گران‌ترین گردنبند جهان که الماس بی‌عیب‌ونقصی دارد، گردنبندی است که دختر فقیر آفریقایی پیدا کرد و فروخت. از گذشته‌های دور طلا و جواهرات در بین مردان و زنان محبوبیت خاصی داشته و همچنان هم این روند ادامه دارد.‌ استفاده از گردنبند طلا زنانه نماد عشق، محبت و زیبایی است، اما هر گردنبندی به جواهر تاریخی تبدیل نمی‌شود و معمولا زمانی ارزش بالایی پیدا می‌کند که صاحب آن فرد مشهوری باشد؛ همچنین عوامل زیاد دیگری در مشهور شدن آن موثر هستند، مانند شخص یا برند سازنده، وضعیت افراد معروف و کمیاب بودن سنگ و جواهر، اندازه جواهر و….

ما در مطلب امروز قصد داریم چند مورد از گرانبهاترین گردنبندهای دنیا را معرفی کنیم؛ پس در ادامه همراه ما باشید‌.

 

دلیل بالا بودن قیمت گران‌ترین گردنبند جهان

گران‌ترین گردنبند طلا از این لحاظ قیمت بالایی دارد که علاوه بر اینکه زیبایی خارق‌العاده‌ای دارد، معمولا از سنگ‌های قیمتی در آن هم استفاده شده است. یکی از عوامل دیگری که در قیمت آن‌ها تاثیر می‌گذارد، وزن آن‌هاست. هر چقدر وزن طلا و جواهر مورد استفاده در تولید این گردنبندها بیشتر باشد، قیمت بالاتری دارند. عامل دیگر به طرح و مدل آن مربوط می‌شود. هر چقدر طراح ظرافت بیشتری به خرج داده و تراشکاری ماهرانه‌تری روی آن‌ها انجام داده باشد؛ چون وقت بیشتری از طراح گرفته است، قیمت بالاتری برای آن، در نظر می‌گیرند.

بعضی از طلاها هم وارداتی هستند و به دلیل نوسان قیمت ارز، قیمت آن‌ها هم تغییر می‌کند. طلاهای سفارشی‌سازی شده هم از قیمت بالایی برخوردار هستند. برای تولید این گردنبندها، طراح مبلغی به‌عنوان اجرت می‌گیرد که سبب می‌شود قیمت بالاتری برای خرید انواع گردنبند طلا و حتی گردنبند طلا بچه‌گانه بپردازید. 

 

انواع گران‌‌ترین گردنبندهای دنیا 

گران‌ترین گردنبند طلا در ایران تحت تاثیر عوامل مختلفی قیمت‌ گذاری می‌شوند. برای خرید طلا آنلاین و آشنایی با چند نمونه از گران‌ترین گردنبند در جهان، تا پایان این مقاله، همراه ما باشید.

الماس امید

از گران‌ترین گردنبندهای دنیا می‌توان به الماس امید اشاره کرد. این قطعه دارای یک الماس بنفش است که 112 قیراط 3/16 وزن دارد. استخراج این الماس برای اولین بار در گولکوندا هند انجام شد. این الماس اولین الماس آبی بود که در سال 1673 روی زمین کشف شد.

دلیل ارزشمند بودن این گردنبند این است که از زمانی که در قرن هفدهم الماس هوپ در فرانسه کشف شد، بارها در بین اشخاص مهم دست به دست شد. مدتی هم پادشاه لوئیس چهاردهم و پادشاه لوئیس پانزدهم آن را در اختیار داشتند. مدتی گذشت و بعد از آن این الماس مدتی در سال 1792 گم شد و دوباره در سال 1812 پیدا شد.‌

تصویر الماس امید

گردنبند A-Heritage-in-Bloom

دومین گردنبند گران قیمت در جهان گردنبند A Heritage in Bloom است که طراحی آن را والاس چان جواهرساز چینی انجام داد. این قطعه از 11551 عدد الماس تشکیل شده که در کل 383.40 قیراط وزن دارد. این گردنبند طلا با نگین جواهر الماس دارای 24 عدد الماس مرکزی است که 104 قیراط دارد. در تولید این گردنبند به جز قطعه اصلی از ۶۰۰ الماس صورتی، ۷۲ یشم و ماده گران قیمت دیگر استفاده شده است.

GIA درجه‌بندی الماس‌ها را به چهار C تقسیم می‌کند. او الماس‌ها را بر اساس برش، رنگ، شفافیت و وزن قیراط درجه بندی می‌کند. الماسی که تراش خیره کننده و رنگ D و طراحی داخلی بی‌نظیری داشته باشد، بدون شک بی عیب ‌و نقص است. 24 الماس این گردنبند جزو این دسته محسوب می‌شود که یکی از آن‌ها وزن زیادی دارد. الماس مرکزی که یک سنگ خشن 507.55 قیراطی دارد، بازمانده کولینان است. 

تصویر گردنبند A-Heritage-in-Bloom

گردنبند نظام حیدرآباد

از جمله گران‌ترین گردنبند جهان که از این لحاظ در رتبه سوم قرار می‌گیرد، گردنبند نظام حیدرآباد است که  گران‌ترین گردنبند ملکه انگلیس هم به‌شمار می‌رود. این گردنبند به‌عنوان هدیه‌ گرانبهایی از نظام واقعی حیدرآباد، آصف جاه هفتم، در سال 1947 به ملکه بود. بعد از مدتی جاه از الیزابت خواست از مجموعه کارتیه، گردنبندی باب سلیقه خود انتخاب کند.

او یک گردنبند گلدار انتزاعی که بیشتر از پنجاه الماس داشت که در بین آن‌ها 13 الماس تراش خورده زمرد و یک الماس قطره‌ای به چشم می‌خورد، را انتخاب کرد. طراح این گردنبند برای اینکه آن را با یک تاج گل ست کند، آن را ساخته است. به دستور ملکه الیزابت تصویر گردنبند را روی آثار هنری و اسکناس دلار باهامایی نقش بسته‌اند.

تصویر گردنبند نظام حیدرآباد پ

گردنبند الماس بی‌نظیر 

گران‌ترین گردنبند دنیا که در رتبه چهارم قرار دارد، گردنبند الماس بی‌نظیر است. این گردنبند یک الماس فانتزی 407.48 قیراطی زرد عمیق دارد و بزرگترین الماس بدون عیب‌وقص در داخل است که GIA آن را رتبه بندی می‌کند. این گردنبند علاوه بر یک الماس مرکزی، 2 الماس درخشان، 3 الماس تراش اشر، 4 الماس بیضی شکل، 5 الماس کوسن، 5 الماس تراش زمرد، 9 الماس قلب شکل، 27 الماس گلابی شکل و 35 الماس گرد دارد. وزن آن در کل 637 قیراط است.

 گردنبند Creation

پنجمین گردنبند گران قیمت جهان Creation نام دارد که یک گردنبند الماس و زمرد پر شور از De Grisogono محسوب می‌شود. این الماس از جمله بزرگترین الماس D Flawless روی زمین به‌شمار می‌رود؛ همچنین از گران‌ترین الماس‌هایی است که در حراجی به فروش رفته است. در قسمت مرکزی گردنبند، الماس تراش زمرد 163.41 قیراطی قرار دارد.

دلیل قیمت بالای آن وجود الماس De Grisogono Creation است که بزرگترین الماس در کلاس خود در جهان محسوب می‌شود. الماس و زمرد نامتقارن از پایه گردنبند آویخته شده و بدون محاسبه الماس مرکزی، از 6000 زمرد و 200 قیراط الماس برخوردار است. الماس بزرگ آن پس از برش خوردن، تقریباً به اندازه یک مکعب یخ شده است. این الماس از نوع IIa بوده و در ترکیب خود نیتروژن ندارد؛ به همین علت رنگ آن بسیار روشن بوده و الماس کمیابی محسوب می‌شود.

الماس امپراتوری تیفانی 

ششمین گردنبند قیمتی جهان، گردنبند الماس امپراتوری تیفانی است. این گردنبند از الماس 128.54 قیراطی رنگ D بی عیب‌ونقص برخوردار است. الماس مذکور بزرگ‌ترین الماسی بوده که شرکت تیفانی فروخته است. گردنبند پلاتین و الماس آن 180 قیراط وزن دارد و کامل‌ترین الماس‌های جهان را شامل می‌شود. الماس امپراتوری در کشورهای مختلف جهان چرخیده و پس از مدت‌ها، در معدنی در بوتسوانا پیدا شد، در اسرائیل برش خورد و در شهر نیویورک باقی ماند.

گردنبند Jadeite Hutton-Mdivani 

به‌عنوان هفتمین گردنبند گران قیمت در دنیا می‌توان گردنبند Jadite Hutton-Mdivani را نام برد. این گردنبند از نادرترین مهره‌های یشم روی زمین است. گردنبند مذکور 27 مهره یشم بی‌عیب‌و نقص دارد. دلیل گران بودن آن، کمیاب بودن تخته سنگ‌های یشم آن است که به‌طور طبیعی کریستال‌هایی را به‌وجود می‌آورند.

تصویر گردنبند Jadeite Hutton-Mdivani

گردنبند بازسازی قلب اقیانوس

گردنبند مزبور، هشتمین گردنبند جهان از لحاظ قیمت است. این گردنبند را هری وینستون ساخته که یک الماس دارد و به قلب اقیانوس معروف است. برای ساختن این گردنبند از یک الماس کبود رنگ، 15 قیراطی کمک گرفته‌اند. دلیل قیمت بالای آن، نسخه واقعی گردنبند تخیلی در فیلم تایتانیک است که یک الماس آبی 15 قیراطی کمیاب دارد. الماس‌های آبی به این علت آبی می‌شوند که هنگام به‌وجود آمدن در آن‌ها بور وجود دارد. البته برای اینکه به این رنگ شفاف و زنده دست پیدا کند، لازم است که شرایط خاصی برای آن، فراهم کرد.

تصویر گردنبند بازسازی قلب اقیانوس

گردنبند طاووس 

از جمله گران‌ترین گردنبند جهان که در رتبه‌های بعدی قرار دارد، گردنبند طاووس است. این گردنبند از 21 یاقوت کبود کشمیر باکیفیت، به وزن 109.08 قیراط برخوردار است. بزرگ‌ترین یاقوت کبود که وزن زیادی دارد 10.56 قیراط است.

وزن و اندازه بزرگ آن برای سنگ‌های کمیاب و قیمتی غیرطبیعی است. یافتن یاقوت کبود در فرایند طولانی انجام می‌شود. به دلیل اینکه سنگ‌های قیمتی آبی با کیفیت به‌ندرت پیدا می‌‌شوند، صد سال زمان برد تا طراحان بتوانند این سنگ‌ها را پیدا کنند و با آن‌ها اثر هنری بی‌نظیری را به‌وجود بیاورند.

یاقوت کبودی که قبلا از معدن استخراج می‌شد، در سال 1887 به اتمام رسید و این سنگ‌ کمیاب شد. اکنون هیچ قطعه دیگری در زمین وجود ندارد که این مقدار از سنگ‌های قیمتی کمیاب در آن موجود باشد. در هنگام کامل کردن این گردنبند، پانزده سال طول کشید که آخرین سنگ پیدا شود.

یاقوت قلب پادشاهی 

دهمین گردنبندی که به‌عنوان گران‌ترین گردنبند جهان شناخته می‌شود، گردنبند یاقوت قلب پادشاهی نام دارد. در مرکز این گردنبند، یک یاقوت قلبی شکل 40.63 قیراطی وجود دارد. در اطراف سنگ مرکزی آن 150 الماس قرار گرفته‌اند که در کل 155 قیراط وزن دارند. دلیل قیمت بالای آن یاقوت است که در جهان به‌ندرت یافت می‌شود. به جرات می‌توان گفت یاقوت‌ها از کمیاب‌ترین سنگ‌های قیمتی روی زمین محسوب می‌شوند.

یاقوت از سنگ‌های قرمزی است که کمیاب‌تر از سنگ‌های یاقوت کبود و زمرد در طبیعت است. یاقوت قلب پادشاهی، یک یاقوت کلاسیک برمه‌ای باکیفیت به‌شمار می‌رود که آن را بهترین و منحصر به فرد ترین سنگ‌های موجود در دنیا می‌دانند. این سنگ‌ها از نظر استحکام در رتبه دوم بعد از الماس قرار می‌گیرند و سبب می‌شود برش آن‌ها به سادگی انجام نشود. مهارتی که در برش یاقوت به یک قلب صورت گرفته، ارزش آن را چندین برابر کرده است؛ به همین دلیل این گردنبند قیمت بالایی دارد.

 

سخن پایانی

گردنبند از جمله طلا و جواهرات مورد علاقه زنان و حتی مردان است. ما در مطلب امروز در مورد گران قیمت‌ترین گردنبند جهان مواردی را بررسی کردیم. در گالری طلا و جواهری حقانی انواع گوناگون طلا از جمله گردنبند با طرح‌های منحصر به فرد و زیبا به فروش می‌رسد. اگر به اطلاعات کامل‌تری در این مورد نیاز دارید، با کارشناسان ما ارتباط بگیرید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.‌