ترفندهای خوش تیپ بودن فراوان است و برای داشتن ظاهری جذاب، می‌بایست به اغلب این ترفند‌ها پایبند باشید. در دنیایی که خوشتیپ بودن یک مزیت بزرگ به حساب می‌آید شما با رعایت یکسری قانون و قاعده می‌توانید ظاهری بسیار شیک و متفاوت داشته باشید و با رعایت مهم‌ترین ترفندهای خوش تیپ بودن، در مجالس بدرخشید و توجه افراد دیگر را به خود جلب کنید.

استفاده از زیورآلات برای تبدیل شدن به یک انسان خوشتیپ راهکار بسیار مناسبی است. با کمی مطالعه و ایده گرفتن می‌توانید بهترین آن‌ها را انتخاب کنید.

تصویر تیپ درست و نادرست

 

برخی از ترفندهای خوشتیپ بودن

همانطور که اشاره کردیم برای خوشتیپ بودن ترفندهای بسیاری وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد. 

  •  از زیورآلات مناسب استفاده کنید

یکی از ترفندهای مهم که ممکن است بسیاری از افراد به آن توجه نکنند، استفاده از زیورآلات مناسب است، امروزه زیورآلات زیبا و شیکی برای خانم‌ها و آقایان تولید شده است که استفاده از آن‌ها می‌تواند تاثیرات مثبت فراوان روی خوشتیپ بودن شما و ایجاد ظاهری شکیل و امروزی داشته باشد. در حال حاضر انواع زیورآلات مردانه و زنانه با جنس و مدل‌های مختلف تولید می‌شوند و شما می‌توانید بر اساس سلیقه و نوع استایل خود آن‌ها را تهیه و استفاده کنید. انواع زیورآلات طلا می‌تواند زیبایی مخصوص به خود را داشته باشد و استفاده از آن‌ها جزء بهترین گزینه برای ایجاد ترکیبی مدرن و جذاب دارد. توجه داشته باشید که شما باید بر اساس نوع تیپ خود که ساده، رسمی یا مجلسی است، زیورآلاتی مناسب و استاندارد تهیه کنید.

  • استفاده چند لایه از زیورآلات

برخلاف تصور عموم استفاده از زیورآلات و تعداد آن‌ها نمی‌توان مقدار دقیقی را مشخص کرد. شما می‌توانید طرح، رنگ و ابعاد مختلفی از زیورآلات را هم‌زمان استفاده کنید. برای مثال می‌توان یک گردنبند با طرح و ابعاد ظریف را همزمان با یک گردنبند متوسط استفاده کرد یا چندین دستبند طلا با ابعاد متوسط را کنار یکدیگر قرار دهید. تا زمانی که توازن میان زیورآلات خود را حفظ کنید استفاده از آن‌ها به صورت همزمان مشکل آفرین نخواهد بود. 

از گوشواره استفاده کنید

گوشواره از زیورآلاتی است که به نسبت سایر محصولات بیشتر به چشم می‌آید؛ پس سعی کنید همیشه گوشواره به گوش داشته باشید. برای انتخاب گوشواره باید به نکاتی مانند حالت چهره، مدل و رنگ مو توجه داشته باشید. برای مثال افراد با چهره کشیده می‌توانند از گوشواره‌های کوچک و پهن استفاده کنند؛ همینطور افرادی که صورت گرد و تپل دارند بهتر است از گوشواره‌های بزرگ‌تر و کشیده استفاده کنند. 

در هنگام انتخاب گوشواره به رنگ موهای خود توجه داشته باشید برای مثال افرادی که موهای تیره دارند باید از گوشواره با رنگ روشن استفاده کنند؛ استفاده از گوشواره طلا برای این افراد بهترین گزینه است؛ اما از طرفی برای افرادی که رنگ مو روشن دارند بهتر است از گوشواره با رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنند تا گوشواره بهتر دیده شود.

از آلیاژ‌ها استفاده کنید

امروزه این امکان فراهم شده تا فلز‌ات گران‌بها با یکدیگر ترکیب شوند. ترکیب آلیاژ توسط طلاسازان انجام می‌شود. از ترکیب فلزات با یکدیگر برای افزایش استحکام، تنوع رنگ و کاهش قیمت استفاده می‌شود. با این کار می‌توانید جواهراتی خاص و منحصر به فرد داشته باشید که می‌توانید با لباس‌های مختلف ستشان کنید. برای مثال با استفاده از فلزاتی مانند طلا، نقره برنج و مس می‌توانید به ترکیب رنگی خاصی دست پیدا کنید.

 

برقرار کردن تناسب میان رنگ پوست و جواهرات

رنگبندی پوست انسان‌ها بسیار متفاوت و متنوع است از این رو ممکن است جواهراتی که به ظاهر شخصی زیبایی می‌بخشند برای شما به همان شکل عمل نکنند. برای انتخاب اکسسوری مناسب می‌توانید در قدم اول رنگ پوست خود را مشخص کنید.

  • اگر رنگ پوست شما سرد و بی روح باشد بهتر است از طلا سفید و نقره در انتخاب جواهر استفاده کنید.
  • برای رنگ پوست‌های گرم و تیره‌تر استفاده از طلا معمولی پیشنهاد می‌شود.
  • در صورتی که رنگ پوست شما متعادل است، می‌توانید از هر دو نوع طلا استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که در انتخاب طلا رعایت موارد بالا الزامی نیست؛ اما بهتر است این موارد رعایت شوند تا جواهری که خریداری می‌کنید برای شما مناسب باشد.

 

بیش از اندازه از زیورآلات استفاده نکنید

زیورآلات تکمیل کننده زیبایی هستند، بسیاری از مدل‌ها یا طراحان مد به این موضوع توجه ویژه دارند؛ ولی دقت داشته باشید که استفاده بیش از اندازه از زیورآلات می‌تواند تاثیر منفی روی تیپ و ظاهر شما داشته باشد. بهتر است توجه کنید که ترند جواهرات ۲۰۲۲_۲۰۲۳ توسط طراحانی شایسته و ماهر ایجاد شده‌اند و استفاده از آن‌ها سبب افزایش جذابیت ظاهری شما می‌شود. بهتر است از جواهرات قدیمی و کهنه یا جواهرات بیش از اندازه بزرگ که ظاهری نامناسب برای شما به وجود می‌آورد، استفاده نکنید. برای بسیاری از افراد این موضوع که چه مدل جواهراتی ترند شده‌اند، اهمیت زیادی دارد و استفاده صحیح از آن‌ها می‌تواند تاثیرات مثبت چشمگیری بر روی خوشتیپی و جذابیت شما داشته باشد؛ پس به جای استفاده از جواهرات قدیمی، از جواهرات ترند استفاده کرده و تاثیرات خیره کننده آن را روی تیپ و استایل خود مشاهده کنید.

تصویر گوشواره طرح مروارید

 

سخن پایانی

خوشتیپ و خوش‌پوش بودن یکی از راه‌های کلیدی برای افزایش جذابیت افراد در همه سنین و جنسیت‌ها است، از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند روی افزایش جذابیت شما موثر باشد و نباید از توجه به آن‌ها غافل شوید، استفاده از لباس‌های مناسب و ست کردن صحیح آن‌ها با یکدیگر است، ترفندهای زیادی برای خوشتیپ بودن وجود دارد که اگر آن‌ها را رعایت کنید و به آن‌ها پایبند باشید، می‌توانید تیپ و ظاهری ایده‌آل و جذاب داشته باشید. دقت کنید که پوشیدن لباس‌ها در جای مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است؛ همچنین توجه به مدل، رنگ و سبک لباس‌ها نیز از دیگر عوامل مهمی به حساب می‌آید که تمام افراد باید آن را مدنظر داشته باشند و به آن دقت کنند. بهتر است در هنگام انتخاب لباس بهترین و مناسب ترین آن را انتخاب کرده و تمرکز خود را روی متعادل بودن بگذارید.