تعمیر انگشتر کج شده امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و به همین دلیل بهتر است برای یافتن فردی ماهر که در این زمینه تخصص دارد، به مجموعه‌های معتبر مراجعه کنید. در این زمینه می‌توانید از گالری جواهری حقانی کمک بگیرید. مشاورین ما در مجموعه حقانی به شما کمک می‌کنند تا در هنگام خرید انواع انگشتر مانند جدیدترین نمونه‌های انگشتر ۲۰۲۲ بتوانید به صورت آگاهانه متنوع‌ترین مدل‌های انگشتر را تهیه کنید. برای آشنایی بیشتر با خدمات تعمیر انگشترهای کج شده می‌توانید در ادامه همراه ما باشید.

مجموعه حقانی به عنوان مرجعی معتبر در زمینه خرید طلای آنلاین برای جلب رضایت و اعتماد شما عزیزان محصولاتی باکیفیت و اصیل را همراه با فاکتور رسمی تولید می‌کند، محصولاتی انحصاری که هیچ گاه نیاز به تعمیر پیدا نخواهند کرد.

تصویر تعمیر انگشتر کچ شده

چرا انگشتر خم می‌شود؟

قبل از اینکه در مورد تعمیر انگشتر کج شده با شما صحبت کنیم، بهتر است بدانیم چرا انگشتر کج می‌شود؟

 معمولاً علت اصلی خم شدن انگشتر یا حلقه می‌تواند وارد شدن فشار به آن باشد. زمانی که در حال کار هستید، به هر حال به انگشتان خود فشار وارد می‌کنید و همین امر باعث ایجاد فشار به انگشتر خواهد شد. معمولاً رکاب انگشترهایی که پایه حلقه آن‌ها نازک‌تر است با سرعت بیشتر خم می‌شوند؛ در نتیجه بهتر است فشارهای وارده را جدی بگیرید و از بروز آن‌ها جلوگیری کنید.

چطور انگشتر خم شده را تعمیر کنیم؟

برای پاسخ به این سوال که چگونه به تعمیر انگشتر کج شده بپردازیم، می‌توان گفت جواهرسازان از ابزار خاصی استفاده می‌کنند تا انگشترهای فاقد سنگ را به شکل اولیه برگردانند. در برخی شرایط ممکن است پایه حلقه و یا انگشتر خیلی نازک باشد که در این صورت باید پایه را تعویض کنید.

 البته تعویض پایه می‌توانند موضوع هزینه‌بری باشد و به همین خاطر، تنها برای انگشتر و حلقه‌هایی که ساختار نازکی دارند از این روش استفاده می‌کنند. خاطر نشان می‌کنیم در مورد انگشترهایی که دارای سنگ هستند، جواهرساز به دقت و ظرافت بیشتری نیاز دارد و به همین دلیل، هزینه بالاتری را دریافت می‌کند؛ همچنین سخت بودن فلز باعث می‌شود تا هزینه بیشتری برای تعمیر انگشتر دریافت شود.

تصویر نحوه تعمیر انگشتر کچ شده

نحوه تعمیر انگشتر کج شده

تعمیر انگشتر کج شده آن‌چنان که فکر می‌کنید، کار ساده‌ای نیست؛ زیرا هر انگشتر و حلقه پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و جواهرساز نیز باید روش‌های مختلفی را در نظر بگیرد.

در برخی از شرایط انگشتر روی سنبه قرار می‌دهند و سپس با استفاده از چکش روی آن می‌کوبند. ممکن است در این شرایط فشار زیادی به انگشتر وارد شود و بنوان انگشتر را به حالت اولیه برگرداند. البته حرارت هم می‌تواند یک روش ایده آل برای نرم کردن فلز باشد. البته هر حلقه و انگشتر با حرارت دیدن، تعمیرات خاص خود را می‌طلبد؛ چنانچه حلقه و انگشتر نازک باشد، جواهر ساز به شما روش آبکاری را پیشنهاد می‌دهد. آبکاری روشی گران است. جواهر ساز قطعه جدیدی را بعد از لحیم‌کاری به انگشتر مورد نظر متصل می‌کند. شما قبل از تعمیر هر نوع انگشتری لطفاً در مورد هزینه اطلاعات کافی را دریافت کنید.

تعمیر انگشتر نگین‌دار

تعمیر انگشتر کج شده چنان‌چه نگین‌دار باشد، هزینه بیشتری را برآورد می‌کند. انگشترهای طلای نگین‌دار دارای سنگ‌های قیمتی هستند. معمولاًتعمیر این‌چنین انگشترهایی که خم شده‌اند، بسیار ریسک‌پذیر است و به همین خاطر تعمیرکار باید با ظرافت و دقت بیشتری به ترمیم انگشتر مورد نظر بپردازد. با این حساب توصیه ما به شما این است که سعی کنید قبل از استفاده از خدمات تعمیر انگشترهای کج شده به موارد این‌چنینی هم توجه کنید. در حال حاضر بسیاری از انگشترها به صورت سرتاسری پر از نگین هستند و بهتر است بدانید که حلقه‌های دور تا دور نگین، هزینه بیشتری نسبت به انگشتر معمولی را برآورد می‌کند. در هنگام خرید انگشتر طلا مردانه یا حتی زنانه با مشاورین گالری در ارتباط باشید، مشاورین ما در این مجموعه اطلاعات لازم این‌چنینی را به شما ارائه می‌دهند؛ به همین دلیل، باید به مجموعه‌های معتبر در این زمینه مراجعه کنید که گالری جواهر حقانی در این زمینه همیشه بهترین‌ها را برای مشتریان خود در نظر می‌گیرد.

چند نکته کاربردی برای جلوگیری از کج شدن انگشتر

در ادامه چند نکته کاربردی و مهم را یادآور می شویم تا دیگر نیازی به تعمیر انگشتر کج شده خود نداشته باشید.

  • تفاوت طلای عیار بالا و عیار پایین

برای اینکه مجبور نشوید از خدمات تعمیر انگشتر کج شده استفاده کنید، بهتر است در صورتی که فعالیت روزمره زیادی دارید و به قول معروف تحرک بیشتری دارید، از انگشترهایی که عیار پایین‌تری دارند، استفاده کنید؛ چرا که انگشتر با عیار بالا به سادگی خم می‌شود و به همین دلیل، پیشنهاد ما به شما این است که استفاده از طلای سفید و طلای پلاتین و موارد این‌چنینی دیگر را بیشتر مد نظر داشته باشید. انعطاف‌پذیری نقره نسبت به طلا سفید و پلاتین هم بیشتر است و صد درصد هر فلزی تحمل خاص و متفاوت خود را دارد.  با این حساب در هنگام خرید طلا باید به این موارد هم دقت کنید که البته مشاورین ما در گالری جواهری حقانی هم در مورد این‌چنین مواردی در هنگام خرید انگشتر طلا زنانه و مردانه بیشتر با شما صحبت می‌کنند.

تصویر تعمیر کردن انگشتر کج شده
  • توجه به سایز انگشت

یکی از دلایلی که باعث خم شدن انگشتر می‌شود، خرید بدون آگاهی است. چنانچه از مجموعه حقانی خرید کنید، مشاورین ما در مورد اندازه انگشتر اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند تا شما بتوانید انگشتری مطابق با اندازه انگشت دست خود تهیه کنید. خرید انگشترهایی که کوچک و بزرگ هستند، به تغییراتی نیاز دارند و این امکان وجود دارد که محصول با آسیب‌های ریز و درشتی شما را رو‌برو شود.

در این میان، بهتر است بدانید که پایه اصلی انگشتر هیچ‌گاه مانند روز اول نخواهد شد و حتی جوش دادن و برش پایه انگشتر سبب نازک‌تر شدن آن خواهد شد. پس بهتر است اندازه انگشتر را حتماً قبل از خرید مورد بررسی قرار دهید. ممکن است اگر به جز این عمل کنید، به مرور زمان اندازه انگشت تغییر کند و به همین دلیل، باید از انگشتر‌هایی استفاده کنید که استحکام بالایی دارند، مانند انگشتر طلایی پلاتین. 

سخن پایانی

برای تعمیر انگشتر کج شده شما می‌توانید با مشاورین این مجموعه در ارتباط باشید. همان‌طور که بیان شد، انگشترهایی که دارای سنگ و نگین هستند، هزینه بالاتری را برای تعمیر آن‌ها باید در نظر گرفت. به این دلیل که این انگشترها با ظرافت و دقت بیشتری باید تعمیر شوند و چنانچه در این زمینه، به دنبال کیفیت تعمیرات هستید، لطفاً به مجموعه‌های معتبر و باسابقه همچون گالری جواهر حقانی مراجعه کنید.