احتمالا برای شما هم پیش آمده در هنگام خرید پوشاک متوجه شده باشید بعضی از رنگ‌ها با تناژ پوست شما سازگار نیست و اصطلاحا به رنگ پوست شما نمی‌آید؛ انتخاب جواهرات هم مانند لباس و پوشاک رابطه مستقیمی با رنگ پوست افراد دارد. به این منظور بهتر است ابتدا تناژ پوستی خود را تشخیص داده و سپس اقدام به خرید این اکسسوری‌های گران‌قیمت کنید. در این مقاله ابتدا راه‌های تشخیص رنگ پوست را با هم بررسی می‌کنیم؛ سپس بر اساس آن جواهرات متناسب با هر تناژ رنگی را به شما معرفی می‌کنیم. 

در صورتی که تصمیم دارید جواهری به صورت شخصی‌سازی شده برای خود تهیه کنید و مرجعی معتبر جهت ساخت طلای سفارشی سراغ ندارید؛ بهتر است بدانید که مجموعه حقانی در طراحی و ساخت جواهرات بیش از نیم قرن، سابقه فعالیت دارد و در این راستا از تجربه استادکاران و جواهرسازان ماهر ایرانی کمک می‌گیرد؛ همچنین لازم به ذکر است که در جواهری حقانی می‌توانید طلا و جواهرات متناسب با سلیقه خود را سفارش دهید و با اطمینان خاطر اقدام به خرید طلا آنلاین کنید.

جواهر مناسب با پوست گندمی

راهنمای تشخیص تناژ پوستی برای انتخاب جواهرات

تشخیص رنگ پوست در هنگام خرید طلا و جواهرات امر مهمی است. تا زمانی که به تناژ پوستی خود پی نبرده باشید تشخیص این که چه سبک و رنگ طلا و جواهراتی به شما می‌آید و شما را جذاب و منحصر به فرد می‌کند دشوار خواهد بود. در ادامه به شما چند روش برای تشخیص تناژ پوستی معرفی می‌کنیم؛ امید که راهنمایی مناسب برای خرید انواع ست و نیم ست طلا جواهر برای شما باشد. 

روش اولی که برای تشخیص تناژ پوستی در این مقاله مطرح می‌شود این است که به رنگ رگ‌های دست خود دقت کنید. اگر به صورت طبیعی رگ‌ها مشاهده نمی‌شود کافیست مچ دست خود را زیر نور مهتابی یا نور آفتاب بگیرید تا رگ‌ها نمایان شوند.

اگر رنگ رگ‌های دست شما آبی روشن باشد به این معنی است که تناژ پوستی شما سرد است و باید در انتخاب جواهرات به سراغ سنگ‌های قرمز، آبی و بنفش بروید. 

در صورتی که متوجه شدید رنگ رگ‌های دست شما متمایل به سبز است پوست شما گرم است و باید جواهراتی با تناژ رنگی نارنجی، سبز و زرد را انتخاب کنید. 

در صورتی که رنگ رگ‌های دست شما چیزی بین سبز و آبی است، رنگ پوست شما خنثی است و امکان استفاده از تمامی جواهرات با انواع رنگ‌ها برایتان وجود دارد.

زیبایی جواهر قرمز بر روی پوست گندمی

 

روش دومی که برای تشخیص رنگ پوست وجود دارد این است که دقت داشته باشید زمانی که زیر نور آفتاب هستید پوست بدن شما دچار چه تغییراتی می‌شود؟ آیا زمانی که در زیر نور خورشید هستید پوست بدن‌تان می‌سوزد و سرخ می‌شود؟ یا رنگ پوست شما در هنگام مواجهه طولانی با آفتاب طلایی و قهوه‌ای می‌شود؟ در حالتی که پوست بدن‌تان رو به سرخی می‌زند تناژ پوستی شما سرد است و در حالت دوم شما دارای پوستی گرم هستید.

اکنون که توانستید رنگ پوست خود را تشخیص دهید بهتر است با جواهرات مخصوص هر تناژ رنگ آشنا شوید. انتخاب جواهرات مناسب رنگ پوستتان به شما کمک می‌کند تا در مجالس و مهمانی‌ها با یک انتخاب درست، درخشان و خیره‌کننده به نظر آیید.

طلا و جواهرات مناسب رنگ پوست گرم

اگر تناژ پوستی شما به سمت رنگ‌های گرم متمایل است بهتر است در انتخاب طلا و جواهرات به سراغ رنگ‌های زرد و طلایی بروید. سنگ‌هایی مثل الکساندریت، لعل، مورگانیت، الماس‌های زرد، اوپال، یاقوت زرد، زبرجد و به طور کلی سنگ‌هایی در رنگ‌های زرد، قرمز، هلویی، نارنجی و سبز می‌تواند برای شما مناسب باشد و زیبایی شما را چند برابر کند. 

در نظر داشته باشید چون تناژ پوست شما متمایل به گرم است بهتر است از طلای زرد استفاده کنید؛ اما استفاده از طلای سفید نیز به دلیل تضادی که با رنگ پوستتان ایجاد می‌کند باعث می‌شود چشم‌نواز به نظر برسید.

زیبایی جواهر آبی روی پوست تیره

طلا و جواهرات مناسب رنگ پوست سرد یا خنک

اگر رنگ پوست شما سرد است به این معنی است که تناژ پوست شما متمایل به سفید است. در این صورت بهترین انتخاب طلا برای شما طلا سفید آمیخته با سنگ‌های مروارید، الماس، یاقوت کبود، یاقوت ارغوانی، زمرد سبز و کهربا است. انتخاب این جواهرات کمک می‌کند پوست شما جذاب به نظر برسد. به طور کلی بهتر است سراغ سنگ‌ها و جواهراتی بروید که دارای رنگ‌های تیره هستند.

پس اگر پوست روشن و سفیدی دارید انتخاب جواهرات روشن برای شما مناسب‌ترین انتخاب است؛ اما این عوامل به معنی آن نیست که به صورت کلی از جواهرات با رنگ‌های دیگر استفاده نکنید؛ پیشنهاد ما در حقانی همیشه این بوده و هست که در انتخاب طلا و جواهرات هیچ‌گاه خود را محدود به قوانین خاصی نکنید، سلیقه و علاقه خودتان را در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید کنید.

طلا و جواهر مناسب رنگ پوست خنثی

در صورتی که تشخیص رنگ رگ‌های دست برایتان سخت بود احتمالا تناژ پوستی شما خنثی است. افرادی که تناژ پوستی خنثی‌ دارند افراد خوش‌شانسی هستند چرا که انواع جواهرات با رنگ‌های مختلف پوست آن‌ها را جذاب و فریبنده جلوه می‌دهد و می‌توانند با خیالی آسوده در میان طیف وسیعی از رنگ‌بندی جواهرات دست به خرید بزنند.