همانطور که می‌دانید طلا و جواهر انواع بسیار زیادی دارد در میان آن‌ها یکی از اکسسوری‌هایی که برای تکمیل استایل خود به آن نیاز دارید گوشواره است. گوشواره طلا می‌تواند به ظاهر شما زیبایی خاص و شیکی را اضافه کند؛ اما باید توجه داشته باشید که خرید گوشواره طلا اصولی دارد و نباید صرفا زیبایی ظاهری آن را در نظر بگیرید. در این مقاله به معرفی بهترین مدل گوشواره طلا می‌پردازیم.

هنگام انتخاب بهترین مدل گوشواره طلا باید به چه نکاتی توجه کنید؟

هنگامی که قصد دارید برای خود گوشواره‌ای خریداری کنید یا اینکه قصد هدیه دادن دارید باید به مواردی توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین مدل گوشواره طلا را تهیه کنید. در ادامه به موارد بسیار به طور خلاصه اشاره می‌کنیم.

اولین مورد توجه به رنگ پوست است. اینکه پوست شما سفید یا سبزه است در انتخاب گوشواره موثر است. اگر دقت کرده باشید برخی از طلاها زردتر هستند اکثر گوشواره طلا هندی به همین صورت هستند که این سبک برای افرادی که پوست گرم‌تری دارند مناسب است.

فرم صورت از موارد مهم دیگر است در این قسمت سعی کنید که فرم صورت خود را تشخیص دهید تا بتوانید بهترین مدل را تهیه کنید. 

 

شاید برایتان عجیب باشد؛ اما مدل موهای شما نیز برای انتخاب بهترین مدل تاثیر گذار است.

نوع آرایش شما، ست کردن گوشواره با لباس و انتخاب مدل مناسب با هر مهمانی از موارد دیگری است که باید هنگام انتخاب به آن‌ها توجه داشته باشید.

عیار گوشواره طلا یکی از مواردی مهمی است که افراد باید هنگام خرید به آن توجه کنند. البته توجه داشته باشید که هر چه عیار گوشواره بیشتر قیمت آن نیز بیشتر است؛ به این علت که عیار میزان خالص طلا را نشان می‌دهد. در بازار گوشواره با عیارهای ۱۸ وجود دارد. جواهری حقانی انواع محصولات همچون گوشواره طلا را با عیار ۱۸ تولید می‌کند و بنا به درخواست مخاطب آن‌ها با عیار ۲۱ به صورت دست‌ساز تولید می‌کند.

گوشواره دخترانه بال فرشته در نیمست

انتخاب بهترین مدل گوشواره طلا بر اساس فرم صورت

برای اینکه بتوانید بهترین مدل گوشواره طلا را خریداری کنید باید علاوه بر به فرم صورت به سلیقه شخصی، رنگ پوست و اندازه توجه ویژه داشته باشید. سعی کنید مدل‌های مختلف گوشواره را امتحان کنید تا بتوانید دقیقا آنچه برای شما مناسب است را تهیه کنید. در این بخش از مقاله به فرم‌های مختلف صورت که چه نوع گوشواره برایش مناسب است اشاره می‌کنیم.

 

مدل گوشواره طلا برای صورت گرد: برای صورت‌های گرد باید از گوشواره‌هایی که دارای انحنا هستند استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای این فرم صورت گوشواره بزرگ بسیار مناسب است. یکی از نباید‌های این فرم صورت استفاده از گوشواره‌های دایره‌ای، نازک و بلند است؛ به این علت که ممکن است صورت را گردتر و اشکالات آن را نمایان‌تر کنند.

 

مدل گوشواره طلا برای صورت بیضی: این فرم صورت یکی از بهترین نوع شکل صورت است؛ از این جهت که هر نوع مدل گوشواره‌ای به این فرم صورت می‌آید. تنها نکته قابل توجه این است که در این فرم صورت اگر بینی شما کشیده است از گوشواره‌های بلند آویزی استفاده نکنید. بهترین مدل‌های گوشواره طلا برای این فرم صورت گوشواره‌های حلقه‌ای، آویز نگینی کوتاه، نگینی، گوشواره طلا میخی، مدل چلچراغی است.

 

مدل گوشواره طلا برای صورت مربع: برای نرم‌تر نشان دادن زاویه‌های صورت افرادی که مربع شکل هستند بهتر است از گوشواره‌های بلند آویزی و یا حلقه‌ای استفاده کرد. توجه داشته باشید که اگر فرم صورت شما مربعی است نباید از مدل‌های عریض استفاده کنید. گوشواره‌هایی که برای این فرم صورت مناسب است عبارتنداز:

گوشواره‌های نگینی آویزی بلند، بیضی شکل و نگین دار

گوشواره طلا زنانه فانتزی

مدل گوشواره طلا برای صورت لوزی: این مدل فرم صورت مانند فرم بیضی است که هر مدل گوشواره‌ای برای آن‌ها مناسب است. البته باز هم سعی کنید مدل‌های متنوع را امتحان کنید تا بهترین مدل گوشواره طلا که مناسب فرم صورت‌تان است را انتخاب کنید. گواشواره‌های آویزی بلند ساده یا نگینی، مثلثی شکل، میخی، حلقه‌ای و اشکی از مدل‌های بسیار مناسب برای فرم صورت شما هستند.

 

مدل گوشواره طلا برای صورت قلبی: افرادی که دارای فرم صورت قلبی باید به توازن بین زاویه های صورت توجه داشته باشند. از نمونه مدل‌های گوشواره مناسب برای فرم صورت قلبی، گوشواره‌های حلقه‌ای، آویزی، مثلثی شکل است.

 

تاثیر مو بر انتخاب بهترین مدل گوشواره طلا

یکی از مواردی که در انتخاب بهترین مدل مو تاثیرگذار است مو افراد است. از آنجایی که ممکن است رنگ موها با یکدیگر متفاوت باشد بهتر است که به اندازه موها توجه داشته باشید و بر اساس آن بهترین مدل را انتخاب کنید.

موهای بلند: اگر موهای شما بلند است باید سعی کنید که از گوشواره‌های بزرگ و آویز استفاده کنید تا شانس دیده شدن گوشواره بیشتر باشد. گوشواره‌های دایره مانند آویز بلند و آویز نگین دار هماهنگی بسیار زیادی با موی بلند دارند.

موهای کوتاه: این مدل مو باعث می‌شود که گوشواره بیشتر نمایان باشد و تقریبا هر نوع گوشواره‌ای که استفاده کنید به طور واضح دیده می‌شود. استفاده از گوشواره‌های خوشه‌ای پر زرق و برق دار، حلقه‌ای و آویزهای بلند برای این مدل موها بسیار مناسب است.