جواهرسازی در منزل

 

پیشینه هنر در کشورمان ایران و سایر نقاط جهان قدمتی چندین و چند ساله دارد. یکی از مشاغل هنری که از زمان‌های قدیم تاکنون بسیار مورد توجه قرار گرفته است، جواهرسازی در منزل است. این روزها که دنیای مد علاقه‌مندان بسیار زیادی را به خود جذب کرده است این شغل به عنوان یکی از پردرآمدترین مشاغل بشر شناخته می‌شود. خوشبختانه باید بگوییم که امکان ورود به این شغل حتی بدون داشتن تحصیلات نیز وجود دارد؛ اما به شرطی که یک ذهن خلاق داشته باشید؛ در واقع می‌توان گفت شما تنها زمانی می‌توانید در این مسیر موفق شوید که هنر و خلاقیت را در جهت طراحی و ساخت جواهراتی خاص و کم نظیر به کار گیرید. تمامی آثار هنری که از زمان‌های قدیم تاکنون به جای مانده‌اند نتیجه خلاقیت جواهرسازان معروفند. اگر دوست دارید بیشتر با این رشته هنری آشنا شوید، مطالعه این مقاله از جواهری حقانی می‌تواند به شما کمک کند. 

 

مزایای شغل جواهرسازی در منزل

مزایای شغل جواهرسازی در منزل

یکی از مهم‌ترین سوالات مطرح شده توسط علاقه‌مندان این است که جواهرسازی در منزل چه مزایایی دارد و چه چیزی باعث شده است تا اینگونه این شغل پرطرفدار شود؟ و افراد در هنگام خرید طلا آرزو کنند که هنر ساخت جواهرات مختلف را داشته باشند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شغل جواهرسازی در منزل این امکان را به شما می‌دهد که بدون نیاز به خروج از منزل و صرف هزینه و زمان زیاد درآمد مطلوبی را  کسب کنید.

با ورود به این شغل انعطاف پذیر شما می‌توانید زمان کار را به دلخواه خود تنظیم کنید و هر زمان که می‌خواهید بدون محدودیت به کار کردن بپردازید. این شغل همچنین هنر و خلاقیت شما را چندین برابر می‌کند و جای رشد بسیار زیادی دارد. شما در صورت پیشرفت زیاد می‌توانید تیم بسازید و به صورت تیمی به کسب درآمد بپردازید.

یکی دیگر از مزایای جواهرسازی در منزل این است که شما می‌توانید در کنار سایر شغل‌ها وسایل طلا و جواهرسازی بخرید و به ساخت طلای سفارشی بپردازید. این نکته را فراموش نکنید که این شغل نیازمند تکرار و تمرین است. با تکرار زیاد شما حتی قادر به ساخت طلا با الماس نیز خواهید شد. 

مزایای شغل جواهرسازی در منزل

شغل جواهرسازی در منزل مناسب چه کسانی است؟

شغل جواهرسازی در منزل برای تمامی افراد علاقه‌مند به هنر و طراحی که جواهرسازی را به عنوان یک هنر ارزشمند که تنها با تکرار و تمرین و خلاقیت به دست می‌آید مناسب است‌. این شغل نیازمند به کارگیری صبر و حوصله بسیاری است‌. بنابراین انتظار می‌رود افرادی که قصد ورود به این شغل را دارند بسیار علاقه‌مند و صبور باشند و پس از هر شکست برای به دست آوردن موفقیت تشنه‌‌تر شوند.

این شغل نیازمند متخصصان خلاقی است که از خلاقیت و هنر خود در جهت ساخت طلا با الماس و قطعات جدید و کمیاب استفاده کنند تا بتوانند با ساده‌ترین طرح‌ها زیباترین جواهرات را بسازند.

تمامی کسانی که به دنبال شغل دوم در منزل هستند، می‌خواهند پیشرفت کنند و کسب و کار خود رونق بخشند می‌توانند به حوزه ورود کنند به شرطی که ناامید نشوند و بسیار تلاشگر باشند.

 لازم است بدانید که با اینکه افراد زیادی ورود به شغل جواهرسازی در منزل را انتخاب می‌کنند؛ اما تنها تعداد محدودی از افراد قادر خواهند بود موفق شوند و همچون جواهرسازان خبره طلا و جواهری حقانی نام خود بر سر زبان‌ها بیندازند. 

 

صفر تا صد آموزش جواهرسازی در منزل

تصمیم به آموزش جواهرسازی در منزل قدم اول است. در قدم‌های بعدی شما می‌توانید از منابع رایگان موجود همچون ویدیوها، کتاب‌های الکترونیک و غیره استفاده کنید تا دانش خود را در این زمینه چندین برابر کنید.

شرکت در دوره‌های آموزشی نیز می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. البته فراموش نکنید آنچه از شما یک متخصص جواهرسازی در منزل می‌سازد، تکرار، تمرین و تجربه است. صبور باشید و دائما بیاموزید تا بتوانید به موفقیت دلخواه خود دست یابید و به عنوان یکی از متخصصان خبره در این زمینه فعالیت کنید. 

 

پیش نیازهای جواهرسازی در منزل

خوشبختانه باید بگوییم که جواهرسازی در منزل جزو مشاغلی است که هیچ پیش نیازی ندارد؛ در واقع می‌توان گفت شما حتی بدون داشتن دانش زیاد در این زمینه می‌توانید وارد این حوزه تخصصی شوید و پس از کسب تجربه به عنوان یکی از حرفه‌ای‌ها در این زمینه درآمد کسب کنید.

البته این نکته را لازم است یادآور شویم که اگر شما قبل از ورود به این شغل و گذراندن دوره‌های لازم کمی در این باره مطالعه کنید، قطعا موفقیت بسیار بیشتری خواهید داشت. اگر قصد دارید در این زمینه به موفقیت‌های زیادی دست یابید تمرین و تکرار را فراموش نکنید.

تمامی متخصصان مجموعه ما که به عنوان استادکاران حقانی نیز شناخته می‌شوند همگی جزو خبره‌ترین و باتجربه‌ترین جواهرسازان ایرانی هستند که به دلیل ساخت خاص‌ترین جواهرات با دریافت اجرت کم در زمانی کوتاه توانسته‌اند بسیار مورد توجه قرار گیرند. 

نحوه کسب درآمد از جواهرسازی در منزل

نحوه کسب درآمد از جواهرسازی در منزل

یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که ممکن است دانش آموختگان جواهرسازی در منزل با آن روبرو شوند این است که چگونه باید با این شغل به درآمد بالا رسید؟ یا به عبارت دیگر آیا اصلا امکان رسیدن به درآمد بالا به وسیله این شغل وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله. قطعا با استفاده از این شغل می‌توانید به درآمد بالا برسید؛ اما به شرطی که در این زمینه خبره شوید و تجربه بالا به دست آورید. در واقع شما باید بتوانید دانش و خلاقیت خود را در مسیر ساخت جواهرات مورد پسند جامعه به کار گیرید.

شما می‌توانید با طلا فروشی‌ها قرارداد همکاری ببندید و بخشی از کار آن‌ها را در منزل انجام دهید. حتی این امکان وجود دارد که با کمک تبلیغات خودتان به صورت مستقیم بتوانید با مشتریان وارد مکالمه شوید و جواهر ساخته شده را بفروشید. 

 

سرمایه لازم برای راه اندازی کسب و کار جواهرسازی در منزل

بسیاری از افراد هنگامی که می‌خواهند وارد حوزه تخصصی جواهرسازی در منزل شوند با این سوال روبرو خواهند شد که برای ورود به این کار و فعالیت در این عرصه چقدر سرمایه لازم است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هزینه مورد نیاز برای راه اندازی شغل جواهرسازی در منزل به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد که در ادامه به معرفی چندین مورد از آن‌ها خواهیم پرداخت:

  آموزش و مهارت‌ آموزشی

 همان گونه که پیش‌تر نیز ذکر کردیم، ساخت جواهر یک هنر است که با تکرار و تمرین گسترش می‌یابد. در واقع شما بدون آموختن درست و اصولی نمی‌توانید انتظار داشته باشید که در این عرصه موفق شوید. لازم به ذکر است که هزینه‌های مربوط به آموزش و یادگیری این هنر قدیمی متغیر است و به نوع و مدت زمان آموزش بستگی دارد. 

  ابزارها و تجهیزات

شما برای جواهرسازی و ساخت جواهرات دلخواه نیاز به ابزارها و تجهیزات مختلفی دارید که هر کدام از هزینه متفاوتی برخوردارند. البته اینکه دستگاه منتخب چه کیفیتی داشته باشد نیز در قیمت آن تاثیر می‌گذارد.

  مواد اولیه

 برای ساخت جواهرات شما نیاز به مواد اولیه‌ای مانند طلا، نقره، الماس، سنگ‌های قیمتی و غیره خواهید داشت. هزینه این مواد اولیه بسته به نوع و کیفیت آنها و همچنین تعداد و اندازه قطعاتی که می‌خواهید بسازید، متفاوت است.

لازم به ذکر است که امکان تهیه این مواد اولیه از مجموعه ما با بودجه‌ای مناسب فراهم است. 

  بازاریابی

در عصر حاضر بدون بازاریابی کردن هیچ کسب و کاری به موفقیت نخواهد رسید. به همین دلیل گفته می‌شود که باید بودجه مشخصی نیز برای بازاریابی و تبلیغات در نظر گرفته شود. بسته به اینکه شما کدام یک از روش‌های موجود بازاریابی را برای تبلیغ بخواهید به کار ببرید، هزینه نهایی تبلیغات متفاوت خواهد بود.

 

جمع بندی

در این مطلب به بررسی جواهرسازی در منزل پرداختیم و گفتیم که این رشته هنری یکی از پردرآمدترین رشته‌های هنری در سال‌های اخیر می‌باشد که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. افراد بسیاری در سراسر جهان به فعالیت در این رشته می‌پردازند و از این طریق نیز کسب درآمد می‌کنند؛ اما عده‌ای دوست دارند جواهرسازی را بیاموزند تا خود در خانه جواهراتی خاص و زیبا بسازند. 

اگر شما نیز جزو این دسته افراد هستید و می‌خواهید با آموختن این رشته هنری به ساخت جواهرات دلخواه خود بپردازید، می‌توانید از آموزشگاه‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند کمک بگیرید. شما برای خرید جواهرات خاص ساخته شده توسط استادکاران جواهر سازی می‌توانید از گالری ما که به عنوان طلا و جواهری حقانی شناخته می‌شود و سالیان طولانی است سابقه کار دارد، کمک بگیرید.