پابند ، یکی از زیورآلات بسیار کهن است که در گذشته‌های دور توسط دختران و زنان در نقاط مختلف جهان مورد استفاده قرار می‌گرفت و امروزه نیز به عنوان یک زینت برای بانوان شناخته می‌شود. پابند در انواع گوناگونی ساخته می‌شود که یکی از محبوب‌ترین انواع آن، پابند طلا است که از جنس فلز طلا ساخته شده است و درخشش بسیار زیبایی دارد. گالری طلا و جواهر حقانی، به عنوان یکی از معروف‌ترین، بزرگ‌ترین و معتبر‌ترین گالری‌های ایرانی که در زمینه فروش انواع زیورآلات و جواهر و ساخت طلا سفارشی فعالیت دارد، انواع پابند طلا را نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهد. اگر می‌خواهید بدانید که پابند طلا چیست، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

پابند طلا محصول برند حقانی

تاریخچه پابند طلا

همانطور که به آن اشاره کردیم، استفاده از پابند به گذشته‌های دور و دوران باستان بازمی‌گردد. استفاده از پابند در گذشته معنا و مفهوم خاص خود را داشت. به عنوان مثال، در دوران مصر باستان، زنانی که از پابند استفاده می‌کردند، متاهل تلقی می‌شدند و دخترانی که هنوز مجرد بودند، حق استفاده از پابند را نداشتند. در این تمدن، پابند نشانه فاصله طبقاتی نیز بود و زنانی که از طبقات بالاتر بودند، معمولا از پابند‌های طلا استفاده می‌کردند؛ در حالی که زنان دیگر از فلزات ارزان‌تر استفاده می‌کردند. رفته رفته استفاده از زینت پابند به شکل گسترده‌تری در سراسر جهان مشاهده شد و امروزه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از پابند در کشور‌های عربی نیز به فراوانی مشاهده می‌شد و نام دیگر پابند که از همان دوران آمده است، خلخال است. 

تصویر پابند ظریف

معرفی مدل‌های مختلف پابند طلا

به طور کلی، تنوع پابند‌ها بسیار بالا است و تنها بخشی از پابند‌های تولیدی در جواهر سازی‌ها، پابند‌های طلا هستند. معمولا پابند‌های طلا در وزن‌ها و عیار‌های گوناگونی تولید می‌شوند و شما می‌توانید بر اساس سلیقه و یا بودجه‌ای که دارید، نسبت به تهیه پابند مورد علاقه خود اقدام کنید. برخی از پابند‌های طلا ساده هستند و تنها از یک زنجیر طلا ساخته شده‌اند که با استفاده از یک قلاب به دور مچ پا بسته می‌شوند. برخی از پابند‌های طلا، دارای اشکال زیبا و جذابی هستند که سبب می‌شود پابند از یکنواختی در بیاید. یکی از محبوب‌ترین انواع پابند، پابند طلا قلب است پابند طلا کارتیر است که زیبایی خیره کننده‌ای دارد. به طور کلی، پابند‌های طلا که تنها از فلز طلا در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود، طرفداران زیادی دارند.

در نمونه‌های دیگری از پابند طلا، نه تنها از فلز طلا، بلکه ممکن است از فلز‌ها و یا سنگ‌های دیگری نیز استفاده شود که زیبایی پابند را چندین برابر می‌کنند. ترکیب طلا با فلزات دیگر نظیر نقره، پابند‌های دورنگ زیبایی را پدید می‌آورد که ظاهر منحصر به فردی دارند. استفاده از سنگ‌های گوناگون نیز در کنار پابند طلا مشاهده می‌شود که تنوع رنگی این دسته از پابند‌ها را به مراتب افزایش می‌دهد. پابند طلا فیروزه، یکی از محبوب‌ترین انواع پابند طلا است که در آن علاوه بر زنجیر طلایی، از سنگ فیروزه نیز استفاده می‌شود که رنگ آبی خاصی را به این نوع جواهر خواهد افزود.

پابند طلا ماری محصول حقانی

سخن پایانی

یکی از کهن‌ترین و منحصر به فرد‌ترین جواهراتی که امروزه در ایران نیز به شکل گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و طرفداران بسیار زیادی دارد، پابند طلا است. برخی از افراد از پابند طلا به صورت نمادین استفاده می‌کنند و برخی دیگر تنها برای زینت دادن به پاهای خود پابند طلا می‌بندند. اگر به جواهرات خاص و منحصر به فرد علاقه بسیاری دارید، استفاده از پابند طلا پیشنهاد بسیار خوبی است؛ زیرا در عین جذاب بودن و رنگ منحصر به فرد طلا، معمولا کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از پابند می‌تواند استایل شما را بسیار خاص‌تر و زیباتر جلوه دهد.