محصولات کرولتی فری در حقیقت شامل محصولاتی است که در روند تولید تست حیوانی ندارند. برند‌های لوازم آرایشی‌های زیادی در سراسر دنیا برای پایین آوردن هزینه‌های تولید و انجام ندادن آزمایش‌های سلولی از تست حیوانی استفاده می‌کنند. کلیه محصولات تولیدی روی حیوانات بی‌گناه تست شده و اگر به حیوان آسیبی وارد شود نشان می‌دهد که این محصول مناسب انسان نیست. نتیجه این تست‌ها مرگ هزاران حیوان و آسیب رساندن به آن‌ها است. امروزه سازمان‌‌های زیادی در دنیا قصد دارند تا از انجام این امر خودداری کنند. شرکت‌های کرولتی فری در رقابت با این برند‌ها محصولاتی که تست حیوانی ندارند را تولید و روانه بازار می‌کنند.

 

کرولتی فری چیست؟

کرولتی فری در واقع اصطلاحی است به معنی بدون خشونت که برای محصولاتی که در روند تولید تست حیوانی ندارند گفته می‌شود. شرکت‌های کرولتی فری برای حیوان‌ها ارزش زیادی قائل هستند و در روند تولید محصولات خود از آسیب رساندن به حیوان‌ها اجتناب می‌کنند.امروزه برند‌های زیادی در سراسر دنیا به تولید محصولات کرولتی فری روی آورده‌اند. این شرکت‌ها برای حق زندگی تمامی حیوانات، محصولات خود را از راه‌های دیگر تست و به بازار عرضه می‌کنند. محصولات کرولتی فری دارای لوگو مخصوص به خود هستند. لوگو کرولتی فری یکی از راه‌های شناخت این محصولات از دیگر محصولاتی است که تست حیوانی دارند. در حقیقت لوگوی محصولات کرولتی فری دارای دو نمونه است. یک نمونه آن مربوط به سازمان لیپینگ بانی است و دیگری متعلق به سازمان پتا است. اگر توجه کرده باشید هر دو این لوگو‌ها به شکل خرگوش طراحی شده است.

 امروزه اغلب طرفداران حیوانات و دوستداران آن از محصولاتی کرولتی فری استفاده و استقبال زیادی کرده‌اند. زندگی انسان‌ها در گرو محیط زیست و حیوانات است. آسیب رساندن به حیوانات روی حیات انسان نیز تاثیرات منفی بر جای می‌گذارد؛ به همین دلیل خرید محصولات کرولتی فری و اجتناب از خرید محصولاتی که تست حیوانی دارند برای بقا و زندگی انسان نیز دارای منافع بسیاری است؛ بنابراین توصیه می‌شود تا محصولات آرایشی مورد نیاز خود را از برند‌‌هایی تهیه کنید که دارای لوگو کرولتی فری هستند. باید توجه داشته باشید که برخی برند‌ها فقط برخی محصولاتشان کرولتی فری بوده و تست حیوانی ندارند؛ پس در هنگام خرید لوگو کرولتی فری را روی محصول چک کنید. وجود لوگو کرولتی فری روی محصولات آرایشی نشان دهنده تایید شدن از سوی سازمان پتا و لیپینگ بانی است و محصولات این برند مطابق استاندارد‌های این سازمان‌ها تولید شده است. اگر به مطالب مرتبط با فشن علاقه­‌مند هستید از خواندن مقاله فشن چیست لذت خواهید برد همچنین اگر به استایل های الهام گرفته شده از فشن­های قدیمی علاقه‌­مند هستید از خواندن مقاله استایل وینتیج لذت خواهید برد.

عکس برند‌های کرولتی فری

برند‌های کرولتی فری

برند‌های کرولتی فری به سرعت رو به افزایش است و بیشتر شرکت‌ها امروزه دیگر از تست حیوانی برای تولید محصولات آرایشی خود استفاده نمی‌‌کنند. این برند‌ها به دلیل حذف کردن تست حیوانی از روند تولید محصولات خود طرفداران زیادی دارند. در ادامه چند نمونه از برند‌های پرسابقه و معروف کرولتی فری را به شما معرفی خواهیم کرد.

برند بادی شاپ

محصولات تولید شده توسط این برند، محصولات مراقبت از پوست، و محصولات آرایشی هستند. برند بادی شاپ یکی از قدیمی‌ترین و پرسابقه‌ترین برند‌های کرولتی فری محسوب می‌شود. این برند دوستدار محیط زیست بوده و در تولید محصولات خود تست حیوانی را حذف کرده است.

برند لورآل

برند لورآل یکی از بهترین برند‌های پوستی شناخته شده است. این برند به نسبت برندهای دیگر در زمینه کرولتی فری بودن محدود‌تر بوده و تمامی محصولات تولیدی این برند کرولتی فری نیست. اگر بخواهیم به طور دقیق‌تر توضیح دهیم محصولاتی که در اروپا توسط این برند تولید می‌شوند در روند تولید هیچ گونه تست حیوانی ندارند؛ اما محصولات تولید شده این برند در دیگر نقاط دنیا با تست حیوانی همراه هستند.

برند گارنیه

یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین برند‌‌های لوازم آرایشی در دنیا برند گارنیه است. این برند فعالیت خود را در سال ۱۹۰۴ آغاز کرد و جزو پرسابقه‌ترین برند‌های فرانسوی است. برند گارنیه یکی از برند‌هایی است که از قوانین حمایت از حیوانات به شدت حمایت کرده و تمام محصولات خود را بدون تست حیوانی به بازار عرضه می‌کند.

برند اسنس

برند اسنس فعالیت خود را از سال ۲۰۰۱ آغاز کرده و جزو برندهای تازه تاسیس می‌شود. این برند با وجود سابقه کم فعالیت امروزه جزو برندهای پر فروش و محبوب شناخته می‌شود. برند اسنس متعلق به کشور آلمان است. همانطور که قبلا ذکر کردیم تمامی برندها و محصولات تولید شده در اروپا از قوانین اتحادیه اروپا پیروی و محصولات خود را بدون تست حیوانی عرضه می‌کنند.

برند‌های معروف در زمینه تولید محصولات کرولتی فری را به شما معرفی کردیم. هرساله برندهای زیادی به این چرخه اضافه می‌شوند و محصولات خود را بدون تست حیوانی عرضه می‌کنند. از میان این برند‌ها می‌توان به برند کایلی، رربیوتی، رولوشن، بی اچ، تارت و پیکسی و دیگر برند‌های دیگر اشاره کرد.برند‌های کرولتی فری ایرانی نیز موجود هستند که تست حیوانی ندارند. از برندهای ایرانی کرولتی فری می‌توان به برند سینره اشاره کرد.

عکس تفاوت محصولات کرولتی فری با وگان

تفاوت محصولات کرولتی فری با وگان

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که محصولات کرولتی فری پایه گیاهی دارند و همان محصولات وگان هستند؛ اما باید بدانید که محصولات کرولتی فری کاملا با محصولات وگان تفاوت دارند. محصولات وگان از مواد گیاهی و مصنوعی تولید می‌شوند و در طی مراحل تولید این محصولات هیچ گونه مواد اولیه حیوانی به کار نرفته است. محصولات وگان کاملا طبیعی و گیاهی هستند. محصولات کرولتی فری تست حیوانی ندارند؛ اما ممکن است در روند تولید آن‌ها از چربی‌های حیوانی یا دیگر محصولاتی که پایه حیوانی دارند استفاده شده باشد. لوگو این دو محصول نیز کاملا با هم متفاوت است. لوگو محصولات وگان یک برگ سبز و لوگو کرولتی فری به شکل خرگوش است.

 

سخن پایانی

همانطور که می‌دانید حیوانات حق زندگی در محیط زیست را دارند و زندگی و حیات انسان به این موجودات وابسته است. استفاده از محصولات کرولتی فری باعث می‌شود که حق زندگی حیوانات حفظ شود. توصیه ما این است برای آسیب نرسیدن به حیوانات از محصولات دارای نشان کرولتی فری استفاده کنید. در این مقاله سعی کردیم شما را با مفهوم کرولتی فری آشنا کنیم و هدف این محصولات را برای شما به نمایش بگذاریم؛ همچنین شما را انواع برند‌های معروف که در این زمینه فعالیت می‌کنند آشنا کردیم تا بتوانید محصولات آرایشی و مراقبتی خود را از این برند‌ها تهیه کنید.