باز کردن گره گردنبند با توجه به راهکارهایی که وجود دارد، نمی‌تواند کار چندان سختی به نظر برسد. استفاده از پودر بچه، انواع روغن و حتی سوزن و پیچ‌گوشتی امروزه بسیار برای باز کردن گره زنجیر گردنبند کاربردی هستند. گردنبند یکی از پراستفاده‌ترین طلا و جواهراتی است که نمی‌توان استفاده از آن را نادیده گرفت؛ چرا که زیبایی استایل شما را چندین برابر می‌کند. حتی با ورود گردنبندهای چند لایه، گره خوردن زنجیر به یکی از دغدغه‌های اصلی تبدیل شده است؛ به همین دلیل قصد داریم در ادامه بیشتر در مورد این موضوع صحبت کنیم.

مجموعه حقانی به عنوان معتبرترین مرکز خرید طلای آنلاین با نگارش مقالات کاربرد یبه شما کمک می‌کند تا با ترفندهای باز کردن گره گردنبند آشنا شوید.

از چه روش‌هایی برای باز کردن گره گردنبند استفاده کنیم؟

روش‌های کاربردی برای باز کردن گره گردنبند را قصد داریم در ادامه مورد بررسی قرار دهیم تا در هنگام رویارویی با چنین مشکلی بتوانید به راحتی به رفع آن بپردازید.

استفاده از پیچ گوشتی

نحوه باز کردن گره گردنبند با پیچ گوشتی را بهتر است مورد بررسی قرار دهیم. نکته‌ای که در این شرایط بسیار حائز اهمیت است، این بوده که باید دقت بسیار بالایی داشته باشید؛ چراکه احتمال آسیب به گردنبند وجود دارد. آن قسمتی که در پیچ گوشتی تیز است را باید داخل گره‌های گردنبند قرار دهید. حال نوبت آن است که پیچ گوشتی را درون گره‌ها به عقب و جلو حرکت دهید. استفاده از پونز یا سوزنی تیز هم در این شرایط می‌تواند کاربردی باشد و زمانی که پیچ گوشتی در دسترس نباشد، استفاده از پونز یا سوزن می‌تواند گزینه خوبی باشد. روش گفته شده یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها هنگام پیچ خوردن گردنبند است. شما اگر به درستی به نگهداری از طلا و جواهر بپردازید، قطعاً با چنین مشکلات به‌ندرت روبرو خواهید شد. 

استفاده از روغن

شما می‌توانید برای باز کردن گره گردنبند طلا از روغن کمک بگیرید. البته در ابتدا باید گردنبند خود را روی میزی با سطح صاف قرار دهید تا راحت‌تر بتوانید گره گردنبند را باز کنید. توصیه ما این است که در مکانی که نور مناسبی وجود دارد، به انجام این کار تمایل نشان دهید، تا بتوانید گره‌های کوچک و ریز را هم تشخیص دهید.

معمولاً روغن بچه و روغن‌زیتون همگی از جمله روغن‌هایی هستند که برای باز کردن گره گردنبند مورد استفاده قرار می‌گیرند. باید کمی روغن را روی گره گردنبند بمالید و سپس به حرارت دادن گره‌ها بپردازید تا منبسط شده و باز شوند. حال باید از یک سوزنی که نوک‌تیزی دارد استفاده کنید تا گره‌هایی که شل شده‌اند را بتوانید به طرف مقابل بکشید. حالا برای این که گردنبند را تمیز کنید، می‌توانید از تمیزکننده‌ها مخصوصی استفاده کنید تا بدون مشکل از گردنبند خود استفاده کنید.

استفاده از پودر بچه 

تصویر بازکردن گره با پودر بچه

ترفند گره نخوردن گردنبند با استفاده از پودر بچه هم بسیار به کار می‌آید. پودر بچه می‌تواند اصطکاک گره‌های زنجیر را کاهش دهد و همین امر به باز شدن راحت و آسان گره‌های گردنبند کمک می‌کند. شما باید روی محل گره، پودر بچه بزنید و محل گره را بسابید که این‌چنین پودر به تمام قسمت‌های گره نفوذ کند. استفاده از ۲ عدد سوزن را هم در این شرایط به شما پیشنهاد می‌کنیم تا گره‌ها را شل کنید و بهتر است بعد از شل کردن گره‌ها به باز کردن آن‌ها بپردازید. این راه حل باز کردن گره گردنبند یکی از روش‌های آسان و کاربردی است که نمی‌توان نادیده گرفت.

روش‌های جلوگیری از گره خوردن زنجیر گردنبند

برای جلوگیری از گره خوردن زنجیر گردن شما می‌توانید از کیسه‌هایی کوچک و پارچه‌ای استفاده کنید و این ساده‌ترین روش برای جلوگیری از گره خوردن زنجیر گردنبند است. نی‌های پلاستیکی هم بسیار در این مواقع کاربردی هستند، به این شکل که باید زنجیر را درون نی جای دهید تا زنجیر حالتی ایستاده پیدا کند که این روش هم می‌تواند روشی خلاقانه به شمار آید.

دستمال‌کاغذی هم می‌تواند یکی دیگر از روش‌هایی باشد که می‌توان برای جلوگیری از گره خوردن زنجیر گردنبند مورد استفاده قرار داد. به این شکل که زنجیر خود را به صورت جداگانه و مجزا درون دستمال کاغذی قرار می‌دهید تا بتوانید به نگهداری آسان و صحیح آن بپردازید.

استند زیورآلات هم امروزه بسیار مورد کاربرد قرار می‌گیرد و باعث گره نخوردن گردنبند طلای شما می‌شود و می‌توانید به‌راحتی از این استند استفاده کنید. گیره‌های مخصوص زیورآلات هم در بازار آنلاین به فروش می‌رسند که استفاده از این گیره‌ها می‌تواند یک گزینه کارآمد برای جلوگیری از گره خوردن زنجیر گردنبند باشد.

شما برای نگهداری طلا و جواهرات خود باید از جعبه‌های مخصوصی استفاده کنید. این‌چنین دیگر با سؤالاتی از قبیل چگونه زنجیر را باز کنیم روبرو نخواهید شد. جواهرات زمانی که به حالت شلخته و درهم ‌برهم روی یکدیگر انباشته شوند، طبیعتاً مشکلات این‌چنینی را به وجود می‌آورند.

چگونه از گره خوردن گردنبند چند لایه جلوگیری کنیم؟

تصویر باز کردن گره زنجیر

حال که به دنبال پاسخ این سوال که چگونه گردنبند گره خورده را باز کنیم هستید، بهتر است بدانید که امروزه استفاده از گردنبندهای چند لایه بسیار رایج شده است. گردنبندهای چند لایه روی استایل شما تأثیر بسزایی می‌گذارند و به همین دلیل باید در نگهداری این نوع گردنبند کوشا باشید.

برای جلوگیری از گره خوردن لایه‌های گردنبند باید لایه اول را یک‌لایه ساده، کوتاه و ظریف انتخاب کنید. فاصله لایه اول و دوم گردنبند به این شکل است که بین ۲.۵ تا ۵ سانتی‌متر را می‌توان در نظر گرفت. لایه دوم هم هر چقدر ظریف‌تر باشد، احتمال گره خوردگی کمتر است. لایه سومی گردنبند باید نسبت به ۲ لایه قبلی خود بزرگ‌تر باشد. گردنبندهای سنگی و مهره‌ای بهترین گزینه به‌عنوان لایه سوم به شمار می‌آیند.

شما می‎توانید برای ساخت طلای سفارشی مانند گردنبندهای چند لایه از خدمات گالری طلا و جواهری حقانی استفاده کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که نگهداری طلا و جواهرات یکی از روش‌های عالی برای حفظ طول عمر آن‌ها به شمار می‌آید. با این حساب اگر قصد دارید در طولانی مدت از طلا و جواهرات خود علی‌الخصوص گردنبند استفاده کنید، نسبت به نگهداری آن‌ها کوشا باشید؛ چرا که در غیر این صورت خرابی‌هایی به باز خواهند آمد.

سخن پایانی

با توجه به به آنچه در مورد باز کردن گره گردنبند بیان کرده‌ایم، شما می‎توانید از انواع روغن مانند روغن بچه یا زیتون، پیچ گوشتی یا حتی پودر بچه استفاده کنید، چنانچه پیچ گوشتی در دسترس نباشد، سوزنی نوک تیز و پونز هم به کار می‌آید. اگر از روش‌های جلوگیری از گره خوردن زنجیر گردنبند جلوگیری کنید، قطعاً در طولانی مدت قادر خواهید بود از زیبایی و جذابیت گردنبند خود به راحتی استفاده کنید. چنانچه با سؤال یا ابهام خاصی روبرو شده‌اید با مشاورین گالری طلا و جواهری حقانی در ارتباط باشید.