نکات خرید طلای دست دوم بسیار فراوان هستند و اگر شما به آنها دقت کنید می‌توانید این محصول را برای سرمایه گذاری طولانی مدت خریداری کنید، در حال حاضر خرید طلای دست دوم برای بسیاری از افراد دارای مزیت‌های فراوانی است و آنها می‌توانند برای افزایش ارزش پول خود، نسبت به خرید این محصول اقدام نمایند. از مهمترین نکاتی که در هنگام خرید طلای دست دوم باید به آن دقت شود این موضوع است که حتما از فروشنده بخواهید فاکتور طلا را در اختیارتان قرار دهد؛ همچنین از سلامت و اصالت کالا مطمئن شوید؛ همچنین بهتر است طلای دست دوم مورد نظر را از یک طلا فروشی معتبر خریداری نمایید.

تصویر طلا دست دوم

نکات مهم در هنگام خرید و فروش طلا دست دوم

نکات مهم فراوانی وجود دارد که شما باید در هنگام خرید طلای دست دوم به آن توجه داشته باشید، در مرحله اول باید از فروشنده بخواهید فاکتور فروش را در اختیارتان قرار دهد. علاوه بر این اگر اقدام به خرید طلا آنلاین می‌کنید نیز از فروشنده بخواهید فاکتور فروش را برایتان صادر کند؛ در مرحله دوم توجه داشته باشید که هر چقدر طلای دست دومی که خریداری می‌کنید سالم و تمیزتر باشد، می‌توانید آن را به عنوان طلای ۱۸ عیار فروخته و سود بیشتری از آن کسب نمایید. در نظر داشته باشید که از خرید طلای دست دوم از فروشندگانی که دارای نشان اعتماد نیستند خودداری نمایید. این محصول را فقط باید از مغازه‌داران و فروشندگان شناخته شده و معتبر تهیه کرد. دقت داشته باشید که ممکن است طلای دست دوم را افراد زیادی استفاده کرده باشند؛ پس بعد از تهیه و خرید آن اگر قصد استفاده را دارید، حتما آن را شسته و ضدعفونی کنید.

 

مزایای خرید طلای دست دوم

خرید طلای دست دوم می‌تواند مزیت‌های فراوانی داشته باشد که از مهمترین آنها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  1. در مرحله اول این نوع طلا هزینه اجرت ساخت ندارد و بابت خرید آن هزینه اضافی پرداخت نمی‌کنید.
  2. قیمت خرید آن نسبت به طلای نو بسیار پایین‌تر و به صرفه‌تر است.
  3. در مرحله بعد شما می‌توانید هر موقع که مایل باشید این طلا را بدون هیچگونه ضرری به فروش برسانید.
  4. از دیگر مزایای خرید طلای دست دوم این است که برخلاف سکه شما می‌توانید به عنوان زیورآلات از آنها استفاده کنید؛ در حال حاضر طلای دست دوم شامل موارد زیادی مانند گوشواره طلا زنانه است و شما می‌توانید در منزل یا در زمان حضور در مهمانی از آن استفاده کنید.
  5. از دیگر مزیت‌های خرید طلا دست دوم این است که شما می‌توانید بر اساس بودجه و توان مالی خود اقدام به خرید این محصول با قیمت کم یا زیاد کنید.

تصویر خرید طلا دست دوم

نحوه محاسبه‌ نرخ طلا دست دوم

شما با اطلاع از نکات فروش طلای دست دوم و نحوه محاسبه نرخ آن می‌توانید در هنگام نیاز، نسبت به فروش این نوع طلا اقدام کنید. در حال حاضر برخی از افراد مایل هستند تا با کسب راهنمای خرید طلای دست دوم یا فروش آن بتوانند بالاترین سود را از این محصول به دست بیاورند. در هنگام خرید و فروش این نوع طلا باید دقت داشته باشید که نباید مالیات یا اجرتی به طلا اضافه شود و فقط مقداری سود به آن تعلق می‌گیرد. روش دقیق محاسبه طلای کارکرده به این صورت است که شما قیمت روز هر گرم طلا را باید در میزان وزن طلا ضرب کنید و سپس مقدار سود مشخص شده را نیز به آن اضافه کنید. در نهایت جمع به دست آمده قیمت نهایی طلای دست دوم است که نباید از این مقدار بیشتر خرید یا فروش شود.

 

روش‌های کسب سود بیشتر از خرید طلا

بسیاری از افراد برای حفظ ارزش پول و دارایی خود ترجیح می‌دهند اقدام به خرید طلا و نگهداری آن کنند؛ به همین دلیل ما به این افراد توصیه می‌کنیم به جای خرید و ساخت طلا سفارشی اقدام به خرید طلای دست دوم و نگهداری طولانی مدت آن کنند؛ با این روش شما می‌توانید سود بیشتری به‌دست بیاورید. به دلیل اینکه طلای دست دوم برای سرمایه‌گذاری طولانی مدت گزینه مناسبی است، در این مواقع بهتر است شما اقدام به خرید طلای سالم کرده و از آن به عنوان یک سرمایه گذاری قابل اطمینان استفاده کنید. علاوه بر این هر موقع که مایل بودید می‌توانید آن را بدون کثر اجرت به فروش برسانید. در حال حاضر گالری طلا و جواهرات حقانی انواع طلای دست دوم با کیفیت بالا و قیمت تضمین شده در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می‌دهد.

سخن پایانی

در چندسال اخیر به منظور پیشگیری از کاهش ارزش پول و داشتن یک سپرده گذاری مطمئن، بسیاری از افراد اقدام به خرید طلای دست دوم می‌کنند که این راه می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. شما با خرید طلای دست دوم بر اساس بودجه و توان مالی خود از یک فروشنده قابل اعتماد و معتمد می‌توانید به افزایش ارزش پول خود کمک کرده و یک روش تضمینی سرمایه‌گذاری برای آینده خود یا فرزندانتان به وجود بیاورید.