سایز انگشتر در انتخاب آن بسیار مهم است و نباید خیلی تنگ یا گشاد باشد. بهترین زمان برای اندازه‌گیری انگشتر در زمانی است که هوا گرم‌تر است. به شما پیشنهاد می‌کنیم در وقت صبح اقدام به اندازه‌گیری انگشتر نکنید. اگر مایل هستید بدون هیچ مشکلی صاحب انگشتری زیبا متناسب با سایز دست خود شوید، می‌توانید همین الان به ساخت طلای سفارشی از طریق همین سایت اقدام کنید.

تصویر انگشتر تنگ

روش اندازه گرفتن سایز انگشت و انگشتر

سایز بودن انگشتر در زمان خرید انگشتر بسیار حائز اهمیت است. زمانی که می‌خواهید انگشتری به صورت حضوری خریداری کنید به راحتی متوجه کوچک بودن یا بزرگ بودن سایز آن خواهید شد. اما برای خرید طلای انلاین باید بتوانید انگشتر سایز دست خود را انتخاب کنید، شما به دو شکل می‌توانید اندازه و سایز انگشت خود را بگیرید. با استفاده از یک انگشتر قدیمی که داشته‌اید و سایز انگشت شما هست یا با اندازه گرفتن سایز انگشت. در روش اول یعنی اندازه گرفتن سایز با استفاده از انگشتر قبلی، نیاز است انگشتری که دارید را روی متر بگذارید و قطر انگشتری که دارید را اندازه‌گیری کنید. برای روش دوم دور انگشت خود را با یک نخ بپیچانید و بعد نخی را که دور انگشت خود پیچانده بودید را روی متر قرار دهید و سایز انگشت خود را متوجه شوید.

تصویر راه حل بیرون اوردن انگشتر تنگ

راه حل درآوردن انگشتر کوچک از انگشت

استفاده از انگشتر باعث زیبایی بخشیدن به انگشت‌های زن و مرد می‌شود. انگشتر طلای زنانه در بین زنان بسیار محبوب‌ است. انگشتری که انتخاب می‌کنید باید دقت داشته باشید که تنگ نباشد. اگر انگشتر حتی کمی هم تنگ باشد پس از گذشت مدت زمانی با چاق شدن فرد در درست گیر می‌کند. راه حل‌هایی برای خارج کردن انگشتر کوچک‌تر از سایز انگشت وجود دارد که در ادامه آنها را بیان خواهیم کرد.

راه‌حل اول

 اگر انگشتری که در دست شما گیر کرده است علتش ورم انگشت باشد، باید از کمپرس یخ استفاده کرد. در صورت نبود کمپرس یخ، دست را در آب سرد به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید. با انجام این کار خون رسانی به دست کاهش پیدا می‌کند و ورم انگشت کمتر می‌شود. بعد از کمتر شدن حالت تورم انگشت، انگشتر به راحتی خارج می‌شود.

راه‌حل دوم

اگر انگشتر به‌خاطر سایز کوچکش، در دست شما گیر کرده باشد، با استفاده از موادی مانند روغن، صابون، کرم مرطوب کننده یا وازلین، انگشت خود را چرب کنید و بعد از گذشت مدت زمانی با تکان دادن انگشتر در انگشت آن را از دست خود خارج کنید.

راه‌حل سوم

 اگر انگشتر را با راه‌حل‌های قبل نتوانستید خارج کنید، بهتر است به طلاساز مراجعه کنید. طلاساز‌ها با استفاده از ابزار مخصوص خود مانند دریل‌های کوچک و سوهان مخصوص، انگشتر گیر کرده در انگشت را شکسته و آن را از انگشت خارج می‌کنند. در این روش هیچ آسیبی به دست و انگشت شما وارد نمی‌شود.

سخن‌ پایانی

علت تنگ شدن انگشتر می‌تواند نتیجه عدم توجه به سایز انگشت شما و انگشتری که خریداری کرده‌اید، باشد. اگر انگشتری که انتخاب کرده‌اید متناسب با انگشت شما نباشد احتمال صدمه به انگشت شما را افزایش می‌دهد. در صورتی که انگشتر برای انگشت شما بزرگ‌تر باشد، در انگشت شما حرکت می‌کند، و ممکنه در اثر حرکتی از دست شما رها شود و لیز بخورد که این افتادن باعث خم شدن یا ضربه دیدنش می‌شود. و اگر برای انگشت شما کوچک‌تر باشد، باعث می‌شود دیگر نتوانید آن را از دست خود خارج کنید و به دست شما فشار وارد می‌کند. تنگ بودن زیادی انگشتر مانع از جریان خون می‌شود و انگشت ورم می‌کند، و کبود می‌شود. گاهی علت تنگ شدن انگشتر را باید چاق شدن و اضافه وزن بدانیم.