انتخاب حلقه نامزدی در عین حال که بسیار دلپذیر و به یادماندنی است کمی سخت است؛ به همین دلیل باید با حساسیت و دقت بالا آن را انتخاب کنید.

در واقع انتخاب حلقه ازدواج گامی برای شروع یک راه جدید است پس همیشه به یاد می‌ماند و هرگاه که به آن نگاه کنید قطعا خاطرات جذابی را به یاد می‌آورید؛ در نتیجه سعی کنید در این مسیر تمام حواس خود را به کار گیرید.

با توجه به نکاتی که گفته شد اگر شما نیز برای انتخاب حلقه ازدواج با چالش روبرو هستید حتما ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

مجموعه حقانی به عنوان مرجعی کامل و جامع در زمینه خرید طلای آنلاین به شما کمک می‌کند تا آنچه مدنظر دارید را پیدا کنید؛ همچنین اگر طرح یا الگوی خاصی را می‌پسندید، می‌توانید با استفاده از امکان ساخت طلای سفارشی مدل مورد نظر را به تیم حقانی سفارش دهید.

آشنایی با نحوه انتخاب حلقه ازدواج

قبل از مطرح کردن هر مبحثی بهتر است تفاوت حلقه و انگشتر را بازگو کنیم. حلقه‌ها معمولا ساده و بدون نگین هستید البته در برخی موارد نگین‌های ظریف و کوچک به تعداد محدود روی آن نصب شده است در حالیکه انگشترها کمی از ظرافت فاصله گرفته و نگین‌های درشتی دارند.

آشنایی با چند روش انتخاب حلقه ازدواج به شما کمک می‌کند تا بدون سردرگمی و بدون اتلاف وقت آنچه به دنبالش هستید را بیابید در این بین باید به برخی سوالات جواب دهید تا بتوانید انتخابی مقرون به صرفه، بهینه و جذاب داشته باشید.

در ادامه این سوالات را از خود بپرسید و پس از یافتن پاسخ آن یک قدم به انتخاب حلقه ازدواج خود نزدیک‌تر شوید.

انگشتر طلا زنانه حلقه تراش

  • آیا قیمت حلقه ازدواج برای شما مهم است؟

اگر در انتخاب حلقه ازدواج قیمت برایتان مطرح نیست می‌توانید ازصدها نمونه‌ای که در سایت حقانی بارگذاری شده است دیدن کنید و هر آنچه که با سلیقه شما تطبیق داشت را تهیه فرمایید؛ در واقع هیچ محدودیتی ندارید و می‌توانید آزادانه آنچه را که برایتان دلنشین‌تر است را انتخاب کنید؛ اما اگر مبحث قیمت برایتان مهم است لازم است که چند نکته را در نظر داشته باشید.

سبک، وزن، عیار از مواردی است که قیمت حلقه ازدواج شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

اگر به دنبال مدل‌های مقرون به صرفه هستید نمونه‌ای را انتخاب کنید که وزن کمتر، عیار پایین‌تر و طراحی ساده و ظریف‌تری داشته باشد.

  • چه سبک و چه مدل حلقه‌هایی را می‌پسندید؟

حلقه ازدواج معمولا ساده است اما این موضوع به سلیقه شما بستگی دارد. اگر نمونه‌های سنگین، پر زرق و برق و کلاسیک را می‌پسندید بهتر است حلقه ازدواج خود را از میان سبک عربی یا هندی انتخاب کنید و اگر بیشتر به دنبال نمونه‌های ظریف هستید بهتر است حلقه ازدواج خود را از سبک فانتزی انتخاب کنید.

سبک‌ها نیز به صورت غیر مستقیم بر قیمت نهایی محصول تاثیر گذارند بدین صورت که مدل‌های عربی و کلکته بسیار گران قیمت‌تر از نمونه‌های فانتزی هستند.

مجموعه حقانی با ارائه انواع حلقه و پشت حلقه طلا هر آنچه شما به دنبالش هستید را در یک محصول جمع آوری کرده و ارائه می‌دهند.

  • آیا دوست دارید حلقه ازدواج شما مطابق مد روز باشد؟

مد روز از عواملی است که می‌توانید انتخاب شما را تحت تاثیر قرار دهد. اگر صرفا سلیقه شخصی خود را اساس قرار می‌دهید می‌توانید با مراجعه به سایت حقانی و مشاهده نمونه‌های موجود آنچه را که بیشتر با سلایق شما تطبیق دارد را انتخاب کنید و اگر مد روز برایتان اهمیت دارد می‌توانید به ژورنال‌های بین المللی مراجعه کنید و پس از انتخاب طرح مورد نظر آن را به حقانی سفارش دهید تا عینا اجرا شود.

  • جنس حلقه تا چه میزان برایتان اهمیت دارد؟

طلا و پلاتین در مقایسه با سایر مصنوعات قیمت بالاتری دارند. اگر این موضوع برایتان اهمیت دارد حتما حلقه ازدواج خود را از جنس طلا انتخاب کنید زیرا ضمن اینکه بسیار مقاوم، شکیل، جذاب و شناخته شده است دیگران نیز آن را توصیه می‌کنند اما اگر صرفا قصد دارید حلقه‌ای به دست داشته باشید و جنس آن مهم نیست می‌توانید حلقه ازدواج خود را از نقره، تیتانیوم و غیره سفارش دهید.

نکته: با توجه به اینکه حلقه ازدواج جایگاه ویژه‌ای در ذهن هر دختری دارد و قرار است سال‌ها مورد استفاده قرار گیرد بهتر است از حلقه‌های ازدواج طلا استفاده کنید.

حلقه طلا زنانه آماتیست (طلای زرد)

در نظر گرفتن سلیقه شخصی، بهترین روش برای انتخاب حلقه ازدواج

قبل از اینکه هر اقدامی در زمینه خرید حلقه ازدواج داشته باشید به این موضوع فکر کنید که چه کسی قرار است تا سال‌ها از آن حلقه استفاده کند و نظر چه کسی از همه مهم‌تر است؟ قطعا پاسخ تمام این سوالات خود شما هستید پس به جای تمرکز کردن به روی هر فاکتوری سلیقه شخصی خود را در نظر داشته باشید.

خودتان را راس موضوع قرار دهید و ببینید خرید چه حلقه‌ای شما را خوشحال و راضی می‌کند و پس از آن چند فاکتور مهم را در نظر داشته باشید.

رنگ پوست: اگر رنگ پوست شما سفید یا گندمی است بهتر است حلقه ازدواج شما طلا سفید باشد و اگر پوست تیره‌ای دارید انتخاب طلای زرد می‌تواند پیشنهاد مناسبی باشد.

فرم انگشتان: اگر فرم انگشتان شما باریک و کشیده است انتخاب حلقه‌های ساده که نگین کمتری دارند بسیار مناسب است در غیر این صورت می‌توانید نمونه‌های درشت و پر نگین را برگزینید.

سایز انگشت: سایز انگشت خود را با استفاده از متر خیاطی و یا حلقه‌های سایز که در طلا فروشی‌ها وجود دارد مشخص کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

نکته: در هنگام خرید توجه داشته باشید که حلقه ازدواج بیش از حد گشاد نباشد زیرا امکان مفقود شدن آن وجود دارد از طرفی حلقه‌های تنگ نیز می‌تواند فرم انگشت شما را در دراز مدت تغییر دهد.

جمع بندی

در انتها به عنوان جمع بندی یادآوری می‌کنیم که چنانچه قصد خرید حلقه ازدواج را دارید پس از مطالعه کامل تمامی روش‌های انتخاب حلقه ازدواج به سایت حقانی مراجعه کنید و مطمئن باشید که نمونه مدنظر را خواهید یافت

مجموعه حقانی با در نظر گرفتن تمامی فاکتورهای نامبرده شده و به کمک طراحان خلاق و استادکاران ماهر ایرانی منحصر به فردترین حلقه‌های ازدواج را به شما ارائه می‌دهد.

این مجموعه با بیش از ۴ دهه فعالیت در این حوزه تصمیم دارد رضایت حداکثری شما عزیزان را جلب نماید و با توجه به آنچه تا به امروز دیده شده در این مسیر بسیار موفق عمل کرده است.