیر عارفانه زیادی از این موجود دوست‌داشتنی وجود دارد. پس اگر از شخصی زیورآلاتی با طرح پروانه هدیه گرفتید، باید بدانید که علاقه زیادی به شما داشته و آماده است تا همه چیز خود را فدایتان کند.

مسخ و تغییر، یکی از معانی نماد پروانه در طلا و زیورآلات

اگر به دنبال ساخت طلا سفارشی با طرح پروانه هستید، باید بدانید که این موجود به عنوان نمادی از مسخ و تغییر در زیورآلات به کار می‌رود. این موجود در ابتدا زندگی خود را به شکل کرم ابریشم آغاز کرده و پس از خواب زمستانی در پیله، به پروانه‌ای فوق‌العاده بدل خواهد شد. اگر در دوره سختی از زندگی به سر می‌برید، همراه داشتن زیورآلاتی با طرح پروانه می‌تواند رشد و پیشرفت شخصی را به شما یادآور شده و در این مسیر به افزایش انگیزه مثبت شما، کمک کند. 

گردنبند طلا پروانه برند حقانی

 

سخن پایانی

پروانه‌ها یکی از زیباترین موجوداتی هستند که در این کره خاکی زندگی می‌کنند. انسان همیشه به دنبال یافتن معنی و مفهوم، درون هر چیز گشته و در تلاش است تا آن‌ها را درک کند. با همراه داشتن گل سینه یا انگشتری با طرح پروانه، هرگز فراموش نخواهید کرد که جایگاه کنونی شما، همیشگی نیست و هنوز هم می‌توانید همچون پروانه، پیله خود را شکافته و زیبایی خود را به دنیا نشان دهید. شما به چه طرحی در زیورآلات علاقه دارید؟ اگر آن را در وب سایت حقانی پیدا نمی‌کنید، حتماً با کارشناسان ما تماس گرفته و برای ساخت سفارشی آن اقدام کنید.