خواص طلا برای زن از جمله مباحث داغ و مهمی است که از گذشته تا کنون ذهن محققان را درگیر خود کرده و در این زمینه تحقیقات زیادی به انجام رسیده است. ممکن است این سؤال برای شما نیز پیش‌آمده باشد که فواید طلا برای زنان چیست؟ برای این که به جواب سوال خود برسید تا پایان مطلب با ما همراه باشید تا از خواص درمانی طلا برای زنان آگاه شوید.  

 

فواید طلا برای زنان از گذشته تاکنون

در گذشته زمانی که زنی دچار ترس و وحشت می‌شد، برای اینکه آن را درمان کنند تکه طلایی شامل گردن‌بند، انگشتر یا دستبند طلا را در آب می‌انداختند و با قاشق آن را هم می‌زدند. بانو آن را می نوشید تا اثر ترس و وحشت از بین رود و بهبودی حاصل گردد. اروپایی‌ها نیز در قرن هجدهم این عمل را یعنی انداختن تکه طلا در آب را انجام می‌دادند تا بانوان غش کرده را درمان کنند.

محققان نیز با تحقیق روی طلا توانستند اثبات کنند که این روش کاملاً علمی و کاربردی است. با اینکه طلا برای بانوان فواید زیادی دارد؛ اما تاثیر طلا بر بدن مرد منفی بوده و روی هورمون‌های جنسی مردان اثر منفی می‌گذارد. به همین دلیل رسول اکرم (ص) فرمودند: طلا برای مردان امتم حرام و برای زنان امتم حلال است. این سخن نشان می‌دهد از نظر اسلام و احکام اسلامی نیز استفاده از طلا برای زنان دارای فواید و خواص زیادی است.

تصویر گردنبند برای زنان

فوايد طلا در حوزه سلامت

از دیرباز دانشمندان ایرانی به دنبال کشف رابطه طلا با سلامت انسان بوده‌اند و در این باره سخنان زیادی گفته‌اند از جمله: 

“طلا فلزی است دارای طبیعت گرم و تر، به قلب نيرو بخشيده و اگر با آن روی پوست داغ زنند (در قديم بين بعضي اقوام رسم بوده است) عفونتی را به دنبال ندارد.” 

عنصر طلا از سازگاری بالای برخوردار است و به همین دلیل پزشکان می‌توانند از طلا به‌عنوان ماده‌هایی که در برابر خوردگی اعضای بدن پایداری بالایی دارد، استفاده کنند. به عبارتی زمانی که تأثیر طلا بر بدن انسان کاملاً مثبت و مفید است؛ وقتی درون بدن قرار می‌گیرد به دلیل نداشتن هیچ‌گونه واکنش شیمیایی، بدن با آن هیچ مشکلی ندارد؛ همچنین طلا رسانای الکتریسیته بوده و تمام جریان آن را از خود عبور می‌دهد.

این فلز انعطاف‌پذیر در صنعت پزشکی برای قطعاتی که برای ساخت آنها به دقت بالایی نیاز است، استفاده می‌شود.

از خواص طلا برای زنان نیز موارد زیادی در حوزه سلامت ثبت شده همچون موارد زیر:

  • از بین بردن نابه‌هنجاری‌های غددی و عصبی
  • کاهش فشار عصبی
  • پایین آوردن فشار خون
  • کمک به رفع بیماری‌های قلبی

در طب سوزنی نیز برای درمان برخی نقاط بدن از فلز طلا استفاده می‌شود؛ همچنین مشخص شده که تأثیر طلا بر پوست زنان نیز کاملاً مثبت و مفید است و می‌تواند باعث روشن‌تر شدن و درخشش آن شود.

تصویر خانم

کاهش تب و دمای بدن

زمانی که در بدن تغییراتی رخ می‌دهد، شما با گرگرفتگی و دیگر مشکلات بدن مواجه می‌شوید که استفاده از طلا می‌توان به شما کمک کند تا این مشکلات را رفع کرده و دمای طبیعی بدنتان را حفظ کنید. به عبارتی طلا شما را خنک می‌کند.

زنانی که وارد دوره یائسگی می‌شوند، بدنشان دچار گرگرفتگی می‌شوند که استفاده از طلا باعث کاهش گرگرفتگی می‌شود. برای خانم‌ها در دیگر سنین نیز استفاده از طلا این فایده و خواص را به همراه دارد که در دوره‌های ماهانه دمای بدن را تنظیم کرده و باعث کاهش درد می‌شود. 

کمک به التیام درد 

دانشمندان بعد از مدت کمی از کشف این فلز، متوجه شدند که دارای خواص شفادهنده است و ارزش زیادی دارد. به جز زیبایی و ارزش مادی طلا، خواص درمانی آن باعث شد تا بیش از پیش برای بشر ارزش پیدا کند. از گذشته پس از کشف خواص درمانی طلا، از آن برای درمان درد و زخم استفاده می‌شد. استفاده از طلا می‌تواند مانع از ورود عفونت به زخم‌ها شود و به بهبود و ترمیم زخم‌ها بسیار کمک می‌کند؛ همچنین اگر تکه‌ای طلا را به محلی که زخم شده یا دچار خراشیدگی شده ببندید درد کاهش می‌یابد. 

افزایش بهزیستی کلی و شور نشاط در روانی (از بزرگ‌ترین فواید طلا)

از دیگر خواص طلا برای زنان می‌توان به افزایش نشاط و انگیزه اشاره کرد. از آنجایی که طلا تأثیر مثبتی بر بدن می‌گذارد، می‌تواند مشکلات روحی و روانی درون بدن یا حتی ذهن فرد نیز برطرف کرد؛ به همین دلیل برای افرادی که دچار افسردگی شده‌اند استفاده از طلا توصیه می‌شود.

با استفاده از طلا، انرژی مثبتی همراه با ارتعاشات گرم و تسکین دهنده‌ای در داخل بدن به جریان می‌افتد که باعث شل شدن رگ‌های خونی شده و توزیع اکسیژن را به سلول‌ها را افزایش می‌دهد. با این کار سطح انرژی فرد بالا رفته و با افزایش جریان اکسیژن در بدن، گردش خون و عملکرد بدن نیز بهبود می‌بخشد. 

بهبود و درمان علائم آرتریت و آرتروز

 از دیگر فواید طلا برای زن، بهبود و درمان علائم آرتریت و آرتروز است که استفاده از طلای 24 عیار و قرار دادن آن در پوست، ناحیه‌ای از بدن که دچار آرتروز است. طلا به دلیل داشتن خاصیت تسکین‌دهنده خود می‌تواند علائم آرتروز را کاهش دهد.  

کاهش استرس و اضطراب

هر انسانی در طول زندگی خود با استرس و اضطراب مواجهه می‌شود و ممکن است در مواقعی مسیر اشتباهی را انتخاب کرده که زندگی فرد را به خطر می‌اندازد. استفاده از طلا می‌تواند روحیه بد و استرس را از فرد دور کند و علاوه بر این باعث افزایش اعتماد به نفس فرد نیز می‌گردد. پس به طور کلی خواص طلا برای زن این است که سلامت و رفاه عاطفی آن را افزایش داده و میزان زیادی از فشار و بار روانی را کاهش می‌دهد.

افزایش روند بهبود زخم‌ها و تأثیر بر پوست

در گذشته یکی از محققان به نام کلئوپاترا معتقد بود طلا یک داروی ضد پیری است. در تاریخ نیز مخصوصاً در دوران روم باستان از طلا برای درمان عفونت‌های پوستی استفاده می‌شد و به‌عنوان راه حلی عالی برای درمان مشکلات و بیماری‌های پوستی به حساب می‌آمد. امروزه نیز محققان توانسته‌اند ثابت کنند استفاده از طلا برای خانم‌ها فواید زیادی به همراه داشته و باعث می‌شود پوست درمان شود؛ همچنین طلا به‌عنوان ماده تشکیل‌دهنده بسیاری از محصولات درمانی پوست است که در بازار وجود دارند. اگر به دنبال درمان پوست خود و داشتن پوستی بی‌عیب و نقص هستید، باید درمان‌هایی را که از طلا استفاده شده را امتحان کنید. 

افزایش قدرت سیستم دفاعی بدن

هیچ فردی وجود ندارد که بتواند همیشه سالم بماند و هیچگاه عوامل بیماری‌زا سلامتی آن را به خطر نیندازد؛ اما از خواص طلا برای بدن زن این است که می‌تواند با استفاده از آن در برابر عفونت‌ها و عوامل بیماری‌زا بدن خود محافظت کند. طلا ایمنی بدن را تقویت کرده و به همین دلیل معمولاً خانم‌ها سلامتی بیشتری داشته و کمتر به بیماری مبتلا می‌شوند. 

بهبود سیستم عصبی و سیستم لنفاوی بدن (از جالب‌ترین خواص فلز طلا)

از مهم‌ترین فواید طلا برای زنان می‌توان کمک به بهبود سیستم عصبی و همچنین سیستم غدد درون‌ریز اشاره کرد. مطالعات زیادی برای اثبات این موضوع انجام شده که نشان می‌دهد استفاده از طلا باعث می‌شود از بروز مشکلات غدد درون‌ریز مانند تیروئید و یا مشکلات عصبی جلوگیری شود. 

 

جمع بندی

بهتر است حال که فواید طلا برای زن در حوزه سلامت را بررسی کردیم، به این موضوع نیز اشاره کنیم که استفاده از طلا یک نوع پس‌انداز امن به حساب می‌آید؛ چرا که این طلا به‌عنوان باارزش‌ترین فلز در جهان روزبه‌روز بر ارزش و قیمت آن افزوده می‌شود؛ از این رو در کنار خواص زیاد آن برای بدن مانند بهبود زخم‌ها و تأثیر عالی بر پوست، کاهش درد، کاهش تب و التهاب، بهبود سیستم عصبی و سیستم لنفاوی بدن، کاهش اضطراب و استرس و… پس‌انداز بودن آن نیز یک نکته مثبت به شمار می‌رود.