برای ساخت جواهرات ملزومات خاصی نیاز است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها پایه جواهر است. تنوع در تولید پایه جواهرات سبک‌های متنوع و مختلفی را خلق کرده است.

در واقع آنچه سبک و استایل جواهرات را متعین می‌کند پایه جواهر است؛ زیرا مدل و سبک پایه می‌تواند نحوه قرارگیری نگین‌ها را مشخص کند.

تولید پایه جواهر در سبک‌ها و مدل‌های مختلف این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید متناسب با بودجه و سلیقه خود آنچه را که نیاز دارید را تهیه کنید.

مجموعه حقانی به عنوان معتبرترین مرجع برای خرید طلای آنلاین با در نظر گرفتن خدماتی خاص و ویژه این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید پایه جواهر دلخواه خود را متناسب با سلیقه و بودجه موردنظر سفارش دهید؛ پس همین حالا برای استفاده از امکان ساخت طلای سفارشی اقدام کنید.

تصویر پایه و جواهر

پایه جواهر چیست؟

اولین گام در ساخت جواهرات، تولید قالب آن است. قالب همان پایه و نگهدارنده نگین‌ها و سنگ‌هاست. 

پایه جواهر متناسب با وزن و نوع نگین‌هایی که قرار است بر روی آن سوار شوند متفاوت است و می‌تواند متناسب با بودجه و سلیقه شما در سبک‌ها و مدل‌های مختلف طراحی و تولید شود. از طریق طراحی پایه جواهرات می‌توان سبک و مدل آن‌ها را تعیین کرد.

با توجه به آنچه گفته شد پایه جواهر نقش مهم و تعیین کننده‌ای در جذابیت و سبک جواهرات دارد.

شما می‌توانید متناسب با بودجه خود از نگین‌های مختلفی همچون برلیان در ساخت پایه جواهر کمک بگیرید.

آنچه در طراحی و تولید پایه جواهر اهمیت دارد انتخاب نگین‌ها، نحوه چیدمان و خلاقیت شماست.

از پایه جواهر می‌توان برای تولید انواع زیورآلات همچون انواع انگشتر، دستبند، گردنبند، نیم‌ست و انواع سرویس جواهر استفاده کرد.

 

آشنایی با انواع پایه جواهر

همانطور که پیش‌تر نیز گفتیم پایه جواهر انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها متناسب با نگین بکار رفته، وزن و ویژگی‌های ظاهری در سبک خاصی جای می‌گیرد. در ادامه برخی از انواع پایه جواهر را معرفی و بررسی می‌کنیم.

تصویر پایه جواهر انگشتر

 • پایه تراز (Flush)

در طراحی پایه تراز سطح نگین‌ها با سطح پایه یکسان است و صرفا سطح خارجی و بخشی از نگین دیده می‌شود. استفاده از الماس در این نوع پایه بسیار مرسوم است، البته شاید درخشش الماس چندان به چشم نخورد؛ اما زیبایی و جذابیت آن نمایش داده می‌شود.

 

 • پایه مهره‌ای (Bead)

در پایه مهره‌ای الماس‌ها به گونه‌ای کنار هم قرار گرفته‌اند که کمی از هم فاصله داشته باشند تا نمایی برجسته و بزرگ به زیورآلات ببخشند.

این نوع پایه یکی از نمونه‌های پرطرفدار است که در بین خانم‌ها با استقبال بی‌نظیری روبرو شده است.

شما می‌توانید به کمک حقانی انواع زیورآلات و جواهرات خود را با طرح دلخواه بر روی پایه مهره‌ای سوار کنید.

 

 • پایه بالرین (Ballerina)

این نوع پایه برای تولید جواهرات کلاسیک استفاده می‌شود. در تولید این پایه چندین باگت برای قرارگیری نگین‌ها به صورت مخروطی و اطراف مرکز در کنار یکدیگر ردیف شده‌اند که ظاهری همچون دامن بالرین را تداعی می‌کند و به همین جهت اینگونه نام‌گذاری شده است.

 

 • پایه خوشه‌ای (cluster)

یکی دیگر انواع پایه جواهر، پایه خوشه‌ای است. در این مدل نگین‌ها به صورت یک گل، خوشه و یا هر طرح خیالی دیگری در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند.

این پایه دارای چند سطح با ارتفاع مختلف دارد؛ به همین دلیل برخی از نگین‌ها بیشتر و برخی دیگر کمتر به چشم می‌خورند.

با توجه به تعداد نگین‌ها و نحوه چینش آن‌ها می‌توان پایه‌ای باز یا فشرده داشت.

 

 • پایه سنگفرشی (Pavé)

زمانی که نیاز باشد سطح طلا با تعدادی نگین ریز و درشت پوشیده شود بهتر است از پایه سنگ فرشی استفاده شود.

دلیل انتخاب نام سنگ فرش برای این پایه بدین دلیل است که سطح طلا یا جواهر مانند بخشی از خیابان با نگین‌های مختلف پوشیده شده است.

 

 • پایه کانالی (Channel)

اگر نگین انگشتر یا گردنبند شما گرد است و ظاهری براق دارد بهتر است از پایه کانالی استفاده کنید تا ضمن قرارگیری نگین ظاهر آن به صورت کامل دیده شود. نحوه قرارگیری نگین‌ها در پایه کانالی به صورت صفی است و معمولا از نگین‌های باگت استفاده می‌شود.

 

 • پایه سولیتر (Solitaire)

در پایه سولیتر فقط یک نگین در مرکز قرار می‌گیرد که به تازگی بسیار محبوب و مورد توجه خانم‌های جوان است. پایه‌های سولیتر به صورت دیواره‌ای و چنگه‌ای طراحی تولید می‌شود.

 

 • پایه جواهر تیفانی (Tiffany)

پایه‌های تیفانی دارای ۶ چنگک است. وجود این چنگک‌ها درخشش و جذابیت نگین‌ها را بیش از پیش افزایش می‌دهند.

تولید و استفاده از این پایه منحصرا برای برند تیفانی امکان پذیر است؛ زیرا جزو تولیدات اختصاصی این برند بوده و دقیقا به همین دلیل نام این پایه را تیفانی گذاشته‌اند.

 

 • پایه جواهر چنگه‌ای V شکل (V-prong)

این نوع پایه دارای یک چنگک است که به صورت V است. استفاده از این پایه برای نگین‌های زاویه دار و برش مربعی الماس بهترین گزینه است؛ زیرا حالت V شکل پایه به خوبی از نگین شما محافظت می‌کند.

 

 • پایه جواهر چنگه‌ای (Prong)

این نوع پایه برای جواهرات تک نگین بسیار مناسب و کاربردی است. استفاده از این پایه، برای خودنمایی نگین و جلب توجه بیشتر و نمایش جذاب‌تر گزینه مناسبی است.

 

 • پایه جواهر دیواره‌دار یا حفره‌ای (Bezel)

این پایه دارای دیواره‌ای نازک است که دورتادور نگین را احاطه کرده و به صورت کامل از نگین محافظت می‌کند. به طور کلی از این پایه برای نگین‌های گران قیمتی که تراش فانتزی دارند یا الماس گلابی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تصویر ویژگی‌های پایه جواهر

بررسی ویژگی‌های پایه جواهر 

پایه جواهر دو ویژگی مهم را باید پوشش دهد امنیت و جذابیت و این دو با توجه به سلیقه و انتخاب شما تعیین می‌شود.

امنیت: هر چقدر تعداد چنگک‌های پایه بیشتر باشد امنیت آن بالاتر است؛ در واقع چنگک‌های پایه از نگین محافظت می‌کنند؛ اما با توجه به اینکه چنگک‌ها روی نگین فرود می‌آیند جذابیت، درخشش و زیبایی نگین را محدود می‌کند.

جذابیت: پایه‌هایی که دارای چنگک کمتری هستند به نگین اجازه عرض اندام می‌دهند و با توجه به اینکه نگین بیشتر در چشم است جذابیت‌های خود را نمایان می‌سازد.

حال با توجه به دو نکته فوق اگر زیبایی و جذابیت برایتان ارجحیت دارد از پایه‌هایی استفاده کنید که چنگک کمتری داشته باشد و اگر امنیت نگین برایتان مهم است از پایه‌هایی که چنگک بیشتری دارد استفاده کنید.

نکته: استفاده از پایه‌هایی که دارای ۶ چنگک هستند شاید جذابیت نگین را پنهان کند و شاید تمیز کردن آن سخت باشد؛ اما امنیت ۱۰۰ درصدی برای زیورآلات شما ایجاد می‌کند.

تصویر ساخت پایه جواهر

ساخت پایه جواهر سفارشی

انتخاب و سفارش پایه‌های سفارشی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید متناسب با بودجه و سلیقه خود وزن، سنگ، طرح و رنگ پایه را انتخاب کنید.

مجموعه حقانی با کمک استادکاران ماهر ایرانی و تیمی حرفه‌ای متشکل از طراحان خبره به شما کمک می‌کنند تا عینا آنچه که در ذهن دارید را اجرایی کنید.

به کمک حقانی می‌توانید انواع نگین‌های نامبرده شده را متناسب با بودجه و سلیقه خود و با عیار ۲۱ سفارش دهید و یک پایه انحصاری و شخصی‌سازی خریداری کنید.

چنانچه تصمیم دارید طرح یا الگوی مدنظر خود را به حقانی سفارش دهید تنها کافیست از طریق ارتباط با تیم پشتیبانی و یا مراجعه به صفحه مربوطه سفارش خود را ثبت کنید و منتظر تماس تیم پشتیبانی بمانید.