انواع جواهرات فقط به عنوان یک وسیله و اکسسوری زینتی ساده مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، بلکه هر کدام از آن‌ها می‌توانند به عنوان یک قطعه هنری و الهام از معماری و ایده گرفتن از آثار باستانی یا بناهای معروف، ساخته شوند. در حقیقت تلفیق معماری و طراحی جواهرات می‌تواند یک سبک بی‌نظیر در ساخت جواهرات زیبا و متفاوت باشد، به صورتی که بسیاری از افراد به جای استفاده از جواهرات ساده ترجیح می‌دهند از جواهراتی استفاده کنند که از سبک‌های معماری الهام گرفته باشد. این کار می‌تواند یک ایده ناب باشد و عاشقان طراحی را مجذوب خود کند.

 

بررسی تاثیر الهام گرفتن از معماری روی طراحی جواهرات 

بسیاری از طراحان جواهرات به منظور ایجاد خلاقیت و زیبایی در ساخت جواهرات خود، ترجیح می‌دهند از ساختمان‌ها یا بناهای معماری مدرن یا قدیمی ایده بگیرند. رعایت اصول طراحی جواهرات در این مرحله می‌تواند باعث شود تا انواع جواهرات زیبا و چشم نواز با ایده گرفتن از معماری جهانی خلق شود. این کار می‌تواند نقش موثری در جلب نظر افراد خوش سلیقه داشته باشد و سبب آشنایی بیشتر افراد با بناهای معماری معروف جهان می‌شود.

  در حال حاضر طراحی جواهرات با الهام از معماری توانسته است به یکی از برترین ترندهای جهان تبدیل شود و افرادی که علاقه زیادی به تهیه جواهرات خاص و منحصر به فرد دارند، می‌توانند اقدام به خرید یا سفارش ساخت آن‌ها کنند. به نظر بسیاری از افراد، جواهرات ساخته شده بر پایه بناهای معماری هیچگاه ارزش خود را از دست نمی‌دهند و قدیمی نمی‌شوند؛ به همین دلیل افراد می‌توانند با خیال راحت تا سال‌ها از آن‌ها استفاده کنند.

بررسی تاثیر الهام گرفتن از معماری روی طراحی جواهرات 

استفاده از جواهرات سبک معماری در مهمانی ها یا محل کار

افرادی که علاقه زیادی به خرید طلا دارند می‌توانند جواهراتی با سبک معماری خریداری کرده و از آن در مهمانی‌ها یا محل کار استفاده کنند، این کار یک ایده ناب است و می‌تواند باعث جلب نظر افراد دیگر و یا درخشیدن شما در مجالس و مهمانی‌ها شود. جالب است بدانید در چند سال اخیر شاهد افزایش استفاده از انواع جواهرات با سبک معماری در فشن شو و مد جواهرات بوده‌ایم که این کار می‌تواند یک ایده منحصر به فرد جهت ارزش دادن به ساختمان‌های معروف جهان باشد. 

استفاده از انواع جواهرات سبک معماری در مهمانی‌ها یا حتی محل کار توسط شما می‌تواند نشان از خوش ذوق و با سلیقه بودن شما داشته باشد به طوری که شما می‌توانید به جای استفاده از انواع جواهرات ساده و بدون معنی، از جواهراتی با سبک معماری‌های معروف ایران یا جهان استفاده کنید.

ویژگی‌های جواهرات با الهام از معماری

ویژگی‌های جواهرات با الهام از معماری

خرید و یا سفارشِ ساخت جواهرات با الهام از معماری دارای ویژگی‌های فراوانی است که همین موضوع سبب جلب نظر بسیاری از خریداران و افراد هنر دوست شده است؛ در ادامه ویژگی‌های جواهرات با الهام از معماری را معرفی می‌کنیم:

 1. این جواهرات برگرفته از زیباترین و معروف‌ترین ساختمان‌ها و سازه‌های معماری جهان هستند.
 2. دارای رنگ‌های متضاد تیره و روشن بوده و می‌توان با استفاده از انواع طلا سفید یا طلا زرد آن‌ها را تهیه کرد.
 3. دارای ظرافت و ریزه کاری‌های استادانه بوده و می‌توان طرح‌های هندسی فراوانی در آن‌ها پیدا کرد.
 4. انواع سنگ‌های رنگی یا قیمتی می‌تواند تکمیل کننده زیبایی آن‌ها باشد.
 5. از انواع خطوط صاف و مستقیم، ساده، عمود و منحنی‌های هنرمندانه برای ساخت آن‌ها استفاده می‌شود و جزء جواهرات تجملی با طرح‌های مدرن و قدیمی به حساب می‌آید.

 

برای ساخت کدام جواهرات می‌توان از سبک معماری استفاده کرد؟

ایده استفاده از معماری در جواهرات، یک ایده قدیمی است که از زمان‌های دور تا به امروز توانسته است طرفداران خاص خود را داشته باشد. به منظور ساخت انواع جواهرات مانند:

 • گوشواره
 • گردنبند
 • دستبند
 • پابند
 • انگشتر
 • آویز ساعت
 • پلاک آویز
 • و…..

می‌توان با خیال راحت از سبک‌های معماری استفاده کرد؛ در حال حاضر بیشتر برای ساخت اکسسوری‌هایی مانند انگشتر، پلاک‌های آویز و گوشواره از سبک‌های معماری استفاده می‌کنند.

 

مزیت طراحی جواهرات به سبک معماری

طراحی انواع جواهرات با الهام از معماری دارای مزیت‌های زیادی است که در ادامه به معرفی برخی از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم:

 1. این جواهرات دارای نمونه کار و مدل‌های بی‌شماری هستند که شما می‌توانید بر اساس سلیقه خود آن‌ها را خریداری کنید.
 2. انواع جواهرات سبک معماری به راحتی با هر نوع لباس و استایلی ست می‌شوند و شما می‌توانید با خیال راحت آن‌ها را در مجالس خود استفاده کنید.
 3. می‌توان انواع جواهرات سبک معماری را در اندازه‌های کوچک و بزرگ خریداری کرد؛ همچنین امکان سفارش طرح دلخواه نیز وجود دارد.
 4. می‌توانید از آن‌ها به عنوان یک اکسسوری جذاب و دوست داشتنی جهت هدیه به عزیزانتان استفاده کنید.
 5. این سبک جواهرات هیچگاه قدیمی نمی‌شوند و نیاز به تعویض مداوم آن‌ها نیست.

 

سخن پایانی

استفاده از انواع جواهرات طراحی شده به سبک معماری می‌تواند به عنوان جواهرات زینتی متفاوت و جذاب شناخته شود، در نظر داشته باشید شما می‌توانید انواع جواهرات به سبک معماری و الهام گرفته از سازه‌های مدرن و قدیمی را از سایت جواهری حقانی خریداری کنید. در حال حاضر سایت ما انواع جواهرات ساخته شده به سبک معماری را با تنوع بالا و ظرافت زیاد ساخته و در اختیار افراد خوش ذوق قرار می‌دهد؛ همچنین شما می‌توانید مدل مورد نظر خود را سفارش داده و سپس آن را دقیقاً مشابه با طرح سفارش داده، تحویل بگیرید؛ تمامی جواهرات توسط استادکاران و نیروهای ماهر و با تجربه ساخت می‌شوند و پس از بررسی کامل، در اختیار خریداران محترم قرار می‌گیرند؛ همچنین تمامی طلاهای این مجموعه با فاکتور فروش معتبر و ضمانت اصالت کالا ارائه می‌شوند.