انگشت حلقه دست راست مانند هر انگشت دیگری معنای خاص خود را دارد. از قدیم‌الایام تا کنون در سراسر جهان هر انگشت را به عنوان نماد خاصی برای استفاده از انگشتر اختصاص می‌دهند. در این بین، قصد داریم بیشتر به بررسی این چنین موضوعی بپردازیم.

خوب است بدانید مجموعه حقانی به عنوان بزرگترین مرکز خرید طلای آنلاین طیف متنوعی از انگشتر و حلقه را در طرح‌ها و مدل‌های متفاوت عرضه می‌کند و شما می‌توانید از طریق سفارش ساخت طلا آنچه در نظر دارید را به صورت انحصاری و سفارشی سازی شده تولید سفارش دهید.

معنی انگشتر در هر انگشت دست

معنی انگشتر در هر انگشت دست قطعاً متفاوت است؛ مثلا انگشتر در انگشت حلقه دست راست به نامزدی اشاره می‌کند. البته این امر تنها در برخی از فرهنگ‌ها صدق می‌کند. حال در ادامه بیشتر به این موضوع که انگشتر در هر انگشتی چه معنایی دارد خواهیم پرداخت؛ چراکه برخی بسیار به دنبال پاسخ این سؤال هستند که آیا انگشتر در انگشت وسط معنی بدی دارد؟ حتی شنیده می‌شود که برخی می‌پرسند آیا انگشتر در انگشت شست معنی بدی دارد؟ این سؤال هم شاید مطرح شود که آیا انداختن انگشتر در انگشت اشاره معنی بدی دارد؟ در ادامه همراه ما باشید که در مورد معنای انگشتر در هر انگشت اطلاعات مفیدی را ارائه دهیم.

۱٫    انگشت حلقه

تصویر انگشتر حلقه

معنی انگشتر در انگشت حلقه دست راست معمولاً به عشق و علاقه و این تفاسیر ارتباط دارد. در دانستنی‌های انگشتر آمده است که سنگ‌هایی نظیر یشم، آمیتیست، ماه (حجرالقمر)، یاقوت و فیروزه همگی سنگ‎های جواهراتی مکمل این انگشت محسوب می‌شوند.

۲٫    انگشت وسط

به نظر شما معنی انگشتر در انگشت وسط چیست؟ معمولاً انگشتر در این انگشت نشانه‌ای از مسئولیت و متعادل بودن فرد در زندگی است. سنگ‌هایی همچون مرجان، زمرد کبود و کوارتز سرخ هم سنگ‌هایی معرفی می‌شوند که می‌توان برای انگشتر این انگشت دست در نظر گرفت.

۳٫    انگشت اشاره

تصویر انگشتر اشاره در دست

حال که در مورد معنای انگشتر در انگشت وسط صحبت کرده‌ایم، در مورد معنی انگشتر در انگشت اشاره هم باید حرفی به میان بیاوریم. عمدتاً معنی انگشتر در این انگشت به جاه طلبی افراد اشاره می‌کند و همچنین آن دسته از افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، از انگشتر در این انگشت خود استفاده می‌کنند. سنگ‌های مرتبط با انگشتر در این انگشت هم می‌توانند توپاز آبی، آمتیست و یا لاجورد باشند.

۴٫    انگشت کوچک

تصویر انگشتر در اانگشت کوچک

افرادی از انگشتر در این انگشت خود استفاده می‌کنند که هوش و ذکاوت خود را می‌خواهند به نمایش بگذارند. سنگ‌هایی مانند کهربا، ماه و کوارتز لیمویی سنگ‌هایی به شمار می‌آیند که می‌توان برای انتخاب انگشتر روی این انگشت، مورد استفاده قرار داد.

۵٫    انگشت شست

تصویر  انگشتر شست

این انگشت تا حدودی جزء انگشتانی است که ماهیت آزادی را به نمایش می‌گذارد. تا حدودی به قدرت اراده افراد انگشتر در این انگشت، اشاره می‌کند و نمی‌توان همانند انگشت حلقه دست راست معنی بسیار دقیقی را برآورد کرد.

معنی انگشتر در انگشتان دست راست

تصویر انگشتر در انگشتان متفاوت

انگشت حلقه دست راست و دیگر انگشتان این دست و حتی دست چپ سؤالاتی را باب استفاده از انواع انگشتر به وجود می‌آورند. می‌توان گفت حلقه ازدواج در دست چپ و حلقه نامزدی در دست راست است. انگشت حلقه دست راست به این جهت برای انگشتر نامزدی مناسب است که در هنگام مراسم عروسی، انگشتر عروسی بدون مانع در دست چپ جای گیرد.

حقیقتاً معنی انگشتر در هر انگشتی در دست راست متفاوت است. به عنوان مثال در انگشت شست نشانه ثروت، در انگشت اشاره به ازدواج اشاره می‌کند که البته این معنی در برخی از فرهنگ‌ها رایج است. در مورد انگشت وسط دست راست هم می‌توان گفت، دیدگاه‌های مختلف و آزادی وجود دارد، به‌گونه‌ای که برخی برای شیک بودن استایل خود از انگشتر در این انگشت دست خود استفاده می‌کنند. معنی حلقه در انگشت حلقه دست راست هم به ازدواج و نامزدی اشاره می‌کند که در مورد این موضوع در همان ابتدا صحبت کرده‌ایم.

معنی انگشت حلقه دست راست کاملاً یک معنای عرفی دارد و به فرهنگ‌ها مربوط می‌شود و به عنوان نمونه در روسیه، چین و حتی آلمان به ازدواج و نامزدی اشاره می‌کند و حتی حلقه در انگشت حلقه دست راست هم در ایران در برخی از عرف‌ها به نامزدی مربوط می‌شود، حال که به معنی انگشتر در هر انگشت دست راست اشاره می‌کنیم، بهتر است انگشت کوچک را هم از یاد نبریم. برخی از افراد معنی انگشتر در این انگشت را به موقعیت حرفه‌ای فرد منتسب می‌دانند.

معنی انگشتر در انگشتان دست چپ

در مورد انگشت حلقه دست راست صحبت کرده‌ایم ولی باید به دست چپ هم بپردازیم تا اطلاعات شما در این حوزه تکمیل شود؛ چرا که برخی از بانوان در هنگام خرید انگشتر طلا زنانه از گالری جواهری حقانی به شدت روی این موضوع که برای چه انگشتی چه انگشتری مناسب است، تردید دارند.

معنی حلقه در انگشت وسط دست چپ به نشانه و علامت خاصی اشاره نمی‌کند و هر کسی ممکن است بنا بر سلیقه شخصی خود این انگشت را مناسب هر انگشتری بداند. معنی انگشتر در انگشت شست دست چپ هم مانند معنی انگشتر در انگشت شست دست راست  به ثروت مربوط می‌شود و نشانه‌ای از تمکن مالی افراد است. جنبه تزئیناتی این انگشتر برای انگشت شست را به هیچ عنوان نباید نادیده بگیرید.

معنی حلقه در انگشت وسط دست راست را مورد بررسی قرار داده‌ایم، در مورد معنی حلقه در انگشت وسط دست چپ، برخی به عنوان نامزدی برداشت می‌کنند؛ چراکه این انگشت، انگشت عهد نامیده می‌شود ولی همان‌طور که اشاره‌کرده‌ایم، ترجیح افراد، عرف جامعه و گوناگونی فرهنگ‌ها معنی دیگری را هم می‌تواند در برداشته باشد ولی عمومی‌ترین معنی همین است که بیان شد و در مورد انگشت حلقه دست راست هم به همین شکل صدق می‎کند.

با اینکه مفهوم انگشتر در انگشت وسط دست چپ مشخص نیست، ولی انگشتر در انگشت اشاره دست چپ به اهمیت افراد به زیبایی و شیک بودن مرتبط می‌شود و در بسیاری از موارد هم در میزبان‌های سلطنتی این انگشت با وجود انگشتری که دارد، محلی برای بوسه زدن مراجعین به شمار می‌آید.

حلقه و انگشتر چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

تصویر حلقه و انگشتر

حال که در مورد انگشت حلقه دست راست و دیگر انگشتان دست با شما صحبت کرده‌ایم، در مورد تفاوت حلقه و انگشتر هم باید کمی صحبت کنیم. انگشتر نگین‌دار است، در صورتی که حلقه بدون نگین به کار می‌آید. انگشتر دارای سنگ‌های جواهراتی سنگین و مختلف است ولی حلقه ساختاری ظریف دارد. در برخی از موارد که حلقه دارای نگین است، معمولاً نگین‌هایی بسیار ریز را می‌توان در نظر گرفت. به هیچ عنوان نگین‌های روی حلقه چنانچه وجود داشته باشند، مانند نگین‌های روی انگشتر نیستند.

توصیه ما به شما این است که اگر سبک مینیمال یا کژوال را دنبال می‌کنید از گالری جواهری حقانی به خرید آنلاین حلقه ساده بپردازید. حلقه ازدواج را معمولاً زوجین به صورت ست انتخاب می‌کنند ولی خانم‌ها به تعدادی نگین ریز روی حلقه بی‌تمایل نیستند.

انگشتر نشان یا نامزدی در مراسمی مانند بله برون از طرف پسر به دختر برای نشان کردن او تقدیم می‌شود. انگشتر طلا مردانه هم امروزه بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد و در این بین، آقایان بیشتر به انگشترهای ساده با سنگ‌های جواهراتی خاص مانند عقیق بسیار تمایل نشان می‌دهند.

سخن پایانیدر مورد انگشت حلقه دست راست و دیگر انگشتان با شما به‌صورت مختصر ولی مفید صحبت کرده‌ایم. بدین ترتیب، امیدواریم در هنگام انتخاب حلقه و انگشتر از گالری جواهری حقانی بتوانید انتخابی ایده‌آل و هوشمندانه را تجربه کنید و در طولانی مدت بابت انتخاب خود رضایت کاملی حاصل کنید که البته کیفیت محصولات این گالری به اندازه کافی رضایت‌بخش و ترغیب‌کننده هستند.