ماه اسفند مانند سایر ماه‌ها دارای سنگ‌های خاصی است که هر کدام دارای خواص و شگفتی‌هایی است. هر کدام از سنگ‌های ماه اسفند دارای خواصی است که محبوبیت آن‌ها را دوچندان می‌کند. اگر متولد آخرین ماه سال هستید، چندین سوال مهم از شما داریم سنگ ماه اسفند چیست؟ آیا سنگ اصلی متولدین اسفند را می‌شناسید؟ می‌دانید این سنگ‌های زیبا و دوست داشتنی چه خواصی دارند و بیشتر به چه دلیل مورد استفاده قرار می‌گیرند؟ اگر پاسختان به سوالات مطرح شده منفی است، نگران نباشید. در این مقاله تصمیم داریم در رابطه با سنگ ماه اسفند صحبت کنیم و اطلاعاتی را در رابطه با خواص آن‌ها در اختیار شما قرار دهیم.

 

سنگ ماه اسفند و خواص آن

امروزه مشخص شده است که تمامی سنگ‌های ماه تولد دارای خواص و مزایای بسیاری هستند. سنگ‌های متولدین ماه اسفند نیز از این قاعده پیروی می‌کند.  البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که این سنگ‌ها علاوه بر خواص بسیار، زیبایی زیادی نیز دارند. همین موضوع نیز باعث می‌شود تا آن‌ها در بسیاری از جواهرات عرضه شوند.

در بین افرادی که به دنبال ساخت طلای سفارشی هستند، اکثرا ترجیح می‌دهند از سنگ‌های ماه تولد برای تزئین جواهرات خود استفاده کنند؛ به عنوان مثال اردیبهشت ماهی‌ها با مطالعه خواص سنگ ماه اردیبهشت و خواص آن به دنبال خرید این سنگ هستند.

خرداد ماهی‌ها نیز پس از اینکه از سنگ ماه خرداد و خواص آن مطلع می‌شوند، تصمیم می‌گیرند این سنگ‌های زیبا را خریداری کنند یا طلا و جواهراتی بسازند که این سنگ‌ها را در خود جای داده است.

 

معرفی انواع سنگ ماه تولد اسفند

خوشبختانه باید بگوییم که سنگ‌های ماه اسفند تنها به یک گزینه محدود نمی‌شود. همین موضوع کمک می‌کند تا دست فرد در انتخاب یک سنگ زیبا برای استفاده در طلا و جواهرات خود کاملا باز باشد. سنگ‌های ماه اسفند به شرح زیر هستند: 

  • سنگ آکوامارین

آکوامارین زیباترین و در عین حال اصلی‌ترین سنگ متولدین ماه اسفند است. این سنگ فوق العاده که به رنگ سبز دیده می‌شود گاهی به آب دریا تعبیر می‌شود.

این سنگ ضریب سختی بسیار بالایی دارد و با گوهرهای بزرگ و بدون ناخالصی دیده می‌شود. زیبایی خیره کننده سنگ آکوامارین باعث شده است تا بسیاری از افراد ترجیح دهند به جای استفاده از سنگ‌های دیگر در طلا و جواهرات خود از این سنگ زیبا استفاده کنند. 

تصویر سنگ آکوامارین

  • سنگ یشم

بعید است به معرفی سنگ ماه اسفند پرداخته شود و نامی از سنگ یشم بر زبان نیاید. سنگ یشم یکی از بهترین و در عین حال سنگ‌هایی است که در طراحی و ساخت بسیاری از جواهرات مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زمان‌های گذشته تصور می‌شد که تمامی سنگ‌های یشم گران قیمت هستند؛ اما امروزه سنگ‌های یشم را می‌توان به دو دسته سنگ‌های یشم ارزان و سنگ‌های یشم گران قیمت تقسیم‌بندی کرد.

با اینکه سنگ‌های یشم دارای تنوع بالایی در رنگ بندی هستند؛ اما باید بدانید که یشم سبز طرفداران بسیار زیادی دارد و به همین دلیل نیز تقاضا برای خرید آن بالا است.

تصویر سنگ یشم

  • سنگ آمیتیست

سنگ آمیتیست یک نمونه بسیار فوق العاده از سنگ‌های مخصوص متولدین اسفند است که به دلیل زیبایی چشم نواز با استقبال بسیاری از افراد در سراسر جهان روبرو شده‌اند. این سنگ فوق العاده که عضوی مهم از خانواده کوارتز محسوب می‌شود بیشتر به رنگ‌های صورتی، یاسی و بنفش دیده می‌شود. همین موضوع نیز باعث شده است تا بسیاری از بانوان علاقه داشته باشند از این سنگ در جواهرات خود استفاده کنند. البته این بدین معنی نیست که مردان نسبت به این سنگ بی‌علاقه هستند و استفاده از آن را نمی‌پسندند. بلکه بدین معنی است که بیشتر متقاضیان این سنگ بانوان هستند.

  • سنگ یاقوت کبود

سنگ یاقوت کبود یکی دیگر از سنگ‌های مخصوص متولدین ماه اسفند است که در بیشتر مواقع رنگی تیره با درخشندگی بسیار بالایی دارد. متاسفانه باید بگوییم که خرید یاقوت کبود اصل نیازمند پرداخت هزینه‌ای بالا است و یاقوت‌های کبود ارزان قیمتی که در بازار مشاهده می‌شود اکثر نمونه مصنوعی این سنگ هستند. آنچه که باعث تمایز این سنگ نسبت به سایر سنگ‌های مشابه می‌شود شفافیت و درخشندگی بالای آن است. به گونه‌ای که هر فرد به راحتی می‌تواند تصویر خود را در این سنگ‌ها مشاهده کند‌.

تصویر سنگ یاقوت کبود

  • بلور کوارتز

از دیگر سنگ‌های مخصوص متولدین اسفند می‌توان به بلور کوارتز اشاره کرد. این سنگ فوق العاده بی‌رنگ است و به دلیل خواص بسیاری که در حوزه سلامت روان و جسم فرد دارد با استقبال زیادی روبرو شده است.

این سنگ فوق العاده را با برش‌های فراوان به منحنی‌های غیر منظم تبدیل می‌کنند و سپس از سنگ ساخته شده در انگشترها، گردنبندها و سایر جواهرات استفاده خواهد شد.

تصویر بلور کوارتز

  • سنگ یاقوت سرخ

سنگ زیبا یاقوت سرخ یکی دیگر از سنگ‌های بسیار پرطرفداری است که در سالیان اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این سنگ همان گونه که از نامش نیز پیدا است بیشتر به دلیل داشتن رنگی زیبا و درخشندگی بالا مورد استفاده قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که یاقوت سرخ نیز در دسته سنگ‌های قیمتی مخصوص متولدین ماه اسفند دسته بندی می‌شود.

تصویر سنگ یاقوت سرخ

  • سنگ خون

داشتن یک سنگ زیبا و قیمتی هدف بسیاری از افراد به شمار می‌رود. یکی از گزینه‌های پیش روی این افراد خرید سنگ خون که یکی از اعضای خانواده کوارتز کلسدونی محسوب می‌شود، است.

این سنگ همان گونه که از نامش نیز پیدا است دارای زنگی خون مانند است. همین موضوع نیز باعث می‌شود تا نسبت به سایر سنگ‌ها متمایز شود.

لازم به ذکر است که از این سنگ در جواهرات بسیار قدیمی نیز استفاده شده است. 

تصویر سنگ خون

 

خواص سنگ‌های متولدین اسفند

حالا که با انواع سنگ متولدین اسفند آشنا شدید ممکن است این سوال در ذهن شما شکل گیرد که این سنگ‌ها چه خواصی دارند؟

در پاسخ به این سوال بسیار مهم باید بگوییم که خواص سنگ‌های متولدین اسفند بسیار زیاد است. به همین دلیل نیز از این سنگ‌ها استقبال بسیار زیادی صورت می‌گیرد. از مهم‌ترین خواص سنگ ماه اسفند مردانه و زنانه می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

  • رفع استرس: سنگ‌ها خواص جادویی دارند و می‌توانند در کنترل استرس و اضطراب موثر واقع شوند. به همین دلیل طبیعی است که این سنگ‌ها کمک کنند تا ضربان قلب در محدوده‌ای طبیعی قرار گیرد.
  • افزایش شادی و درمان افسردگی: اگر فردی افسرده هستید و از این موضوع رنج می‌برید، استفاده از سنگ‌های مخصوص متولدین اسفند کمک می‌کند تا بهتر از سریع‌تر از دوران سخت افسردگی عبور کنید. 
  • بهبود گردش خون و رهایی از بیماری‌های قلب و عروق: تحقیقات نشان داده است افرادی که از سنگ متولدین اسفند استفاده کرده‌اند کمتر دچار بیماری‌های قلبی و عروقی شده‌اند.

 

جمع بندی

در این مقاله به بررسی خواص سنگ ماه اسفند پرداختیم و اطلاعاتی را در رابطه با این سنگ‌ها در اختیار شما قرار دادیم. لازم به ذکر است که این سنگ‌های زیبا و دوست داشتنی امروزه با قرارگیری در کنار بسیاری از جواهرات توانسته‌اند خوش بدرخشند.

اگر شما نیز دوست دارید از این سنگ‌های قیمتی در جواهرات خود استفاده کنید حتی اگر بودجه کافی را نداشته باشید نیز جای نگرانی وجود ندارد. امروزه سنگ‌های مصنوعی بسیاری ساخته شده‌اند که با اینکه شباهت بسیاری به سنگ‌های قیمتی اصل دارند اما نمی‌توان انتظار داشت که همان مزایا را داشته باشند.