گوشواره طلا زنانه راهی عالی برای جان بخشیدن به ظاهر شما هستند و در کوتاه‌ترین زمان شما را شیک و عالی نشان می‌دهند. این یک اکسسوری ضروری برای همه است. اگر عاقلانه انتخاب شود، گوشواره‌ها می‌توانند ویژگی‌های شما را چند برابر نشان دهند و همچنین رنگ و شخصیتی را به لباس اضافه کنند؛ اما اگر با فرم صورت شما همخوانی نداشته باشد و به جای پوشاندن عیوب و تکمیل چهره شما، شما را عجیب و غریب نشان دهد، مشخص است که انتخاب درستی نبوده است. مهم است که گوشواره‌هایی را انتخاب کنید که زیبایی طبیعی شما را تکمیل کنند و بهترین راه برای انتخاب گوشواره این است که به فرم صورت خود نگاه کنید. یک راه ساده این است که گوشواره‌هایی را انتخاب کنید که مخالف ویژگی‌های صورت شما هستند. برای تعیین فرم طبیعی صورت خود، موهای خود را عقب بکشید و در آینه، طرح کلی صورت خود را با استفاده از صابون یا رژ لب ترسیم کنید. اگر بعد از خواندن این مقاله قصد خرید طلا آنلاین را دارید پیشنهاد ما به شما مجموعه معتبر حقانی است.

انتخاب گوشواره بر اساس مدل صورت

حتما می‌دانید که که ارزش طلا چیست. پس باید گوشواره طلایی که خریداری می‌کنید به بهترین شکل ویژگی‌های صورت شما را برجسته کند و نواقص را بپوشاند. در ادامه برخی راهنمایی‌ها برای اینکه بفهمیم چه گوشواره‌ای به چه صورتی میاد ارائه دادیم. 

تصویر گوشواره مناسب صورت‌های بیضی

  • صورت بیضی شکل

شکل صورت بیضی پیشانی خیلی پهنی ندارد و خط پیشانی شما با استخوان گونه‌های شما ترکیب می‌شود. صورت شما ممکن است کمی به سمت چانه گرد و باریک شود. زنانی با صورت بیضی شکل خوش شانس‌ترین‌ها هستند. شما می‌توانید تقریباً از هر مدل گوشواره ای با فرم صورت بیضی استفاده کنید. گوشواره طلا نگین دار، گوشواره‌های مروارید و گوشواره‌های الماس می‌توانند تنوع شگفت انگیزی را به مجموعه گوشواره‌های شما اضافه کنند. 

تصویر گوشواره مناسب صورت‌های دایره‌ای

  • صورت گرد

درست همانطور که به نظر می‌رسد صورت‌های گرد در استخوان گونه پهن تر و در پیشانی و خط فک باریک هستند. صورت شما یک فرم کلی دایره ای به خود می‌گیرد. گوشواره‌های بلند آویزان یا قطره اشک مناسب این فرم صورت هستند. آن‌ها به کشیده نشان داده شدن صورت کمک می‌کنند. گوشواره‌هایی با بدنه براق و بلند بهترین انتخاب شماست.

 

  • صورت مربعی

صورت‌های مربع شکل از استخوان گونه تا پیشانی یا خط فک زیاد باریک نمی‌شوند. عرض پیشانی، گونه‌ها و خط فک شما مشابه خواهد بود. بهترین گوشواره برای شکل مربع، گوشواره‌های طرح گرد هستند. گوشواره‌های حلقه‌ای بزرگ یا گوشواره‌هایی با لبه‌های گرد انتخاب‌های عالی هستند؛ زیرا توجه افراد را به گوشواره‌های شما جلب می‌کنند و به نرم کردن زوایای طبیعی صورت شما کمک می‌کنند.

 

  • صورت مثلثی

فردی که صورت مثلثی دارد، پیشانی باریک‌تر و فک پهن‌تری دارد. هنگام طراحی گوشواره برای کسانی که صورت مثلثی دارند، سعی کنید این ویژگی‌ها را تقویت کنید و قطعاتی را انتخاب کنید که از حجیم شدن جلوگیری کرده و فک را باز نکنند. بهترین گزینه برای شما گوشواره‌های بلند و باریک است.

تصویر گوشواره مناسب صورت‌های کشیده

  • صورت کشیده

اگر صورت کشیده‌ای دارید، هنگام انتخاب گوشواره باید به چند نکته توجه کنید. اول از همه، شما می‌خواهید از گوشواره‌هایی که روی لوب قرار می‌گیرند اجتناب کنید؛ زیرا این کار فقط طول صورت شما را برجسته می‌کند. در عوض، گوشواره‌هایی را انتخاب کنید که درست در پایین لبه صورت شما قرار می‌گیرند. به این ترتیب، چهره شما را کشیده‌تر از آنچه که هست نشان نمی‌دهند. یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای افرادی که صورت‌های کشیده دارند، گوشواره‌های بزرگ است. این می‌تواند به پهنای صورت شما کمک کند و صورت شما کمی متعادل‌تر به نظر برسد. 

 

  • صورت باریک

مشخص ترین ویژگی صورت باریک، طول آن است، بدون تأکید بر پهنای پیشانی یا گونه‌های شما. صورت‌ها همان شکل کلی وجه مربع را دارند؛ اما کشیده‌ترند. آویز‌های کوتاه با حجم، بهترین نتیجه را با صورت‌های باریک به ارمغان می‌آورند. گوشواره‌های آویزان با منحنی‌های کشیده، استخوان‌های گونه را برجسته می‌کنند و لطافت بیشتری می‌دهند.

تصویر گوشواره مناسب صورت‌های قلبی

  • صورت قلبی شکل

صورت قلبی شکل، پیشانی را پهن‌تر از استخوان گونه نشان می‌دهد و صورت شما به سمت چانه باریک می‌شود. گوشواره‌هایی برای صورت‌های قلبی شکل گوشواره‌هایی هستند که در پایین پهن‌تر از بالا هستند. گوشواره‌های آویزان قطره‌ای شکل با منحنی‌های کشیده صورت را متعادل می‌کند و توجه را به چشم‌ها، استخوان گونه و خط فک جلب می‌کند.