دستیابی به قدرت ماوراء الطبیعه برای بسیاری از افراد یک آرزو و هدف است؛ در واقع می‌توان گفت بسیاری از ما دوست داریم تا قدرتی داشته باشیم و به وسیله آن هر آنچه که می‌خواهیم را به دست آوریم. در این مطلب قرار است در رابطه با سنگ‌های چاکرای ششم صحبت کنیم و بگوییم کدام یک از سنگ‌های موجود می‌تواند در به دست آوردن قدرت به شما کمک کند. اگر به دنبال دستیابی به اهداف خود با فعال سازی چشم سوم یا چاکرای ششم هستید، با ما همراه شوید.

 

معرفی سنگ‌های چاکرای ششم

در ادامه به صورت مفصل به انواع سنگ‌های چاکرای ششم اشاره می‌کنیم و ضمن آشنایی با ماهیت آن، خواص و خصوصیات کلی هر کدام را بررسی خواهیم کرد.

 • سنگ زمرد

در توضیح سنگ زمرد و خواص آن باید بگوییم که یک سنگ فوق العاده زیبا و دوست داشتنی است که در بسیاری از طلا و جواهرات سلطنتی مورد استفاده قرار گرفته است. این سنگ به عنوان یکی از سنگ‌های چاکرا هفتم نیز در نظر گرفته می‌شود؛ چرا که قدرت بسیاری دارد و می‌تواند زمینه ساز آرامش روانی افراد شود.

هنگام ساخت طلا سفارشی می‌توانید از متخصصان مربوطه بخواهید که از این سنگ در جواهرات شما استفاده کنند. چرا که به همراه داشتن این سنگ باعث می‌شود تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید و شناخت بیشتری از خود پیدا کنید. از افسردگی دور باشید و شرایط روحی و روانی خود را بهبود بخشید. ناگفته نماند که این سنگ حتی می‌تواند انگیزه را نیز برای موفقیت افزایش دهد.

 • سنگ لاجورد

یکی از سنگ‌های چاکرای ششم که شباهت بسیار زیادی به آسمان دارد و به دلیل داشتن ظاهری بسیار ویژه در طراحی و ساخت جواهرات قدیمی و مدرن به کار رفته است، سنگ لاجورد است؛ در واقع می‌توان گفت که این سنگ یکی از بهترین سنگ‌هایی است که می‌تواند شما را از پلیدی‌های بسیاری دور نگه دارد و کمک کند تا قدرتی باور نکردنی داشته باشید.

اگر صبر کمی دارید و در برابر ناملایمات زندگی نمی‌توانید آنگونه که باید ایستادگی کنید، ساخت یک قطعه جواهر با سنگ لاجورد می‌تواند در این زمینه به شما بسیار کمک کند. می‌توانید از این سنگ به عنوان نگین انگشتر، دستبند و گردنبند خود استفاده کنید تا در هر مکان و زمان به این سنگ زیبا و قدرتمند دسترسی داشته باشید.

تصویر سنگ لاجورد

 • سنگ فیروزه

فیروزه سنگی آبی رنگ و بسیار زیبا است که به عنوان نمادی از عشق و شادابی در نظر گرفته می‌شود. این سنگ زیبا و مقدس در سالیان اخیر با کشف خواصی که دارد محبوبیت و جایگاه خاص و ویژه‌ای به دست آورده است. به گونه‌ای که از آن به عنوان یکی از اصلی‌ترین سنگ‌ها برای فعالسازی چاکراها یاد می‌شود. فیروزه می‌تواند کمک کند تا تهدیدهای زندگی شما به فرصت تبدیل شوند.  

تصویر سنگ فیروزه

 • سنگ آمتیست

اگر به سنگ‌های بنفش رنگ و ارغوانی علاقه خاصی دارید، یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای شما سنگ آمتیست است. این سنگ که تا پیش از این بیشتر به دلیل داشتن خواص درمانی و همچنین زیبایی خیره کننده مورد توجه قرار گرفته بود، امروز به عنوان یکی از بهترین سنگ‌های باز کننده چاکرا شناخته می‌شود که بسیار محبوب است.

جالب است بدانید که رنگ بنفش به عنوان رنگ چاکرای ششم شناخته می‌شود؛ همچنین متخصصان توصیه می‌کنند برای تقویت چشم سوم هر غذای بنفش رنگی را که مشاهده کردید، مصرف کنید.

تصویر سنگ آمتیست 

 • سنگ لابرادوریت

لابرادوریت یا مون استون یکی دیگر از سنگ‌های فوق العاده زیبایی است که نسبت به سایر سنگ‌های شناخته شده تا کنون تفاوت‌های ظاهری بسیاری دارد. همین موضوع باعث شده است تا از این سنگ به عنوان سنگ ماه نیز یاد شود.

قدرت این سنگ در درمان بیماری‌های جسمی و روانی بسیار بالا و غیر قابل باور است؛ به همین دلیل است که مون استون در جواهر سازی و صنعت علاقه‌مندان بسیاری را به خود اختصاص داده است.

ناگفته نماند که از این سنگ برای درمان اختلالات جنسی و غددی نیز می‌تواند موثر باشد. 

تصویر سنگ لابرادوریت

 • سنگ کیانیت

اگر به شناخت بیشتر ویژگی‌های خود، رفع استرس و آرامش ذهن نیاز دارید، سنگ کیانیت می‌تواند با باز کردن چاکرای ششم و هفتم آرامش لازم را در زندگی‌تان برقرار کند. فراموش نکنید که این سنگ قدرت جادویی دارد که در کمتر سنگی دیده می‌شود؛ به همین دلیل بسیار محبوب و دوست داشتنی است.

این سنگ از زیبایی‌های ظاهری فراوانی برخوردار است که آن را نسبت به سایر سنگ‌های بازار متمایز می‌کند. زیبایی بسیار خیره کننده این سنگ باعث می‌شود تا بسیاری از افراد در هنگام خرید هدیه به فکر تهیه یک جواهر با سنگ کیانیت بیفتند و بخواهند اینگونه عزیزان خود را خوشحال کنند. 

تصویر سنگ کیانیت

 • سنگ تورمالین سیاه

یکی دیگر از سنگ‌های محبوب چاکرا ششم که می‌تواند شما را در برابر بسیاری از آسیب‌های احتمالی حفظ کند و انرژی الهی در اختیارتان قرار دهد، تورمالین سیاه است. این سنگ فوق العاده که به رنگ تیره دیده می‌شود در ساخت جواهرات مردانه بسیار بیشتر از جواهرات زنانه به کار رفته است، البته این بدین معنی نیست که نمی‌توان اثری از این سنگ در جواهرات زنانه یافت.

اگر در زندگی خود دائما دچار استرس و ناآرامی هستید و فکر می‌کنید ممکن است در خطر باشید، استفاده از این سنگ گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

تصویر سنگ تورمالین سیاه

 • سنگ فلوریت بنفش

یکی از بهترین سنگ‌های زیبایی که به چاکرای ششم و تاج متصل است و می‌تواند مسیر درست زندگی را با بیدار کردن صدای درونی جلوی پایتان بگذارد، سنگ فلوریت بنفش است. این سنگ بیشتر به این دلیل که موجب آرام سازی روح و روان می‌شود، مورد توجه قرار گرفته است.

البته ناگفته نماند که ویژگی‌های ظاهری این سنگ نیز در دو چندان شدن طرفداران آن موثر است‌. 

تصویر سنگ فلوریت بنفش

 • سنگ کوارتز بی رنگ

به لطف وجود این سنگ تمامی آنچه که در زندگی شما مسدود شده، آزاد می‌شود. اگر فکر می‌کنید این روزها انرژی‌تان کاهش یافته و سایه آرامش را کمتر حس می‌کنید، این سنگ بهترین گزینه برای شما است.

گفتنی است که با استفاده از این سنگ می‌توانید ریسک بیماری‌هایی همچون سکته قلبی و مغزی را نیز کاهش دهید. با کمک سنگ کوارتز بی رنگ شما می‌توانید روزی خود را افزایش دهید. بیشتر از قبل خوشحال باشید و عمر طولانی را تجربه کنید. 

تصویر سنگ کوارتز بی رنگ

 • سنگ سیترین

اکثر افراد تصور می‌کنند که سنگ سیترین تنها می‌تواند بر سلامت جسم تاثیر بگذارد؛ اما باید بدانید که این سنگ تاثیر بسیاری نیز بر چاکراها دارد؛ در واقع می‌توان گفت سنگ سیترین بر روی قدرت خرد و تفکر شما تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود تا در موقعیت‌های حساس بیشتر و بهتر تصمیم‌گیری کنید.

این سنگ زیبا که بیشتر به رنگ زرد دیده می‌شود و به خورشید می‌ماند، می‌تواند به افزایش شادی و آرامش شما نیز در زندگی کمک کند. 

تصویر سنگ سیترین

 • سنگ سودالیت

سنگ سودالیت به عنوان یکی دیگر از پرطرفدارترین سنگ‌های چشم سوم شناخته می‌شود که به دلیل داشتن خواص درمانی بسیار محبوب شده است‌.

این سنگ را می‌توان یکی از بهترین سنگ‌ها برای مقابله با ترس‌های درونی و اعتماد به خود دانست. افرادی که این سنگ را با خود نگه می‌دارند در برابر ناملایمات زندگی استوار می‌مانند و از هیچ تلاشی غافل نمی‌شوند. چرا که می‌دانند خدای جهان از آن‌ها حفاظت می‌داند و دنیا تحت کنترل است. 

تصویر سنگ سودالیت

جمع بندی

در این مقاله به صحبت پیرامون سنگ‌های چاکرای ششم و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دادیم. قرارگیری هر کدام از این سنگ‌ها در جواهرات دلخواه شما می‌تواند نقش بسیار زیادی در شادی و موفقیت‌تان داشته باشد. به همین دلیل است که توصیه می‌شود با مراجعه به گالری طلا و جواهرات حقانی آنچه را که می‌خواهید با کمک این سنگ‌ها طراحی و بسازید.