حلقه نامزدی، نشانه و نمادی از تعهد عروس و داماد به یکدیگر است. زوج جوان در روز عروسی، این حلقه‌ها را در دست یکدیگر کرده و پیمان می‌بندند تا همیشه در سختی و شادی در کنار هم باشند. دلیل انتخاب حلقه نامزدی به شکل دایره این است که این شکل هندسی، هیچ آغاز و پایانی ندارد. مردم یونان باستان اعتقاد داشتند که رگ انگشت چهارم که حلقه روی آن قرار می‌گیرد، به قلب متصل بوده و نامش را رگ عشق گذاشته بودند.

 

انگشتر نشان و حلقه نامزدی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

شاید برای شما این پرسش پیش بیاید که تفاوت حلقه و انگشتر نشان و نامزدی در چیست؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که انگشتر نشان، تنها توسط خانواده داماد خریداری شده و عروس در زمان انتخاب آن، حضور ندارد. این در حالی است که در زمان انتخاب و خرید حلقه ازدواج، عروس و داماد به همراه هم به بازار رفته و حتی گاهی روی حلقه مورد نظرشان حکاکی هم می‌کنند.

پیش از سفارش طلا آنلاین، خوب است بدانید که دومین تفاوت انگشتر نشان و حقله نامزدی در انگشتی است که انگشتر را روی آن سوار می‌کنید. معنی انگشتر در هر انگشت دست، متفاوت است؛ به همین دلیل انگشتر نشان را در دست راست و حلقه نامزدی را در دست چپ می‌پوشند. البته برخی افراد پس از عروسی، حلقه و انگشتر را جابه‌جا می‌کنند.

انگشتر نشان و حلقه نامزدی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

آشنایی با انگشتر نشان

یکی از رسوم جالب در کشور ایران، استفاده از انگشتر نشان است. زمانی که خانواده داماد، موفق به دریافت پاسخ مثبت اولیه از خانواده عروس می‌شوند، با خرید انگشتر نشان و هدیه دادن آن به عروس، این پیوند را رسمی‌تر و محکم‌تر می‌کنند. در حقیقت این انگشتر را می‌توان اولین هدیه‌ای دانست که داماد به عروس می‌دهد. نباید فراموش کنید که انگشتر نشان با حلقه نامزدی متفاوت است.

در زمان انتخاب انگشتر نشان، باید توجه داشت که این انگشتر تک نگین بوده و از جنس طلا باشد. این انگشتر در دست راست عروس قرار می‌گیرد. نکته دیگر اینکه انگشتر نشان مختص به عروس بوده و داماد آن را نخواهد داشت.

 

معرفی حلقه نامزدی

حلقه نامزدی یا حلقه ازدواج، پس از خوانده خطبه عقد، در دست عروس و داماد قرار می‌گیرد. این حلقه به صورت ست برای زوج جوان خریداری شده و توسط هر دو آن‌ها انتخاب می‌شود. فلسفه و پیام حلقه نامزدی ساده، به معنای همیشگی بودن و پایداری عشق میان دو طرف است. در حقیقت این حلقه‌ها را می‌توان نمادی از پیمان با هم بودن در شادی و سختی دانست.

ویژگی‌های حلقه نامزدی چیست؟

ویژگی‌های حلقه نامزدی چیست؟

به تازگی زوج‌های جوان حلقه نامزدی را به شکل دایره‌ای و با طلا سفید انتخاب می‌کنند. این در حالی است که عده‌ای دیگر به دنبال حلقه‌هایی پرنگین می‌گردند. در هر حال، این یک انتخاب سلیقه‌ای است؛ پس نیازی نیست تا خود را به معیاری خاص محدود کنید. لازم به ذکر است، از آنجایی که در دین اسلام، طلا برای مردان حرام است، می‌توان حلقه نامزدی را از جنس پلاتین و نقره خریداری کرد.

 

خرید جدیدترین حلقه نامزدی از وب سایت جواهری حقانی

مجموعه جواهری حقانی با برخورداری از 45 سال تجربه، تیمی از بهترین سازندگان و طراحان کشور و وی سایتی قدرتمند، بهترین طلا و زیورآلات را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد. از جمله محبوب‌ترین محصولات این مجموعه می‌توان به مواردی نظیر حلقه نامزدی الماس، حلقه نامزدی مردانه، حلقه نامزدی تک نگین، حلقه نامزدی نقره و حلقه نامزدی برلیان، اشاره کرد. با خرید از وب سایت گالری حقانی می‌توانید از مزایا و خدمات زیر، بهره‌مند شوید:

  • ارسال بین سه الی هفت روز کاری
  • امکان سفارش همه محصولات با طلای سفید
  • ارسال رایگان به سراسر ایران
  • گارانتی همیشگی
  • امکان بازگشت کالا تا هفت روز
  • بسته‌بندی اختصاصی حقانی
  • فاکتور رسمی
  • ضمانت طلای 18 عیار با کد استاندارد
  • هدیه یک عطر مخصوص حقانی