مرداد پنجمین ماه از سال شمسی و دومین ماه از تابستان است. افرادی که در این ماه سال متولد می‌شوند اغلب دارای روحیه و سلیقه خاص و حساسی هستند. همین موضوع باعث می‌شود تا به دنبال سنگ‌های مخصوص ماه تولد خود بگردند و دوست داشته باشند تا با بهره‌گیری از سنگ ماه مرداد انرژی‌های مثبت را بیشتر به خود جذب کنند. اگر پاسخ‌تان به این سوال که سنگ اصلی متولدین مرداد را می‌شناسید، منفی است و دوست دارید با خواص سنگ‌های متولدین مرداد آشنا شوید، مطالعه این مقاله می‌تواند در این زمینه به شما بسیار کمک کند.‌

 

بررسی انواع سنگ ماه مرداد و خواص آن

سالیان طولانی است که مشخص شده است سنگ‌های ماه تولد برای متولدین خود خواص و مزایای بسیار زیادی دارند؛ در واقع می‌توان گفت افراد با خرید سنگ‌های مخصوص ماه تولد خود این شانس را خواهند داشت که علاوه بر تامین سلامت جسمی و روحی خود، موفقیت‌های بسیار زیادی را نیز به دست آورند؛ به همین دلیل است که گفته می‌شود شناخت سنگ ماه اردیبهشت و خواص آن برای تمامی کسانی که متولد دومین ماه سال هستند، لازم و ضروری است.

اگر متولد مرداد ماه هستید، باید بدانید که سنگ‌های بسیاری به عنوان سنگ ماه تولد شما در نظر گرفته می‌شوند که شما با توجه به سلیقه شخصی‌تان می‌توانید از میان این سنگ‌های متنوع یکی را انتخاب و با استفاده از آن در جواهرات دلخواه خود از مزایای گسترده بیان شده، بهره مند شوید. برخی از مهم‌ترین سنگ‌های ماه مرداد به شرح زیرند: 

 • سنگ زبرجد

بسیاری از افراد به دنبال یافتن این سوال هستند که اصلی‌ترین سنگ ماه مرداد چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که سنگ زیبا زبرجد مهم‌ترین سنگ متولدین ماه مرداد است که به دلیل داشتن خواص بسیار زیادی مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از افرادی که در پی خرید طلای آنلاین هستند و می‌خواهند با ساخت طلای سفارشی یک جواهر فوق‌العاده داشته باشند از این سنگ استفاده می‌کنند.

سنگ زبرجد اشکی

1 عدد در انبار

سنگ زبرجد اشکی

۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان

از مهم‌ترین خواص سنگ ماه تولد مرداد اصل می‌توان به جلوگیری از افسردگی، درمان بیماری‌های روانی، کنترل و بهبود وضعیت جسمی و جنسی و همچنین افزایش شادی اشاره کرد.

تصویر سنگ زبرجد

 

 • سنگ کوارتز سفید

اگر قبلا در رابطه با سنگ ماه خرداد و خواص آن مطالعه کرده باشید، حتما می‌دانید که یکی از سنگ‌های مشترک بین متولدین این ماه‌ها سنگ کوارتز سفید است که می‌تواند به شما کمک کنید تا در همه جا آرامش داشته باشید. از استرس دور بمانید و کمتر دچار بیماری‌های روحی، جسمی و جنسی شوید.

 • سنگ اونیکس

اونیکس یکی از خاص‌ترین سنگ‌های متولدین ماه مرداد که از زمان‌های قدیم تاکنون بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این سنگ خاص با قرار گرفتن در بین جواهرات زیبا و پرطرفدار، می‌تواند همانند و سنگ ماه تیر و خواص آن خواص خود را سریع‌تر به نمایش بگذارد. از مهم‌ترین خواص این سنگ فوق‌العاده زیبا می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 • کنترل افکار منفی
 • کنترل استرس
 • کنترل سیستم ایمنی و بیماری‌های مربوطه
 • کنترل روح و روان
 • سلامت قلب، گوارش و مغز

تصویر سنگ اونیکس

 

 • سنگ عقیق سلیمانی

یکی از زیباترین سنگ‌های ماه مرداد که در طول تاریخ بسیار مورد توجه قرار گرفته است، سنگ عقیق سلیمانی است. این سنگ فوق العاده می‌تواند شما را از گزند دشمنان حفظ کند. برای شما خوش شانسی بیاورد و کمک کند تا در شرایط حساس آرامش خود را حفظ کنید.

تحقیقات نشان داده است که افراد استفاده کننده از سنگ عقیق سلیمانی بسیار کمتر از سایر افراد در خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی قرار می‌گیرند.

تصویر سنگ عقیق سلیمانی

 

 • سنگ عقیق یمانی

هنگامی که سخن از انواع سنگ ماه مرداد می‌شود یکی از بهترین و دوست داشتنی‌ترین سنگ‌هایی که نام آن بر زبان آورده می‌شود، سنگ عقیق یمانی است. عقیق یمانی در سراسر محبوبیت بسیار زیادی دارد و هم برای بانوان و هم برای آقایان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با بررسی جواهرات قدیمی می‌توان متوجه شد که از این سنگ گران قیمت در زمان‌های قدیم نیز در جواهرات سلطنتی و غیر سلطنتی استفاده می‌شده است. از مهم‌ترین خواص این سنگ می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 • رفع سموم بد
 • آرام سازی روح و روان و ذهن
 • رفع کینه و دشمنی
 • افزایش خوش شانسی و اعتماد به نفس

 

 • سنگ تورمالین

در هنگام معرفی سنگ ماه مرداد یکی از بهترین سنگ‌هایی که معرفی می‌شود، سنگ تورمالین است. این سنگ دوست داشتنی ظاهری بسیار خاص و ویژه دارد، به همین دلیل در جواهر سازی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. لازم به ذکر است که استفاده از این سنگ به زمان‌های بسیار قدیم باز می‌گردد.

از مهم‌ترین خواص این سنگ می‌توان به رفع نگرانی‌ها، افزایش رزق و روزی، جلوگیری از بیماری‌های خود ایمنی و روانی، کنترل و درمان اختلالات قلبی، ریوی و درمان بیماری‌های مربوط به سیستم گوارش اشاره کرد.

تصویر سنگ تورمالین

 

 • سنگ توپاز طلایی

توپاز طلایی یک سنگ بسیار خاص و زیبا است که به رنگ طلایی دیده می‌شود و بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این سنگ دوست داشتنی در تاریخ ایران نیز بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. در واقع می‌توان گفت خاندان سلطنتی علاقه بسیار زیادی به این سنگ از خود نشان داده‌اند. به همین دلیل امروزه شاهد جواهرات قدیمی بسیاری هستیم که از این سنگ استفاده کرده‌اند.

از مهم‌ترین خواص سنگ ماه مرداد توپاز طلایی می‌توان به درمان اختلالات جنسی، افزایش حافظه و رفع مشکلات شخصی و روانی، کنترل عواطف و افزایش احساس ارزشمندی و اعتماد به نفس اشاره کرد.

تصویر سنگ توپاز طلایی

 

 • سنگ کارنلین

کارنلین از قدیمی‌ترین سنگ‌های موجود روی زمین است که به رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای و نارنجی دیده می‌شود‌. با اینکه مردان مرداد ماهی نیز از این سنگ در طراحی جواهرات خود می‌توانند استفاده کنند اما رنگ این سنگ باعث شده است تا بیشتر متقاضیان استفاده از کارنلین بانوان باشند.

در رابطه با مزایای سنگ کارنلین می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 • کمک به سم زدایی بدن
 • رفع نگرانی‌ها و استرس‌های زندگی
 • درمان بیماری‌های مربوط به روح و روان
 • افزایش شادی و امید به زندگی
 • کنترل اختلالات قلبی و عروقی
 • کنترل سیستم گوارش و درمان مشکلات معده

تصویر سنگ کارنلین

 

سنگ ماه مرداد مردانه

بهترین سنگ برای مردان متولد ماه مرداد، سنگ زبرجد است. این سنگ زیبا و دوست داشتنی با قرارگیری در جواهرات مردانه می‌تواند خواص گسترده خود را در یک بازه زمانی کوتاه نمایان کند.

به همین دلیل است که گفته می‌شود خرید سنگ زبرجد برای مردان مرداد ماهی می‌تواند یک هدیه بسیار با ارزش باشد.

 

سنگ ماه مرداد زنانه

زنان متولد ماه مرداد عاشق زیبایی و جذابیت هستند و برای دستیابی به ظاهری زیباتر تلاش‌های زیادی خواهند کرد. این بانوان می‌توانند از سنگ زبرجد که یک سنگ زیبا و دوست داشتنی است در جواهرات خود استفاده کنند و از این طریق زیبایی ظاهری خود را چندین برابر کنند. این نکته را در نظر داشته باشید که به همراه داشتن این سنگ در هنگام زایمان می‌تواند به بهبود وضع حمل کمک کند.

 

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به معرفی سنگ ماه مرداد بپردازیم و اطلاعات لازم را در این زمینه در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم. این نکته را فراموش نکنید که قرارگیری این سنگ‌ها در کنار جواهرات زیبا می‌تواند خواصشان را دو چندان کنید. بنابراین اگر به دنبال گالری طلایی هستید که با دریافت هزینه‌ای مناسب بهترین جواهرات را برای شما طراحی کند، می‌توانید روی کمک ما حساب باز کنید، ما چندین سال است که فعالیت خود را تحت عنوان گالری طلا و جواهرات حقانی آغاز کرده‌ایم و در این مدت زمان نسبتا طولانی توانسته‌ایم به موفقیت‌های دلخواه خود دست یابیم.