در حال حاضر؛ پیرسینگ بینی طلا یکی از محبوب‌ترین انواع پیرسینگ برشمرده شده و به دلیل جذابیتی که اجرای صحیح آن به چهره افراد هدیه می‌کند، در صدر اقدامات زیباسازی‌ آن‌ها قرار گرفته است. هرچند علاوه بر بحث زیبا بخشی، انجام آن مستلزم پرداخت هزینه زیادی نبوده و در صورتی که شخص از پروسه انجام پیرسینگ بینی خود رضایت کافی را داشته باشد، با یک تیر چند نشان را به هدف زده است! چرا که با برداشتن این گام، هم مسیر زیباسازی خود را هموار‌ ساخته‌اید و هم دیگر مجبور به پرداخت هزینه گزاف جهت ساخت چهره ایده‌ئال خود نمی‌شوید؛ بنابراین اگر نسبت به انجام این عمل مرسوم ترغیب شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم در کنار مشورت‌گزینیِ لازم جهت انتخاب یک پزشک مجرب، به فروشگاه‌های موجود در شهر خود مراجعه کنید و یا در صورتی که قصد خرید آنلاین طلا را دارید، محصولات موجود در فروشگاه‌های اینترنتی را با دقت بررسی کرده و پس از آن، تصمیم‌گیری خود در این‌باره را به سرانجام رسانید.

پیرسینگ بینی نشانه چیست؟

با توجه به شایع شدنِ انجام این نوع از پیرسینگ در میان زیباجویان؛ بسیاری از افرادِ کنجکاو نسبت به ماهیت آن، تحقیقاتی را را ضمن اطلاع از پاسخ سوال «پیرسینگ بینی نشانه چیست؟» انجام می‌دهند. هر‌چند که به این سوال متداول، نمی‌توان پاسخ واحدی داد اما به اعتقاد برخی، انجام پیرسینگ بینی با اعتقادات مذهبی افراد نیز در ارتباط است؛ در حالی که عده دیگری معتقدند، بُعد زیبایی‌شناختیِ این کار، افراد را به سمت انجام آن سوق می‌دهد! از طرفی؛ با در نظر داشتنِ نتیجه حاصل از مطالعات صورت گرفته، می‌توان مسائلی همچون تبعیت یا طرفداریِ از یک حزب سیاسی و یا هنری خاص را انگیزه‌ اشخاصی دانست که پروسه انجام پیرسینگ بینی را به اتمام رسانده‌اند. هرچند این مسئله، تشابه زیادی با بحث رایج انداختن انگشتر طلا زنانه در انگشت‌های مختلف دست دارد که معانی مختلفی از جانب افراد برای آن تعریف شده است.

تصویر پیرسینگ بینی

راهنمای خرید پیرسینگ بینی 

انتخاب مدل گوشواره بینی و یا ناحیه انجام پیرسینگ، به سلیقه فرد متقاضی وابسته است. هر‌چند در این بین، باید به ظرفیت درد افراد نیز اشاره کرد که درجه‌های مختلف آن، موجب می‌شود تا عده‌ای، پیرسینگ را بر روی قسمت پره بینی یا سوراخ بالای بینی‌شان انجام دهند اما در مقابل، انتخابِ دسته‌ای دیگر از افراد، انجام پیرسینگ بر روی قسمت تیغه وسط بینی‌شان (سپتوم) باشد. به طور کلی، الگوی مشخصی برای انجام پیرسینگ بینی وجود ندارد که بتوان به تبعیت از آن پرداخت؛ اما یکی از مدل‌های گوشواره بینی که جذابیت بسیاری به چهره اشخاص می‌بخشد، پیرسینگ طلا بینی حلقه‌ای است که  اگر چه نمی‌توان قیمت بالا‌ی آن را انکار کرد؛ اما باید به این واقعیت که جذابیت آن، دست‌وپای افراد را برای بررسی دیگر‌ مدل‌ها می‌بندد توجه داشت!

به همین دلیل، بسیاری از کسانی که به پیرسینگ بینی طلا علاقه دارند، بدون فوتِ وقت نسبت به خرید این نوع از گوشواره‌ها اقدام می‌کنند؛ هر‌چند که استفاده از پیرسینگ‌های بینی حلقه‌ای، سختی‌های خاص خود را دارند و در برخی از مواقع، وزن نسبتا بالایشان هم افراد را با چالش‌هایی مواجه می‌سازند اما در صورتی که خوش‌گزینش بوده و یک نوع سبک و زیبا از پیرسینگ بینی حلقه‌ای را انتخاب کنید، دیگر در دام عوارض پیرسینگ بینی طلا نخواهید افتاد!

مراقبت‌های بعد از انجام پیرسینگ بینی

به منظور آن که درگیر عوارض و یا عفونت‌های بعد از انجام پیرسینگ نشوید، نسبت به رعایت موارد ذکر شده کوشا باشید:

  • بعد از آن که پروسه انجام پیرسینگ به اتمام رسید، تا ۲۴ ساعت به هیچ‌عنوان آن را دست‌کاری نکنید اما اگر در شرایطی قرار گرفتید که چاره‌ای به جز دستِ زدنِ به آن نداشتید؛ (به عنوان مثال خارش شدید ناحیه پیرسینگ شده) حتما دستان خود را بشویید تا عفونتی به ناحیه مدنظر وارد نشود. ضرورت این مسئله زمانی اثبات می‌شود که نوع حساس پیرسینگ یعنی پیرسینگ بینی نگین را انتخاب کرده باشید.
  • مدت زمانی که انتظار می‌رود بعد از آن، نسبت به خارج ساختن شی آویخته شده در محل پیرسینگ اقدام کنید، ۶ هفته است.
  • در صورتی که با هرگونه قرمزی، تورم، ترشح و یا چرک در ناحیه پیرسینگ شده مواجه شدید، حتما به پزشک معالج خود و یا یک متخصص پوستِ مجرب مراجعه کنید تا با این کار از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کنید.

تصویر پیرسینگ

پیرسینگ بینی؛ آسان یا طاقت فرسا؟

تماشای جلوه و زیبایی پیرسینگ بر روی بینی شخص دیگر، میل و اشتیاق افراد را نسبت به انجام پیرسینگ بینی دوچندان می‌کند؛ اما بعد از گذشت مدتی، بسیاری از آن‌ها با فکر به درد یا عوارض بعد از انجام آن، از تصمیم خود منصرف می‌شوند؛ بنابراین اگر شما نیز در حال تجربه چنین شرایطی هستید، بهتر است پیش از هرچیز تحقیقات لازم در رابطه با تمام جوانب این عمل را آغاز کنید. برای گزینش یک پزشک مجرب، مشورت‌های لازم را انجام داده و توصیه می‌کنیم برای مدتی از پیرسینگ‌های بینی موقت نیز استفاده کنید و آنگاه نسبت به انجام پیرسینگ بینی و خرید پیرسینگ بینی طلا اقدام کنید؛ اما به طور کلی، در صورت اشتیاق نسبت به انجام این عمل و یا تجربه پیرسینگ مشابه و انتخاب پزشک یا متخصص پوست کارآزموده، انتظار می‌رود از تصمیم‌گیریِ خود رضایت بالایی داشته باشید.