blog

همه چیز درباره موسسه گوهر شناسی آمریکا GIA

تصویر موسسه gia در ایران

علم گوهرشناسی سنگ‌های قیمتی و جواهرات باارزش را شناسایی می‌کند و به بررسی مشخصات آن‌ها می‌پردازد. شاخه‌ای که این علم از آن سرچشمه گرفته زمین شناسی است. در سراسر دنیا امروزه شرکت‌هایی وجود دارند که به بررسی جواهرات و سنگ‌های طبیعی و مصنوعی می‌پردازد. 

یکی از این شرکت‌ها که در جهان مطرح است و از اعتبار بالایی در این زمینه برخوردار است، موسسه گوهرشناسی امریکا (Gemological Institute Of America) است که با علامت اختصاری GIA شناخته می‌شود. داشتن شناسنامه گوهرشناسی این موسسه در هنگام خرید طلا و جواهرات مخصوصا خرید طلا آنلاین یکی از مهمترین فاکتورهایی است که باید به آن توجه داشته باشید.

در این مقاله قرار است با همه چیز درباره موسسه گوهرشناسی آمریکا GIA آشنا شویم و دریابیم این موسسه چرا شناخته‌شده‌ترین موسسه در زمینه گوهر و جواهر شناسی شناخته شده است. 

تصویر موسسه gia آمریکا

مشخصات موسسه گوهرشناسی آمریکا

موسسه گوهرشناسی توسط رابرت ام شیپلی در ۱۵ فوریه ۱۹۳۱ تاسیس شده است. همانطور که گفتیم این موسسه معتبرترین موسسه‌ای است که در تعیین ارزش جواهرات و گوهرها نقش مهمی را ایفا می‌کند. این شرکت یک موسسه غیرانتفایی است که در کالیفرنیا قرار دارد و با ارائه شناسنامه معتبر در این زمینه خریداران و فروشندگان جواهر را یاری می‌کند تا از روی آگاهی و با اطمینان خاطر دست به خرید این اشیا گرانبها بزنند. شرکت‌های لوکس جواهرات در جهان معمولا محصولات خود را با این شناسنامه به فروش می‌رسانند.

 هدفی که این موسسه دنبال می‌کند حمایت از صنعت جواهر و گوهر شناسی است. این موسسه برای تحقق اهداف خود دست به آزمایش برای مشخص کردن کیفیت سنگ‌ها و جواهرات می‌زند و در این راستا آموزش‌های مختلفی برگزار می‌کند. 

 از جمله مواردی که یک جواهر فروشی را معتبر می‌کند داشتن شناسنامه معتبر موسسه گوهر شناسی آمریکا است. گالری حقانی نیز از جمله جواهر فروشی‌هایی است که تمامی طلا و جواهرات خود را با شناسنامه معتبر گوهرشناسی GIA ارائه می‌دهد. 

تصویر مشخصات GAI

حقانی؛ ارائه دهنده جواهرات با شناسنامه گوهرشناسی امریکا

یکی از فاکتورهایی که در هنگام خرید جواهرات باید در نظر داشت دریافت شناسنامه برای جواهرات است. ارائه جواهرات با مدرک معتبر گوهر شناسی gia می‌تواند به جواهر فروشی‌ها کمک کند تا از این طریق بتوانند اعتماد مشتریان را به خود معطوف کنند. حقانی یکی از فروشگاه‌هایی است که برای تمامی جواهراتی که طراحی می‌کند و به فروش می‌رساند شناسنامه گوهرشناسی ارائه می‌کند. این فروشگاه بیش از نیم قرن است که در زمینه ساخت، طراحی و فروش جواهرات فعالیت می‌کند؛ تمامی جواهرات در این مجموعه به صورت سفارشی به فروش می‌رسد؛ به این منظور می‌توانید از طریق صفحه ساخت طلا سفارشی طرح جواهر دلخواه خود را به کارشناسان ما ارائه دهید تا در اسرع وقت اقدام به ساخت آن کنند. 

تصویر انواع سنگ

موسسه گوهرشناسی GIA در ایران هم شعبه دارد؟

خیر. موسسه gia آمریکا در بسیاری از نقاط دنیا شعبه و دوره‌های آموزشی دارد؛ اما در ایران شعبه‌ای ندارد. شعبه‌های این موسسه در کشورهایی که در ادامه به آن اشاره می‌شود وجود دارد: 

  • انگلیس (لندن)
  • تایلند (بانکوک)
  • هند (دهلی نو، بمبئی)
  • چین (هنگ کنگ)
  • امریکا (نیویورک)
  • تایوان (تایپه)
  • ژاپن (توکیو، شانگهای)

از آن‌جا که موسسه gia در ایران شعبه ندارد، اشخاصی که ساکن ایران هستند و نمی‌توانند به این شعبه‌ها دسترسی داشته باشند می‌توانند به صورت آنلاین در دوره‌های گوهرشناسی gia شرکت کنند و مدرک معتبر این موسسه را دریافت کنند. 

تصویر  موسسه گوهرشناسی آمریکا

آموزش‌های موسسه گوهرشناسی آمریکا

این موسسه برای مراکز مختلف گوهر‌شناسی حکم رهبر دارد و مسئولیت خود را جلب اطمینان افراد می‌داند. در حال حاضر ۹ شعبه از موسسه گوهرشناسی gia در چهار قاره در جهان به آموزش حرفه‌ایی و فروشندگی جواهرات مشغول است. دیپلمی که این مجموعه پس از کسب آموزش ارائه می‌دهد Graduate Gemologist عنوان دارد که با عنوان G.G. diploma شهرت دارد. در این موسسه آموزش‌هایی در زمینه شناسایی جواهرات، درجه‌بندی جواهرات و سنگ‌های قیمتی، بررسی نوع کیفیت این اشیا قیمتی بر اساس استانداردهایی تعیین شده ارائه می‌شود. 

تصویر موسسه gia

سنگ‌هایی که شناسنامه موسسه گوهرشناسی امریکا را دارند دارای چه مزیت‌هایی هستند؟

سنگ‌های شناسنامه‌دار نسبت به سنگ‌های دیگر از اعتبار و ارزش بسیاری برخوردار هستند. اختصاص یافتن مدرک موسسه گوهرشناسی برای جواهرات به این معنی است که این سنگ‌ها و جواهرات از لحاظ وزن، خلوص، تراش خوردگی، شفافیت و درخشندگی، رنگ و… زیر نظر متخصصان حرفه‌ای با ابزارهای نوین ارزیابی شده‌اند و کاملا از هر لحاظ قابل اعتماد هستند. داشتن شناسنامه برای سنگ‌های قیمتی ارگانیک و مصنوعی به منزله وجه تمایزی نسبت به سایر سنگ‌هاست. این موسسه با صادر کردن شناسنامه برای سنگ‌های ارزشمند و قیمتی مثل جواهر الماس باعث می‌شود این جواهرات برای تعیین قیمت در جدول راپاپورت قرار بگیرند و این جدول کمک کند تا افرادی که به معامله سنگ‌ها می‌پردازند در تعیین قیمت اطلاعاتی صحیح در اختیار داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *