گران‌ترین مروارید‌‌های جهان، در واقع جواهرهای سفید و درخشانی هستند که از صدف مروارید به دست می‌آیند.  مروارید یا دُر، جزء سنگ‌های بسیار زیبا و جذابی است که از گذشته تا به الان، در ساخت انواع طلا و جواهر استفاده می‌شود. مرواریدها در گذر زمان، در بهترین و ارزشمند‌ترین جواهرات استفاده شده ‌است. بسیاری از این جواهرات مورد توجه تعداد زیادی از علاقمندان این حوزه قرار گرفته ‌است. نگهداری از مروارید، به علت ارزشی که این گوهر دارد بسیار مهم است؛ به خصوص اگر جزء گرانترین مروارید‌های جهان باشد. علاوه بر قیمت خیلی زیادی که این مروارید‌ها دارد، باید هنگام خرید این گوهر با ارزش، بسیار دقت کنید. یکی از راه‌های تشخیص اصل بودن مروارید، زرد شدن مروارید است که نشان دهنده‌ اصل و طبیعی بودن آن است.

در این مقاله به بررسی معروف‌‌ترین و گران‌‌ترین مروارید‌های جهان می‌پردازیم و سعی کردیم که چند مورد از خاص ‌ترین و گران قیمت‌‌ترین از آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

تصویر مروارید در گردنبند

لیست گرانترین مرواید‌های جهان

تمام انسان‌ها به‌خصوص خانم‌ها عاشق جواهرات هستند. مروارید، الماس و سنگ‌های قیمتی زمانی که در جواهرات استفاده می‌شود، توجه بسیاری را به خود جلب می‌کنند. در اینجا به معرفی با ارزش ‌ترین مروارید‌های جهان پرداخته می‌شود.

گردنبند سه رشته

این گردنبند در حراجی عمومی نیویورک که وابسته به خانه مد معروفی است، عرضه شد. در ساخت این گردنبند سه رشته، از ۱۸۰ دانه مروارید طبیعی استفاده شده‌است، که با مهارت خاص و شگفت انگیزی در کنار ‌یگدیگر چیده شده‌اند. دانه‌ها به صورت ناهمگون و در اندازه‌های متفاوت، چنان منظم و زیبا در کنار هم قرار گرفته‌اند که هر چشمی را خیره می‌کند. قطر مرواریدها تقریبا بین ۹۵/۴ الی ۰۵/۱۱ میلیمتر متغیر است.

گردنبند ماری آنتوانت

این گردنبند متعلق یه ماری آنتوانت همسر لوئی شانزدهم پادشاه فرانسه است و از دسته گردنبندهای گران قیمت جهان به حساب می‌آید. ماری آنتوانت جزء گردنبندهایی است که سرنوشت عجیبی داشت و به مشاهیر و پادشاهان زیادی ارث رسید مانند خانم باربارا هوتون که سال ۱۹۳۳ توسط شاهزاده روسی، الوسیس مدیوانی در شب عروسیش بر گردنش انداخته شد. گردنبند ماری آنتوانت دارای ۴۴ مروارید در اندازه‌های متفاوت که قطر آن‌ها بین ۷/۸ تا ۳۳/۱۶ میلیمتر است و توسط قلاب فیروزه‌ای الماس بهم وصل می‌شوند. قیمت این گردنبند در سال۱۹۹۹،۱. ۶ میلیون بوده ‌است.

تصویر مروارید سبز

گردنبند پنج رشته

گردنبند پنج رشته ساخته شده از گرانترین مرواریدهای جهان، در حراجی عمومی سال ۲۰۱۲ به نمایش گذاشته شد. رشته اول آن دارای ۶۳ مروارید و رشته‌ دوم آن ۸۸ عدد، رشته سوم ۷۲ مروارید و رشته‌ چهارم و پنجم هر دو دارای ۷۳ مروارید طبیعی است.

گردنبند Cowdray Pearls

گردنبند Cowdray Pearls  از جمله گردنبندهای گران قیمت جهان است؛ زیرا مروارید‌های آن جزء نادر‌ترین و ظریف‌‌ترین جواهرهای دنیا هستند. این گردنبند از ۸۳ دانه مروارید خاکستری با قطر ۴/۱۱ تا ۸/۶ میلیمتری در یک رشته‌ی ۴۳. ۲ سانتیمتری تشکیل شده‌است و توسط یک قلاب الماس مستطیل شکل بهم متصل می‌شود. این گردنبند در حراج عمومی سال ۲۰۰۲ کریستی لندن به قیمت سه میلیون دلار، توسط خانم پیرسون که برای مجموعه گران قیمت خود می‌خواست، خریداری شد. درسال ۱۹۳۷، دوباره گردنبند در حراجی لندن به نمایش گذاشته شد.

مروارید Lao Tzu

یکی از بزرگ‌ترین مرواریدهای جهان، مروارید Lao Tzu است که توسط مردی ساکن آمریکا به نام ویلبورن کوب، در کشور فیلیپین و در دهه سوم قرن پیش کشف شد. در مجله تاریخ طبیعی گفته شده‌، این مروارید هیچ نمونه مشابهی ندارد و یک گوهر بی‌همتاست. قطر آن ۲۴ سانتیمتر، وزن آن ۳/۶ کیلوگرم و طول آن هم ۲۴ سانتیمتر است. یکی از دلایل نایاب بودن این مروارید مات بودن آن است و قیمت آن حدود ۳. ۵ میلیون دلار تعیین شده‌است.

گردنبند دو رشته

گردنبند دو رشته، دارای ۱۲۰ مروارید است که با مهارت فوق‌العاده‌ای کنار هم چیده شده ‌است. اندازه‌ این مرواریدها از ۵/۶ تا ۵/۱۲ میلیمتر و در رنگ‌های سفید و کرم روشن هست. این گردنبند با یک قلاب سه قیراطی بسیار زیبا، از جنس الماس، در حراجی عمومی سال ۲۰۱۲، سه میلیون دلار به فروش رسید.

مروارید صورتی بزرگ

مرواریدی است که از اعماق دریای مواج استخراج شده‌است. در سال ۱۹۹۰ یک غواص آمریکایی به نام ویسلی رانکین، این مروارید را از درون دریا پیدا کرد. این مروارید صورتی یکی از گرانترین مرواریدهای جهان است. صدفی که این مروارید از آن استخراج شده به رنگ صورتی پر رنگ و متمایل به نارنجی، نقره‌ای، سبز و آبی بوده ‌است.

مروارید Baroda

مهاراجه بارودا، مالک این مروارید است. بارودا دارای ۶۸ مروارید است که از نظر شکل، رنگ و حجم با هم تناسب دارند. قطر تمامی این مروارید بین ۱۰ تا ۱۶ میلیمتر است و در سال ۲۰۰۷ با قیمت ۷. ۱ میلیون دلار فروخته شد.

مروارید Beauty Of Ocean

گران‌ترین مروارید دنیا،  Beauty Of Ocean نام دارد. رنگ آن سبز است و جزء بزرگ‌ترین مروارید‌های دنیا محسوب می‌شود، وزن آن شش تن و ارتفاع آن پنج فوت است.

گردنبند La Peregrina

این مروارید در ساحل سانتا مارگارینا در خلیج پاناما پیدا شده ‌است. پشت تمام دانه‌های زیبای این گردنبند داستان عجیبی نهفته ‌است. گردنبند La Peregrina در سال ۲۰۱۱، به قیمت ۱۱. ۸ میلیون دلار به فروش رسید.

 سخن پایانی

مروارید یک گوهر با ارزش و بسیار کمیاب است؛ به همین دلیل از این گوهر در ساخت جواهرات معروف جهان استفاده می‌شود. جواهراتی که در آن از مروارید استفاده شده، زبانزد عام و خاص است. البته به دلیل استفاده از انواع نادر مروارید قیمت آن‌ها بسیار بالا است، به همین دلیل اشخاص خاصی توانایی خرید این نوع از جواهرات چرا دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع مروارید می‌توانید با کارشناسان ما در جواهری حقانی ارتباط برقرار کنید.