یک نکته بسیار مهم برای حفظ گوشواره طلا، استفاده از قفل گوشواره مناسب و ایمن است. امروزه انواع مختلفی از قفل گوشواره در بازار وجود دارد که نقش موثری در جلوگیری از افتادن و مفقود شدن گوشواره ایفا می‌کنند. اما نباید به راحتی از وجود این محافظ گذشت، چرا که نوع قفل می‌تواند تاثیر بسزایی در جلوگیری از گم شدن یا اذیت کردن گوش شما داشته باشد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با انواع قفل گوشواره طلا آشنا شوید. برای مشاهده و خرید گوشواره طلا زنانه و اطلاع از قیمت قفل گوشواره طلا می‌توانید به سایت جواهری حقانی که معتبرترین مرجع خرید طلای آنلاین است، مراجعه فرمایید یا از طریق پشتیبان سایت، سوالات خود را مطرح کنید.

در این مقاله به صورت کامل با انواع قفل گوشواره طلا آشنا خواهیم شد؛ پس تا انتهای این محتوا همراه ما باشید.

انواع قفل گوشواره طلا

یکی از عواملی که در حین خرید گوشواره باید به آن توجه داشته باشید، نوع قفل گوشواره است؛ اما چرا نوع قفل گوشواره در خرید آن بسیار حائز اهمیت است؟ چرا که اگر قفل آن به نرمه گوش‌تان آسیبی وارد کند، ممکن است عوارضی برای سلامت گوش شما به وجود بیاورد، یا حتی ممکن است به راحتی باز شود و گوشواره‌تان به کلی مفقود شود و خرج بزرگی روی دست‌تان بگذارد، و در نهایت مجبور به تعویض قفل گوشواره طلا خود ‌شوید. اگر به فکر راهی برای محافظت از گوشواره خود هستید، می‌توانید از قفل گوشواره‌ای مناسب برای گوشواره خود استفاده کنید.

اما به طور کل سلیقه نیز در انتخاب نوع گوشواره بسیار دخیل است، اما باید توجه داشت که برای هر رنج سنی یا مکانی که می‌خواهید در آن حضور پیدا کنید، ممکن است نوع خاصی از گوشواره مناسب‌تر باشد. به عنوان مثال اگر قصد خرید گوشواره‌ای برای یک خردسال دارید، بهتر است نوع میخی را انتخاب کنید یا اگر به میهمانی دعوت شده‌اید، بهترین انتخاب نوع فرنچ وایر می‌تواند باشد؛ اما در نهایت، این قفل گوشواره است که اگر درست و مناسب انتخاب شود، امنیت و سلامتی گوش شما را تضمین می‌کند. انواع قفل گوشواره طلا را بدین ترتیب می‌توان دسته‌بندی کرد:

  • قفل گوشواره میخی
  • قفل گوشواره پیچی
  • قفل گوشواره فرنچ وایر یا قلاب دار
  • قفل گوشواره کلیپسی
  • قفل گوشواره اهرمی یا فرنچ بک
  • قفل گوشواره بخیه‌ای
  • قفل گوشواره حلقه‌ای یا فرانسوی
  • قفل گوشواره امگا یا یورو وایر
  • قفل گوشواره توپی
  • قفل گوشواره فشاری

در ادامه این مقاله، با هر یک از انواع قفل گوشواره طلا به طور مختصر آشنا خواهید شد.  

قفل گوشواره میخی طلا

گوشواره طلا زنانه فانتزی میخی

یکی از محبوب‌ترین قفل‌هاd گوشواره، قفل گوشواره میخی است. گوشواره میخی یکی از راحت‌ترین اکسسوری‌هایی است که می‌توانید از آن، در طی روز استفاده کنید. این نوع گوشواره با عنوان پشت گوشواره پروانه‌ای نیز شناخته می‌شود و به یک قفل پشتیبان نیاز دارد که مانند یک میخ فلزی نازک است و حالت قرار گرفتن آن از گوش به سمت عقب رانده می‌شود و برای ثابت و محکم نگه‌داشتن این پایه، پشتی پروانه‌ای داخل آن شده و پشت گوش فیکس می‌شود. قفل گوشواره میخی طلا برای افرادی مناسب است که تمایل ندارند قفل گوشواره‌شان دیده شود. هنگامی که از این نوع قفل استفاده می‌کنید باید مراقب باشید که در هنگام باز شدن آن، پشتی قفل در جای خود نلغزد؛ چرا که ممکن است به راحتی از گوش شما بیفتد و گم شود. اگر به این نوع از گوشواره علاقمند هستید، به انواع گوشواره میخی طلا سایت حقانی سری بزنید. 

قفل گوشواره پیچی طلا

قفل گوشواره پیچی شباهت بسیاری به قفل گوشواره میخی دارد؛ در واقع می‌توان گفت که این نوع قفل، نوع تکامل یافته قفل میخی است و تنها تفاوت آن هم این است که قفل پشت این گوشواره، به میخ آن پیچ می‌شود و همین سبب می‌شود که احتمال افتادن گوشواره به صفر برسد.

 به این نوع از قفل گوشواره که دارای پیچ است، کلاچ نیز می‌گویند. هنگامی که بخواهید پیچ را وارد پشت گوشواره کنید، باید آن را تا لاله گوش خود بپیچید. قفل گوشواره پیچی و میخی، با اختلاف جزو بهترین انواع قفل گوشواره در میان زنان هستند. این نوع قفل، برای انواع گوشواره گران قیمت اعم از طلا بسیار مناسب و امن است. بطور کل یک کلاچ در مقایسه با یک گوشواره ساده میخی، امنیت بیشتری را برای گوشواره پیچی ایجاد می‌کند و کاری می‌کند که به فکر تعویض قفل گوشواره طلا خود نباشید. 

قفل گوشواره فرنچ وایر یا قلاب دار طلا

نام‌های دیگر این نوع قفل قلاب دار، آفریقایی و یا فرنچ وایر است. ظاهر آن مانند قلاب ماهیگیری است و در مقایسه با سایر قفل‌ها، طول نسبتا بلندی دارد و همین موجب شده که خطر گم شدن یا افتادن گوشواره از گوش شما را بسیار کم کند و نیازی به وجود پشتیبان نباشد. قفل فرنچ وایر اغلب در گوشواره‌های سنگین، مانند گوشواره طلای هندی بکار می‌رود تا وزن متریال به کار رفته در آن، مانع از درآمدن گوشواره شود. این نوع قفل به راحتی در گوش قرار می‌گیرد و به دلیل عدم وجود پشتیبان، خیلی راحت نیز خارج می‌شود. مدل اصلی این نوع از گوشواره بلند و آویزان است و مناسب افرادی است که سلیقه این نوع از گوشواره‌ها را دارند. 

قفل گوشواره کلیپسی طلا

قفل کلیپسی معمولا بستی دارد که بر یک لولای ظریف سوار می‌شود. در واقع برای استفاده از این نوع گوشواره، باید لاله گوش شما میان بسط و بدنه اصلی گوشواره قرار بگیرد؛ بدین ترتیب قطعه بر روی گوش شما محکم می‌شود. این نوع گوشواره برای افرادی بسیار مناسب است که از سوراخ کردن گوش‌های خود هراس دارند یا افرادی که قصد استفاده از چندین گوشواره را به طور همزمان دارند؛ می‌توانند بدون نیاز به ایجاد پیرسینگ اضافی، از گوشواره کلیپسی استفاده کنند. معمولا این نوع بست برای گوشواره‌های بزرگ و سنگین نیز مناسب است. اصطلاحا به این نوع از گوشواره “پیرسینگ فیک” نیز می‌گویند.

قفل گوشواره اهرمی یا فرنچ بک طلا

نوعی دیگر از قفل که درست مانند قفل فرنچ وایر یا قلاب دار عمل می‌کند، قفل اهرمی یا فرنچ بک است، اما تنها تفاوتی که موجب شده این دو از هم متمایز شوند، وجود اهرمی در پشت گوشواره است که به گونه‌ای طراحی شده که انتهای قفل در آن اهرم قرار بگیرد و گوشواره در جای خود فیکس کند. اگر می‌خواهید مجبور به تعویض قفل گوشواره خود نشوید، قفل فرنچ بک انتخاب مناسبی است. قفل اهرمی در اروپا بسیار معروف است، به‌قدری که جزو یکی از محبوب‌ترین‌ قفل‌ها قرار گرفته‌ است. این نوع گوشواره نیز درست مانند فرنج وایر، قفل بلندی دارد و باعث می‌شود احتمال افتادن گوشواره از گوش را بسیار کم‌تر کند. بطور کل این نوع گوشواره برای گوشواره‌های گران قیمتی که در ساختار آن از جواهرات استفاده شده باشد، مناسب است.

قفل گوشواره بخیه‌ای طلا

نوع دیگری از گوشواره که پشتیبانی ندارد و البته که نیازی به آن هم نیست، گوشواره بخیه‌ای است.

 گوشواره بخیه‌ای مناسب افرادی است که مایلند بر روی گوش خود چندین سوراخ داشته باشند. چنین افرادی برای استفاده از این گوشواره می‌توانند بدنه گوشواره بخیه‌ای را از میان سوراخ‌های گوش خود عبور دهند و آن را فیکس کنند؛ عبور از چندین سوراخ گوش سبب می‌شود که گوشواره از داخل گوش نیفتد. البته که این نوع گوشواره محبوبیت کمتری در مقایسه با سایر مدل‌ها دارد؛ اما با توجه به مدل خاصی که دارد، دختران را بیشتر از زنان مایل به استفاده از این نوع گوشواره کرده‌است. 

قفل گوشواره حلقه‌ای یا فرانسوی طلا

از این نوع قفل در انواع گوشواره‌های مردانه استفاده می‌شود. این نوع قفل به راحتی باز و بسته می‌شود و همین امر موجب شده که این گوشواره جزو یکی از متداول‌ترین قفل‌ها است که امنیت بالایی نیز دارد و همین دلیل موجب شده که در میان بانوان، خواهان زیادی پیدا کند. این نوع از قفل در عین ظاهر ساده‌ای که دارد، این اطمینان را به مخاطبین خود می‌دهد که به راحتی باز نمی‌شود، به همین دلیل از آن می‌توان در هر مکانی استفاده کرد. 

گوشواره طلا حلقه ای

قفل گوشواره امگا یا یورو وایر طلا

قفل گوشواره امگا را می‌توان در دسته قفل‌های میخی قرار دارد، چرا که سبک قفل هر دو مشابه به یکدیگر است؛ با این تفاوت که مدل امگا، در طراحی پشت قفل با گوشواره میخی تفاوت دارد. حلقه گوشواره در مدل امگا یا یورو وایر شبیه به حرف یونانی Ω است. قفل امگا با طراحی مناسب خود، برای گوشواره‌های سنگین نیز مناسب است و شاید بتوان گفت که مختص آن‌ها طراحی شده است تا احتمال باز شدن و افتادن گوشواره‌های با ارزشی مانند طلا را از روی گوش، بسیار کم‌تر کند. 

قفل گوشواره فشاری طلا

این نوع از گوشواره در سال‌های اخیر بیشترین استقبال را در مقایسه با سایر قفل‌های گوشواره داشته‌است، چرا که قفل فشاری ماندگاری و امنیت بالایی پس از فیکس شدن روی گوش دارد؛ اما برای بسته و با کردن آن نیاز دارید لم مخصوص به آن دست‌تان بیاید. قفل گوشواره فشاری به قفل ضربه‌ای نیز معروف است. اما شاید برای شما نیز سوال باشد که چگونه قفل گوشواره فشاری را باز کنیم؟ بطور کل این نوع از گوشواره لولایی در پشت خود دارد که معمولا در گوشواره‌های مدل حلقوی استفاده می‌شود. این قفل از پشت مانند یک حلقه منحنی شکل است که یک چفت مستقیم و صاف دارد که در انتهای دیگر به هم قفل می‌شوند و همین موجب می‌شود که گوشواره در جای خود محکم شود و اگر خواستید که گوشواره را باز کنید نیز به همین ترتیب عمل کنید؛ یعنی چفت مستقیم را کمی به سمت بالا فشار داده و سپس آن را حلقه منحنی دور کنید تا به آسانی باز شود. به طور کل طبق آمار، افراد زیادی با نحوه باز کردن این قفل مشکل دارند، همانطور که این قفل بسیار ایمن است، قطعا لمی نیاز دارد که به راحتی باز نشود. اگر باز هم اطلاعات این مقاله در این باره که “چگونه قفل گوشواره فشاری را باز کنیم” برای‌تان کافی نبود، می‌توانید به پشتیبان سایت پیام دهید تا گام به گام شما را راهنمایی کنیم.

قفل گوشواره توپی طلا

این نوع از قفل گوشواره، نسخه‌ای مدرن‌تر برای پشت انواع گوشواره‌های استاندارد ساده است. طراحی آن بدین شکل است که یک توپ که همان پشتی گوشواره است، در داخل پیچ گوشواره پیچ می‌شود و در گوش محکم و ثابت می‌شود. این نوع مدرن از قفل گوشواره، بسیار شیک‌تر از سایر مدل‌ها است، چرا که اگر از هر دو زاویه به‌ این گوشواره نگاه کنید، طراحی منحصر بفرد آن را مشاهده خواهید کرد. این نوع از قفل در انواع گوشواره میخی یا پیچی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع گوشواره شیک و مدرن، طرفداران خاص خود را دارد.

برای اطلاع از قیمت قفل گوشواره طلا، می‌توانید به سایت جواهری حقانی مراجعه فرمایید و در صورتی که هرگونه سوالی در مورد این مقاله برای‌تان پیش‌ آمده می‌توانید به پشتیبان سایت پیام دهید؛ پشتیبان ما، همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان است. 

کلام آخر:

در این مقاله ما سعی داشتیم که شما را با انواع قفل گوشواره طلا و مقدار ایمن بودن هر یک آشنا کنیم. قطعا وجود یک گوشواره زیبا تاثیر بسزایی در استایل شما خواهد داشت، اما در نهایت این بسیار اهمیت دارد که چه نوع قفلی را انتخاب می‌کنید که هم ایمنی لازم را داشته باشد و هم با سلیقه شما مطابقت داشته باشد. قطعا با انتخاب قفلی مناسب، می‌توانید از بابت راحتی آن مطمئن شده و نگرانی‌ هم از جهت امکان گم شدن گوشواره نداشته باشید. به این موضوع دقت داشته باشید که قفل هر مدل گوشواره‌ و مواد سازنده هر یک، باید با اندازه، طراحی و نوع گوشواره مورد پسند شما متناسب باشد؛ توجه به این فاکتور در هنگام خرید گوشواره بسیار حائز اهمیت است. اگر گوشواره‌ی شما نتواند وزن سنگین خود را تحمل کند یا اینکه اندازه و وزن گوشواره با هم تناسب نداشته باشند، استفاده از گوشواره برای شما بسیار سخت خواهد بود. در نهایت هر شخص بر اساس آناتومی گوش‌ها و سلیقه خود، می‌تواند هر یک از قفل‌های گوشواره‌ ایده‌آل خود را انتخاب کند.