کوتاه کردن زنجیر طلا زنانه کمک می‌کند تا زنجیر مناسب شما باشد و بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. زنجیر بلند قطعا آزار دهنده است و زیبایی خاص خود را ندارد. شما براي کوتاه کردن زنجیر طلا باید ابتدا به مدل آن توجه کنید، چون هر زنجیر با توجه به مدلی که دارد کوتاه می‌شود. بیرون آوردن حلقه‌های اضافی از داخل زنجیر بهترین ترفند کوتاه کردن زنجیر طلا است‌. اگر شرایط انجام این کار در منزل را ندارید، باید زنجیر را به دست یک تعمیرکار حرفه‌ای بسپارید. در سایت جواهری حقانی بهترین روش کوتاه کردن زنجیر طلا به شما می‌شود، پس بهتر است تا انتهای متن همراه ما باشید.

 

روش های کوتاه کردن گردنبند بدون بریدن زنجیر

نحوه کوتاه کردن زنجیر

برای کوتاه کردن زنجیر طلا مردانه یا زنانه بدون بریدن می‌توانید روش‌های مختلف را امتحان کنید. اگر زنجیر شما ساده باشد کوتاه کردن آن آسان‌تر می‌شود، چون با باز کردن گیره و درآوردن حلقه‌ها، می‌توانید آن را کوتاه کنید. انبردست کمک می‌کند تا گیره به راحتی از حلقه‌ها جدا و دوباره متصل شود. برای اینکه روی زنجیر خراشی ایجاد نشود، باید این کار با دقت و ظرافت بالا انجام شود.

هر چه حلقه‌ها کوچکتر باشند، باز کردن آنها سخت‌تر است. در این شرایط زنجیر بدون بریدگی و آسیب، کوتاه خواهد شد. قبل از کوتاه کردن، بهتر است ابتدا اندازه‌های دقیق را مشخص کنید تا زنجیر تنگ نشود. حذف حلقه‌های اضافی بهترین تکنیک برای کوتاه کردن است. در صورتی که حلقه‌های زنجیر به هم پیوسته باشند، این کار نیاز به دقت و ظرافت بیشتری دارد‌ چون کاملا پیچیده است.

اگر با کوتاه کردن، زنجیر شما خراب می‌شود، بهتر است زنجیر گردنبند را چند مرتبه دور دست پیچیده و به عنوان دستبند از آن استفاده کنید. چه در منزل و چه در کارگاه برای کوتاه کردن چنین زنجیرهایی نیاز به ابزارهای خاصی است‌. با بستن گیره به دور حلقه جلوتر، می‌توانید زنجیر را تنگ‌تر کنید تا به خوبی دور گردن یا دور دست قرار بگیرد.

 

نحوه کوتاه کردن گردنبند و دستبند زنجیری

تصویر کوتاه کردن گردنبند و دستبند زنجیری

گردنبند و دستنبند‌های زنجیری به روشی کاملا اصولی کوتاه می‌شوند. طریقه کوتاه کردن این زنجیرها به این صورت است که شما باید به کمک انبردست ابتدا قفل زنجیر را باز کنید. پس‌از آن حلقه‌ها یکی یکی از داخل هم بیرون آورده می‌شوند تا جایی که زنجیر دقیقا اندازه شما باشد. پس از آن گیره یا قفل دوباره به آخرین حلقه متصل می‌شود.

هر چه سایز حلقه‌ها بزرگ‌تر باشد، بیرون آوردن آنها راحت‌تر خواهد بود و شما می‌توانید در منزل هم آنها را درست کنید. برای کوتاه کردن چنین زنجیر‌هایی نیاز است که یک سطح کاملا صاف را انتخاب کنید تا خارج سازی حلقه‌ها سریع‌تر صورت بگیرد. انبردست نوک باریک کمک می‌کند تا شما زنجیر را زودتر کوتاه کنید، بدون اینکه آسیبی به آن وارد شود.

برای جلوگیری از تنگ شدن زیادی زنجیر، بهتر است ابتدا سایز مناسب را مشخص کنید. بعد از کوتاه کردن بهتر است زنجیر را تست کنید تا در صورت نامناسب بودن دوباره آن را درست کنید. اگر حلقه‌های زنجیر ریز است و شما ابزار لازم برای کوتاه کردن آن ندارید، باید کار را به تعمیرکار زیورآلات واگذار کنید تا به صورت حرفه‌ای آن را درست کند. 

 

راهنمای خرید طلا آنلاین

خرید طلا آنلاین کمک می‌کند تا شما از راهنمایی‌های مشاورین نهایت استفاده را ببرید. زنجیرهایی که به صورت آنلاین خریداری می‌کنید، قابلیت کوتاه کردن دارند و شما می‌توانید در منزل و با ابزارهای ساده هم آن را کوتاه کنید. خرید به صورت آنلاین مزیت‌های زیادی برای مشتریان به همراه دارد و نه تنها باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود، بلکه هزینه‌ها را هم کاهش می‌دهد‌.

طلایی که به صورت آنلاین از سایت جواهری حقانی تهیه می‌کنید دارای سطح کیفی بالایی بوده و در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف قابل سفارش است. زنجیر طلا زنانه و مردانه در طرح، رنگ و مدل‌های متنوع به صورت آنلاین قابل خرید هستند. راهنمای خرید به افراد کمک می‌کند تا زنجیری متناسب با سایز و نیاز خود تهیه کنند.

گردنبند و دستبند زنجیری پرطرفدارترین محصولات سایت ما هستند که مورد استقبال مصرف‌کنندگان قرار گرفته‌اند. فروشندگان طلای آنلاین امروزه شرایط مناسبی را برای خرید اینترنتی فراهم کرده‌اند. مشتریان می‌توانند با مراجعه به سایت حقانی و مشاهده و مقایسه جواهرات، به راحتی محصول مدنظر خود را انتخاب کنند.

 

سخن پایانی

امروزه ترفندهای مختلفی برای کوتاه کردن زنجیر طلا وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به نوع زنجیر و ابزارهایی که در اختیار دارید، یک روش را برای کوتاه کردن زنجیر انتخاب کنید. در صورتی که حوصله و وقت کوتاه کردن زنجیر خود را ندارید، کارگاه‌های تعمیر و ساخت طلا برای کوتاه کردن زنجیر طلا بهترین گزینه هستند.