در عصر حاضر که بسیاری از افراد استفاده از جواهرات مختلف را به عنوان نمادی از زیبایی و جذابیت می‌شناسند، دانستن ترفند صحیح استفاده از اکسسوری‌ها لازم و ضروری است. دستبند یکی از مهم‌ترین اکسسوری‌هایی است که از جنس فلزات مختلف طراحی و ساخته می‌شود. یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای هر فرد علاقه‌مند به دستبند پیش آید این است که اکسسوری نام برده شده را چگونه باید بست؟ در ادامه قصد داریم به بررسی چندین ترفند بستن دستبند بپردازیم و اطلاعاتی را که نیاز است در این باره داشته باشید، در اختیارتان قرار دهیم. 

ترکیب یک ساعت و یک دستبند

اگر دارای یک دستبند طلا زنانه و یک ساعت خاص و فوق العاده هستید که از نظر ظاهری با یکدیگر تناسب دارند، می‌توانید این دو را به صورت ترکیبی در کنار یکدیگر به کار گیرید.

بهتر است از ساعت‌ یا دستبند ظریف استفاده کنید؛ چرا که ممکن است به کارگیری ساعت و دستبند درشت در کنار یکدیگر زیبایی چندانی نداشته باشد. امروزه دستبندهای متنوعی در بازار وجود دارند که با قرارگیری در کنار ساعت‌های ساده می‌توانند زیبایی خود را چندین برابر بیشتر به نمایش بگذارند.

تصویر یک ساعت و یک دستبند

ترکیب دستبند و انگشتر

ترکیب دستبند طلا سفید زنانه با یک حلقه ساده به همین رنگ بسیار جالب و زیبا خواهد بود. اگر به دنبال ترفندی برای بستن دستبند هستید که با توجه به آن بتوانید دستبند طلا نگین‌دار خود را بیشتر به نمایش بگذارید، این گزینه مناسب شما خواهد بود.

با قرارگیری دستبند و انگشتر در یک دست زیبایی اکسسوری‌های شما بیشتر به چشم می‌خورد. اما باید میان دستبند و انگشتر منتخب تناسب باشد؛ چرا که در غیر این صورت ممکن است زیبایی اکسسوری‌هایتان کاهش یابد.

البته لازم است به تناسب میان جواهرات و لباس و پوشاک خود نیز توجه داشته باشید؛ چرا که پوشیدن برخی لباس‌ها می‌تواند جلوه‌ای ویژه به جواهرات شما بخشد. در مقابل برخی لباس‌ها می‌توانند نمای جواهرات شما را کاهش دهند. 

تصویر ترکیب دستبند و انگشتر

استفاده از چندین دستبند همزمان

اگر به دنبال یک ترفند بستن دستبند هستید تا با استفاده از آن بتوانید زیبایی دست‌های خود را بیشتر به نمایش بگذارید، توصیه می‌شود سراغ ایده استفاده از چندین دستبند به صورت همزمان بروید.

 تنوع بالا دستبندهای موجود در بازار باعث شده‌ است تا امکان استفاده هم‌ زمان از چندین دستبند برای علاقه‌مندان فراهم باشد. نکته‌ای که در این روش باید به آن توجه داشته باشید این است که حتما نیاز نیست میان دست‌بندهای منتخب تناسبی وجود داشته باشد. شما می‌توانید از چندین دستبند که کاملا از یکدیگر متفاوت هستند و طرح و نقشی مختلفی دارند استفاده کنید و با ترکیب کردن آن‌ها یک جلوه‌ای زیبا بسازید. 

 

بستن دستبند روی آستین

 اگر پیراهنی که به تن کرده‌اید دارای یک آستین تنگ و ساده است می‌توانید دستبند خود را بر روی آستین پیراهن ببندید؛ اما چنانچه پیراهنی پوشیده‌اید که دستبندی گشاد و یا تزئین‌ شده دارد این روش نمی‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

 البته در هنگام به‌ کارگیری این روش لازم است تا به تناسب رنگ پیراهن و دستبند توجه داشته باشید؛ به‌ عنوان مثال اگر که قصد دارید پیراهنی زرد رنگ به تن کنید، بستن دستبندی به همین رنگ نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد. به‌ عبارت‌ دیگر باید بگوییم که لازم است میان رنگ پیراهن و دستبند پوشیده شده بر روی آستین تفاوت‌هایی وجود داشته باشد. 

 

دو دستبند مشابه و یک دستبند متفاوت

 یکی دیگر از ترفندهای محبوبی که برای پوشیدن دستبند مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده از دو دستبند مشابه و یک دستبند متفاوت است. به این شکل که دو دستبند مشابه در اطراف دستبند متفاوت قرار می‌گیرند و موجب می‌شوند تا زیبایی‌های هر سه دستبند بیشتر به چشم بیاید.

تناسب میان این دستبندها همیشه الزامی نیست. اما در بیشتر مواقع بهتر است دستبندهایی را برای ست کردن با یکدیگر انتخاب کنید که یک سری ویژگی‌های ظاهری مشترک داشته باشند. این ترفند پوشیدن دستبند بیشتر توسط بانوان جوان اجرایی می‌شود. 

تصویر دو دستبند مشابه و یک دستبند متفاوت

پوشیدن دستبندهای رنگارنگ به صورت همزمان

 بازی با رنگ‌ها گاهی می‌تواند جذابیت خیره‌ کننده‌ای ایجاد کند به‌ خصوص زمانی‌ که میان اکسسوری‌های مختلف انجام می‌گیرد. فرض کنید چندین دستبند در رنگ‌های متنوع دارید و می‌خواهید ایده‌ای خاص و جذاب را در پوشیدن آن‌ها اجرا کنید. در چنین شرایطی پوشیدن این دستبندها در کنار یکدیگر می‌تواند زیبایی خیره‌ کننده‌ای ایجاد کند و شما را بسیار خاص‌تر از آنچه که هستید نشان دهد. این نکته را فراموش نکنید، هر چه که تنوع رنگ بندی دستبندها بیشتر باشد، زیبایی و جذابیت ایجاد شده نیز بیشتر خواهد بود. 

تصویر پوشیدن دستبندهای رنگارنگ به صورت همزمان

ست کردن رنگ دستبند و رنگ لاک

یکی دیگر از ایده‌های جذابی که می‌توانید در هنگام بستن دستبند اجرا کنید، ست کردن رنگ دستبند و لاک است. این ایده می‌تواند کمک کند زیبایی شما چندین برابر بیشتر از آنچه که هست دیده شود.

اکثر دستبندهای بازار دارای نگین‌های رنگارنگ هستند. ست این دستبندها با لاکی همرنگ سنگ به کار رفته می‌تواند بسیار خاص باشد. 

 

چندین نکته در مورد پوشیدن دستبند

حالا که در رابطه با ترفند بستن دستبند صحبت شد، خوب است تا به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • بهتر است دستبند کمی گشادتر از مچ دست شما باشد، به گونه‌ای که بتواند آزادانه به سمت بالا و پایین حرکت کند.
  • دست راست‌ها، دستبند را به دست راست و دست چپ‌ها، دستبند را به دست چپ بپوشند.
  • اگر دست شما ظریف است، سراغ دستبندهای ظریف‌تر روید و برعکس.
  • پوشیدن ساعت و دستبند به صورت همزمان نه تنها مانعی ندارد، بلکه می‌تواند زیبایی و جذابیت خاصی نیز ایجاد کند. 

 

جمع بندی

 در این مقاله در رابطه با ترفندهای بستن دست‌گبند صحبت کردیم و چندین ایده جالب برای پوشیدن دستبند را در اختیار شما قرار دادیم. اینکه شما تصمیم بگیرید کدام یک از این ایده‌ها را اجرایی کنید کاملا به سلیقه شخصیتان بستگی دارد. توصیه ما این است که تمامی این ایده‌ها را به‌ صورت امتحانی اجرا کنید و هر کدام از آن‌ها را که بیشتر پسندیدید، برگزینید. فراموش نکنید که در هنگام خرید دستبند به‌ خصوص اگر علاقه‌مند به جواهرات ساخت طلا هستید، حتما از مجموعه‌های معتبری چون گالری طلا و جواهرات حقانی که در این زمینه فعالیت دارند، کمک بگیرید تا بتوانید یک اکسسوری فوق‌العاده و با کیفیت و مرغوب را با قیمتی بسیار مناسب بخرید.