تاثیر طلا بر بدن مرد جنبه‌های مثبت و منفی زیادی دارد که باید قبل از خرید طلا آنلاین در این زمینه اطلاعات کافی را کسب کنید. طلا به عنوان یکی از گران‌ترین و ارزشمندترین فلزات شناخته شده در تاریخ است که از زمان‌های قدیم مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما آیا می‌دانید که طلا می‌تواند فواید مختلفی برای بدن مردان داشته باشد؟ در ادامه این محتوا، همراه ما باشید.

 

تاثیرات مثبت طلا بر بدن مرد

گمان‌های بسیاری در رابطه با تاثیرات مثبت طلا بر بدن مرد وجود دارد که در ادامه برخی از آن‌ها را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

1.مقابله با ویروس‌ها: طلا به عنوان یک ابزار مهم در مقابله با ویروس‌ها شناخته شده و تحقیقات نشان داده است که تاثیر طلا بر بدن انسان شگفت انگیز است و با ویروس‌های مختلف مانند HIV و HPV مبارزه می‌کند.

 1. خاصیت ضد سرطان: طلا به عنوان یک داروی ضد سرطان شناخته شده است؛ زیرا می‌تواند خطر سرطان‌های مختلف را به طور قابل توجهی کاهش دهد. طلا به گونه‌ای است که مهار رشد غیر طبیعی سلول‌ها و بهبود فعالیت سیستم ایمنی بدن را ممکن می‌کند.
 2. ضد التهاب: طلا می‌تواند به عنوان یک ضد التهاب قوی عمل کند و برخلاف داروهای شیمیایی، استفاده از طلا به عنوان یک ماده ضد التهاب، فرصت رشد سلول‌ها را نیز بهبود می‌بخشد؛ به همین دلیل یکی از موثرترین روش‌های درمان درد عضلانی و مفصلی نیز است. 
 3. افزایش میدان مغناطیسی بدن: طلا می‌تواند میدان مغناطیسی بدن را بیشتر از قبل کند؛ با افزایش این میدان، خون در بدن بهتر جریان پیدا کرده و اکسیژن بیشتری به سلول‌های بدن می‌رسد. با بالا رفتن اکسیژن خون نیز سلول‌ها عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهند و فرد جوان‌تر به نظر خواهد رسید.
 4. پاک‌کننده خون: طلا به عنوان یکی از پاک‌کننده‌های قوی خون محسوب می‌شود، این به این معناست که طلا می‌تواند سموم موجود در بدن را دفع کند و از ایجاد مشکلات خطرناک مانند ایجاد فشار قلبی عروقی جلوگیری کند.
 5. بالا رفتن اعتماد به نفس: طلا یک جواهر گران‌بها است که به دلیل ظاهر زیبا و براق می‌تواند تاثیر مثبتی در اعتماد به نفس مردان داشته باشد. استفاده از زیورآلات طلا در استایل به مردان کمک می‌کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و یک استایل شیک برای خود بسازند.

تصویر انگشتر طلا مردانه

تاثیرات منفی طلا بر بدن مرد

استفاده از جواهرات طلا برای مردان ممکن است به عنوان نشانه‌ای از قدرت اقتصادی و اجتماعی به کار گرفته شود. مصرف بیش از حد این فلز گران‌بها، می‌تواند برخی مشکلات و مضرات برای سلامتی مرد داشته باشد که در ادامه توضیح می‌دهیم:

آلرژی

آلرژی به طلا معمولاً به صورت التهاب، خارش و قرمزی پوست شناخته می‌شود که در قسمت‌های مختلف میزان التهاب متفاوت است. اگر مردی علائم آلرژی را دارد، بهتر است از این نوع جواهرات استفاده نکند یا استفاده خود را به حداقل برساند.

آسیب‌روی پوست

 استفاده زیاد از جواهرات طلایی می‌تواند پوست را تحریک کرده و باعث ایجاد خطوط عمیق و چین و چروک شود. تاثیر طلا بر پوست‌ حساس به صورتی است که واکنش منفی نسبت به جواهر از خود نشان می‌دهد.

عفونت

 جواهرات طلایی، از جمله حلقه‌ها، گوشواره، دستبند و دیگر جواهرات با پوست و گوش تماس مستقیم دارند؛ بنابراین می‌توانند باعث ایجاد عفونت شوند.

کم خونی

 استفاده از زیورآلات طلا در مردان می‌تواند باعث کم خونی شود و دلیل علمی آن این است که تعداد گلبول سفید مرد بیش‌تر است و با استفاده از طلا این سلول‌ها بیش‌تر شده و تمام فضای خون را اشغال می‌کنند، که در نهایت گلبول قرمز و آهن کم می‌شود. در زنان این مشکل به وجود نمی‌آید و دلیل این امر وجود لایه چربی بین پوست و لایه‌های زیرین است.

تاثیر بر هورمون‌های جنسی

 طلا این قدرت را دارد که چرخه‌های هورمونی را با اختلال مواجه کند و در مردان باعث کم شدن سرعت حرکت اسپرم و حتی در مواردی ناباروری می‌شود

بنابراین توجه کنید که استفاده از طلا برای مردان می‌تواند تاثیر منفی روی اندام تناسلی و عملکرد آن داشته باشد.

 

نکات خرید و انتخاب طلا برای مردان

مردان از زیورآلات طلا که در سبک‌ها و طراحی‌های متنوعی در دسترس هستند، استفاده می‌کنند. بعضی از مردان انگشتر طلا، دستبند یا گردنبند طلا را به عنوان تزئینات استفاده خواهند کرد؛ همچنین ساعت طلا جزء پر استفاده‌ترین زیورآلات برای مردان است. طرح‌های مردانه کلاسیک در بین جواهرات طلای مردانه بیشتر استفاده می‌شود، اما امروزه طراحی‌های مدرن و شیک نیز طرفداران خاص خود را دارد. 

 1. استفاده از طلاهای صاف و خالص، بدون افزودن سایر فلزات به آنها مثل نقره که می‌تواند باعث تغییر رنگ و شکل طلا طی زمان شود.
 2. عیار بالای طلا را انتخاب کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد.
 3. به طرح‌های ساده و شیک توجه کنید و به دنبال طرح‌های شلوغ نباشید. طرح‌های ساده به مرور زمان از مد نمی افتد و با هر نوع استایلی سازگار خواهد بود.
 4. انتخاب اندازه متناسب با توجه به نوع طلای خریداری شده نیز مهم است، زیورآلات طلا بهتر است که متناسب با اندازه دست و استایل فرد باشد.
 5. انتخاب زیورآلاتی که متناسب با فضای کاری یا رسمی فرد باشد نیز نکته قابل توجهی است و باید به عنوان مثال برای فضای کاری، یک ساعت طلا با طراحی ساده انتخاب کرد و در محیط‌های خانوادگی و خارج از محیط کار طرح‌های بزرگ و جذاب را انتخاب کنید.
 6. توجه به کیفیت جواهرات و پایه طلا مهم ترین نکته است، بهتر است کیفیت جواهرات بررسی کنید و به دنبال یک محصول با دوام باشید.
 7. از توجه به رنگ زیورآلات نیز غافل نشوید. طلا در رنگ سفید و طلایی تولید می‌شود که انتخاب بین این دو بستگی به سلیقه شخص دارد.
 8. بیشترین مقدار پولی که می‌توانید برای خرید زیورآلات طلا بگذارید را محاسبه کنید و در صورت مناسب بودن بودجه خود اقدام به خرید کنید.

تصویر زنجیر طلا مردانه

حکم شرعی استفاده طلا برای مردان

استفاده از طلا برای مردان در اسلام کاملا محدود نشده است، بلکه مردان نیز می‌توانند از طلا و جواهر استفاده کنند. اما در مورد استفاده از طلا و جواهر برای مردان در اسلام، چند نکته باید مد نظر قرار گیرد:

 • در اسلام، افراد باید همیشه متواضع باشند. خودنمایی در زمینه ثروت و نشان دادن آن به دیگران اشتباه است؛ به همین دلیل، استفاده از طلا و جواهر در حد معقول از نظر برخی مراجع قابل قبول است و برخی دیگر استفاده از طلا را برای مردان به طور کامل حرام می‌دانند.
 • در مواردی که استفاده از طلا و جواهر باعث حسادت و کم کردن اعتماد به نفس دیگران می‌شود، بهتر است استفاده نشود.
 • در مواردی که استفاده از طلا و جواهر باعث زیر پا گذاشتن احکام دینی، یا اهانت به سنت و رسوم مردم می‌شود، خلاف شرع تلقی خواهد شد.

 

سخن پایانی

در انتهای این مطلب می‌توان گفت که تاثیر طلا بر بدن مرد جنبه‌های منفی بیش‌تری دارد و به همین دلیل است که دین اسلام استفاده از طلا را برای مردان جایز نمی‌داند. به کار بردن زیورآلات طلا در مردان می‌تواند روی سلامت افراد نیز اثر بگذارد. مردان زیادی هستند که نسبت به طلا حساسیت نشان می‌دهند و با پوست آن‌ها سازگاری ندارد. قبل از استفاده و خرید طلا حتما به تاثیرات آن روی بدن خود توجه داشته باشید.