استایل کلاسیک مانند استایل مونوکروم به سبک لباس پوشیدن مربوط می‌شود که سبک شیک و به اصطلاح برازنده‌ای است. پیروی از این سبک سبب می‌شود شخصیت قوی و موجهی داشته باشید. این استایل علاوه بر اینکه ظرافت شما را به تصویر می‌کشد مدرنیته و سادگی را هم القا می‌کند. کسانی که این سبک را دنبال می‌کنند، سطح بالا و خوش‌سلیقه به نظر می‌آیند و فراتر از فشن دیده می‌شوند.

جالب است بدانید طلا و جواهراتی هم که برای این استایل در نظر گرفته می‌شود از مدل‌های ساده انتخاب می‌شوند. اگرچه این سبک مناسب همه افراد جامعه نیست؛ بنابراین قبل از اینکه این سبک را انتخاب کنید، باید اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشید.

 

استایل کلاسیک چیست؟

استایل کلاسیک، استایلی ساده و در عین حال شیک بوده که زرق‌وبرق و رنگ‌های جیغ در آن استفاده نمی‌شود. برعکس استایل کژوال که هر لباس معمولی با هر رنگی را می‌توان استفاده کرد، در استایل کلاسیک رنگ‌های مشکی، سرمه‌ای، یشمی، سفید و زرشکی  و رنگ‌های خنثی و نود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از موارد مهم در این استایل، کیفیت و جنس پارچه و شیک و باکلاس بودن لباس است. در واقع جنس اعلاء، ساده بودن و جذابیت از فاکتورهای اصلی این استایل است. به دلیل اینکه با یکبار خریدن یک لباس گران قیمت می‌توانید چند سال از آن استفاده کنید، یک سرمایه‌گذاری هم محسوب می‌شود. علاوه بر اینکه در این استایل لباس‌ها از جنس خوب بوده و دارای طرح ساده و مینیمالیستی هستند، هرگز از مد نمی‌افتند.

جنس لباس مورد استفاده از پارچه‌های لطیف مانند ابریشم، ترمه و مخمل هستند و پارچه‌های سخت، کشی و چسبان در این استایل کاربرد ندارند. از طرح‌های گلدار و چاپ روی پارچه در این استایل استفاده زیادی نمی‌‌شود.

زیورآلات و اکسسوری مورد استفاده، کیف و کمربند هم باید ساده و مینیمال باشد. اگر از گردنبند استفاده می‌کنید، گردنبند‌های طلایی (یا حتی‌الامکان طلا) و نقره را انتخاب کنید. ساعت‌ گردنبندی بسیار ظریف و گاهی به شکل قلب یا اشکال هندسی دیگر هم گزینه ایده‌الی محسوب می‌شود. البته باید گردنبند یا دستبند را با توجه به یقه‌ لباس، فرم آستین‌ها و … برگزینید. 

 

زیورآلات کلاسیک مناسب با هر استایل

در دنیای زیورآلات، نمونه‌هایی وجود دارند که جلوه و درخشندگی آن‌ها در گذر زمان کاهش نمی‌یابد و همیشه مد هستند. این زیورآلات برای همه استایل‌ها از جمله استایل کلاسیک، گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود. در مجموعه حقانی انواع زیورآلات مناسب برای استایل کلاسیک برای فروش موجود است و شما می‌توانید با خرید طلا آنلاین از این سایت، از مزایای خرید اینترنتی آن بهره‌مند شوید. این نمونه‌ها عبارتند از:

 دستبندها

با اینکه ممکن است استایل‌ها در طول زمان تغییر کنند، دستبندهای با نگین زیرکونیا، هیچ‌وقت قدیمی نمی‌شوند. افراد تمام وسایل مانند لباس، کیف و کفش که قبلا با آن ست می‌شد را تغییر داده و استایل جدیدی را رقم می‌زنند. با انجام این تغییرات، دستبند کلاسیک جلوه جدید و مدرن پیدا می‌کند.

انگشترها

انگشترها همیشه نمادی از یگانگی، پایداری و آراستگی بوده‌اند. ‌شاید یکی از زیورآلاتی که بیشتر و زودتر از جواهرات دیگر تغییر می‌دهیم، انگشتر باشد. انگشتر طلا در استایل‌های مختلفی استفاده می‌شوند. نمونه‌هایی از آن‌ها برای سالیان طولانی قابل استفاده هستند مانند:

  1. انگشتر مولتی کالر
  2. حلقه‌ها و انگشترهای چندتایی
  3. انگشتر گرداگرد الماس
  4. انگشترهای پلاک‌دار

گوشواره ها

 خانم‌ها اگر از هر کدام از جواهرات و زیورآلات چشم‌پوشی کنند، نمی‌توانند از گوشواره طلا بگذرند. انواع گوشواره‌های میخی و به‌ویژه گوشواره میخی با نگین الماس در شکل‌های مختلف (با برش امرالد، اسچر یا قلب)، گوشواره‌های جفت شونده و گوشواره‌های حلقه‌ای در هم تنیده از گوشواره‌هایی هستند که هنوز طرفداران زیادی دارند. 

گردنبند

گردنبندهای یادبود، از زیورآلاتی هستند که رویداد خاصی را به یاد می‌آورند. گردنبندهای هرینگبون از جمله گردنبندهایی هستند که در بین افرادی که استایل کلاسیک را می‌پسندند، طرفدار دارند. در این گردنبند طلا دو یا چند ردیف از حلقه‌های مسطح، کوتاه و موازی در یک الگوی جناقی  قرار می‌گیرند. به‌ دلیل اینکه آن‌ها نسبتا پهن هستند، بسیار درخشان بوده و پوست را زیباتر نشان می‌دهند.

آویزها

آویزها همان زیورآلات کلاسیکی هستند که دوباره مورد توجه قرار گرفته‌اند و با پلاک‌های جدیدشان با هر استایلی قابل استفاده هستند.

 

چگونه از جواهرات مناسب استایل کلاسیک زنانه استفاده کنیم؟

در استایل کلاسیک دخترانه و زنانه، زیورآلات  ساده و مینیمال بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. بانویی که این استایل را انتخاب می‌کند، از اکسسوری‌های زیاد در تیپ خود مورداستفاده قرار نمی‌دهد. در استایل کلاسیک زنانه تمام زیورآلات مورد استفاده یک خانم ساعت مچی، دستبندی که طرح بسیار ساده‌ای دارد، حلقه نامزدی و گوشواره حلقه‌ای ساده است. 

در این سبک، گوشواره‌های میخی که با سنگ الماس مزین شده باشند، دستبند بسیار ظریف و شیک و انگشترهای ساده از بهترین طلا و جواهرات محسوب می‌شوند؛ همچنین زیورآلات مرواریدی به خاطر داشتن مروارید در عین اینکه ساده و شیک هستند، با لباس‌های کلاسیک به خوبی ست می‌شوند و استایل جذابی را به وجود می‌آورند‌. این زیورآلات را حتی می‌توان با شلوار جین نیز ست کرد. 

زیورآلات و جواهراتی که در آن‌ها از مروارید هم استفاده می‌شود، طیف وسیعی دارند و می‌توان با هر سلیقه‌ و بودجه‌ای مورد استفاده قرار داد. مثلا می‌توان از یک گردنبند بسیار کوتاه مروارید استفاده کرد یا با چند بار تاباندن رشته‌های بلند آن دور گردن با لباس و کیف و کمربند و… مناسب سبک کلاسیک ست کرد.

معمولا بانوان ۲۰ ساله گردنبندهای کوتاه با مرواریدهای ریز مانند گردنبند چوکر را در کلکسیون جواهرات خود دارند. این گردنبندهای کوتاه یا خیلی به گردن می‌چسبند یا بلندی آن‌ها تا شانه فرد می‌رسد. بانوان ۳۰ سال به بالا اغلب گردنبندهای بلندتر را ترجیح می‌دهند. آن‌ها معمولا گردنبندهای مدل‌های اپرا یا طنابی را می‌پسندند تا روی سینه‌شان خودنمایی کند.

جواهرات الماس در کنار مروارید، ترکیب شیک و مینیمالی را به وجود می‌آورند که برای استایل کلاسیک گزینه مناسبی است. الماس با درخشش خود، جلوه بی‌نظیری به فرم قدیمی مروارید می‌دهد و مروارید، درخشش الماس را به تعادل می‌رساند؛ به این ترتیب مروارید و الماس در کنار هم جلوه بهتری پیدا می‌کنند. 

 

انواع اکسسوری های مناسب برای استایل کلاسیک مردانه

مواردی که در بالا اشاره کردیم مربوط به استایل کلاسیک دخترانه و زنانه بود. اکنون انواع اکسسوری‌هایی که برای استایل کلاسیک مردانه مناسب است را بررسی می‌کنیم که عبارتند از: 

  1. ساعت: استفاده از ساعت ظرافت را به لباس مردان القا می‌کند. ساعت‌های ساده بهترین گزینه برای لباس‌های رسمی هستند. 
  2. حلقه‌ ها: حلقه‌ها را به ‌عنوان اکسسورس خاطره‌ها یاد می‌کنند.‌ استفاده از آن در میان مردان غرور آن‌ها را حفظ می‌کند.
  3. دستبند: دستبند یکی  از اکسسوری‌های جذاب برای استایل کلاسیک پسرانه محسوب می‌شود. برای افراد کت‌وشلوار پوش، دستبند‌های متالیک و لوکس مناسب است.‌
  4. دکمه سردست: دکمه سر دست رنگ‌های مختلفی دارد و در مهمانی‌های رسمی واجب بوده و یک امتیاز است. استفاده از آن‌ها محدودیت زمانی ندارد. 
  5. کلاه: اگرچه استفاده از کلاه به استایل پدربزرگ‌ها نزدیک بوده و استایل کلاسیک قدیمی محسوب می‌شود. این وسیله در دنیای مد و ترند امروز، جذابیت سابق را ندارد؛ اما هنوز ماهیت خود را حفظ کرده است.
  6. عینک: وسیله ای کاربردی و یک اکسسوری مردانه مناسب بوده که علاوه بر محافظت از چشم در برابر اشعه‌های مضر در جذابیت استایل مردان نقش دارد.‌ 

 

برندهای معروف جواهرات کلاسیک

برندهای معروف، اکسسوری‌های گران قیمت را می‌سازند. برندهای معروفی که در زمینه تولید جواهرات کلاسیک فعالیت دارند عبارتند از: 

جواهرات کلاسیک برند کارتیه

یکی از معروف‌ترین و قدیمی‌ترین برندها در دنیا که در زمینه تولید جواهرات فعالیت می‌کند، برند طلا کارتیه است. این برند در طراحی جواهرات کلاسیک سابقه درخشانی دارد. از معروف‌ترین انواع جواهرات این برند دستبند و حلقه عشق است. این جواهرات از پرفروش‌ترین جواهرات کلاسیک به‌شمار می‌روند که طرفداران خاص خود را  دارد. برای جواهرات این برند یک ابزار پیچ گوشتی مخصوص برای باز و بسته کردن آن‌ها طراحی شده است.

تصویر جواهر کلاسیک برند کارتیه

جواهرات کلاسیک برند دیور

برند طلا دیور یکی از برندهای مشهور و محبوب فرانسوی است که به‌عنوان یکی از موفق‌ترین خانه‌های مد پاریس فعال است. برند دیور در زمینه‌های مختلفی مانند پوشاک، عطر و ادکلن و اکسسوری فعال است. یکی از جواهرات کلاسیک بسیار شیک و لوکس آن، گوشواره‌ها‌ی تریبال است. گوشواره‌های تریبال میخی متشکل از دو بخش مرواریدی کوچک و بزرگ است که پس از مدت کوتاهی شهرت جهانی پیدا کرده است. هم‌اکنون بیشتر خانم‌ها و دختران جوان از آن استفاده می‌کنند. 

تصویر جواهر کلاسیک برند دیور

جواهرات کلاسیک برند هرمس

برند هرمس از سال ۱۸۷۳ شروع به فعالیت کرده و از موفق‌ترین برندها در زمینه طراحی اکسسوری‌های زنانه به‌شمار می‌آید. از معروف‌ترین و گران‌ قیمت‌ترین جواهرات این برند می‌توان دستبند Clic H را نام برد که در رنگ‌های متنوع و جذاب تولید شده و فرد می‌تواند با انواع تیپ‌ها و از جمله در سبک کلاسیک ست کند. 

تصویر جواهر کلاسیک برند هرمس

جواهرات کلاسیک برند شنل

گابریل کوکو شنل طراح مد و فشن فرانسوی است که در زمینه تولید جواهرات نیز فعالیت داشت و استایل کلاسیک فرانسوی را مد کرد. جواهرات کلاسیکی که توسط برند شنل طراحی شده، طرفداران زیادی دارد. بسیاری از ستاره‌های هالیوودی و افراد معروف از اکسسوری و جواهرات برند شنل استقبال می‌کنند. یکی از جواهرات خاص این برند، سنجاق سینه معروفی بوده که طراحی آن در سال ۱۹۸۰ انجام شده است. این سنجاق سینه  لوکس مزین شده با مروارید، الماس و لوگو شنل است. خانم‌ها در هر سنی می‌توانند از این سنجاق سینه برای ست کردن آن با لباس‌شان استایل شیکی ایجاد کنند. 

تصویر جواهر کلاسیک برند شنل

جواهرات کلاسیک برند بولگاری

برند طلا بولگاری در سال ۱۹۴۰ آغاز به کار کرد. این برند، برند مطرحی در ایتالیاست که فعالیت آن در زمینه  طراحی اکسسوری و تولید عطر و ادکلن  است. از جمله جواهرات معروف این برند مدل ماری است که طرح پیچیده‌ای دارد و شامل دستبند، انگشتر و گردنبند می‌شود که خانم‌ها به آن بسیار علاقمند هستند.

تصویر جواهر کلاسیک برند بولگاری

سخن پایانی

در گذر زمان، استایل‌های گوناگونی به وجود آمده است. هر کدام از استایل‌ها طرفداران خودش را دارد. یکی از آن‌ها استایل کلاسیک است که علاوه بر اینکه ساده و مینیمال بوده، سبک شیک و باکلاسی است. ما در مطلب امروز در مورد این سبک و طلا و جواهراتی که مناسب این استایل است، صحبت کردیم. اگر این سبک را می‌پسندید و به فکر خرید یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد طلا و جواهرات مناسب با این سبک هستید، توصیه می‌کنیم با کارشناسان ما در این سایت ارتباط بگیرید. آن‌ها در اسرع وقت، راهنمای شما خواهند بود.