خرید طلا دست دوم برای بسیاری از افراد، یک سرمایه‌گذاری عالی و مطمئن به نظر می‌رسد. شرایط بحرانی اقتصاد دنیا سبب شده تا مردم به دنبال روشی برای حفظ سرمایه خود باشند. از آنجایی که از گذشته تاکنون، طلا به عنوان یک پس‌انداز و سرمایه‌گذاری، مورد استفاده قرار گرفته است، طبیعی است تا برخی افراد به خرید طلا دست دوم روی بیاورند. در این مطلب از وب سایت جواهری حقانی، قصد داریم تا به پاسخ پرسش چرا طلای دست دوم نخریم، بپردازیم.

 

به چه طلایی، طلای دست دوم یا کارکرده می‌گویند؟

در کشور ایران، به طلایی که دستمزد ساخت از بابت آن گرفته نمی‌شود، طلای دست دوم می‌گویند. در فاکتور خرید این نوع از طلا، اجرت ساخت و جزئیات خرید نوشته نمی‌شود. باید توجه داشته باشید که هر زیورآلات طلا، بسته به میزان سختی طراحی و ساخت آن، دستمزد ساختی متفاوت خواهد داشت. از آنجا که در زمان خرید طلای دست دوم، نیازی به پرداخت این هزینه نیست، طبیعی است که قیمت تمام شده آن، کاهش چشمگیری داشته باشد؛ همین امر سبب شده تا مردم برای حفظ سرمایه خود به خرید این نوع از طلا، روی بیاورند.

عکس طلا دست دوم

آیا احتمال تقلبی بودن طلای دست دوم، زیاد است؟

اگر به جای خرید طلا آنلاین از وب سایت جواهری حقانی، به دنبال خرید طلای دست دوم هستید، باید بدانید که احتمال تقلبی بودن آن‌ها، بالا است. هیچ تضمینی برای تقلبی نبودن طلای دست دوم، وجود ندارد؛ تنها راه خرید این نوع از طلا، خرید آن از طلافروشی‌های آنلاین با مجوز رسمی یا مغازه‌های طلا فروشی مطمئن است. در صورتی که هیچ‌کدام از موارد گفته شده را در اختیار ندارید، بهتر است به عنوان جایگزین، به سراغ سکه یا ساخت طلا سفارشی بروید.

 

بدون فاکتور و نامطمئن!

حتی اگر طلای دست دوم، اصل باشد، بسیاری از طلا فروشی‌ها آن را بدون فاکتور به شما می‌فروشند؛ این امر ممکن است به دلیل در دسترس نبودن فاکتور اصلی طلا، اتفاق بیفتد. در زمان خرید طلای دست دوم بدون فاکتور، نمی‌توانید اطمینان داشته باشید که این طلا دزدی نبوده یا از راه و روش درستی خرید و فروش شده است.

 

وجود خط و خش روی طلای دست دوم

طبیعی است که طلای دست دوم، پیش از گذاشته شدن برای فروش، بارها مورد استفاده قرار گرفته باشد؛ همین امر باعث وجود خط و خش روی آن‌ شده و تا حدی زیبایی محصول را کاهش می‌دهد. اگر قصدتان سرمایه‌گذاری است، مشکلی نیست؛ اما در صورتی که می‌خواهید از آن به صورت روزانه استفاده کنید، ممکن است که طلا خیلی زود از چشم شما بیفتد.

 

خرید و فروش مشکل و سخت طلای دست دوم

در صورتی که طلای دست دوم را بدون فاکتور خریداری کنید، بعدها در زمان فروش آن به مشکل بر خواهید خورد؛ به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که در صورت عدم وجود فاکتور، هرگز برای خرید طلای دست دوم، اقدام نکنید.

عکس طلای دست دوم

طرح‌های قدیمی و از مد افتاده

طلاهای دست دوم در اکثر مواقع، سال‌ها قبل خریداری شده و طرح‌هایی قدیمی دارند. چنین ظاهر و طرح‌هایی احتمالاً به مذاق بانوان امروزی خوش نیامده و آن‌ها را دوست نخواهند داشت. اگر قصد دارید تا از این طلا به صورت روزانه استفاده کنید، بهتر است برای خرید طلای دست دوم اقدام نکنید.

 

وب سایت جواهری حقانی، عرضه کننده بهترین طلا و جواهرات

برای خرید بهترین طلا و جواهرات می‌توانید روی مجموعه جواهری حقانی حساب باز کنید. تیمی از بهترین سازندگان و طراحان سراسر کشور، محصولات ما را تولید و کیفیت آن‌ها را تضمین می‌کنند. با خرید از این مجموعه، می‌توانید از خدمات زیر بهره‌مند شوید:

  • ارسال بین سه تا هفت روز کاری
  • امکان سفارش همه محصولات با طلای سفید
  • ارسال رایگان به سراسر ایران
  • گارانتی همیشگی
  • امکان بازگشت کالا تا هفت روز
  • بسته‌بندی اختصاصی حقانی
  • فاکتور رسمی
  • ضمانت طلای 18 عیار با کد استاندارد
  • هدیه یک عطر مخصوص حقانی