نماد ماه در جواهرات نشان دهنده شکوه و قدرت است؛ به همین دلیل بیشتر طراحان طلا از قرص یا هلال ماه در طراحی زیورآلات استفاده می‌کنند. نماد پر در طلا مانند نماد ماه ارزش زیادی دارد و می‌تواند زیبایی و جلوه جواهرات را دوچندان کند. با داشتن جواهرات مزین شده به شکل ماه شما حس خوبی خواهید داشت.

طراحان این نماد را با سایزهای کوچک روی زیورآلاتی چون پلاک، دستبند، انگشتر و… کار می‌کنند. طرفداران این نماد همیشه به دنبال جواهراتی با نماد ماه هستند تا در موقعیت‌های مختلف از آن استفاده و احساس آرامش را دریافت کنند. نماد ماه در هر فرهنگی معنا و مفهوم خاص خود را دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

تصویر گوشواره با شکل ماه و ستاره

نماد ماه در جواهرات به چه معنی است؟ 

نماد ماه در جواهرات با معنا و مفهوم خاصی خود را نشان می‌دهد. هر کشوری با توجه به فرهنگ و سنت‌های قدیمی خود این نماد را معنا می‌کند. از تعابیر پرطرفدار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • ماه هم مانند نماد مار در جواهرات قدرت را نشان می‌دهد. افرادی که زیورآلاتی با این نماد را استفاده می‌کنند همیشه حس قدرت دارند. 
  • هلال ماه نشان دهنده شروع دوباره است. برخی فرهنگ‌ها این نماد را امید و خوش‌بینی‌ هم تعبیر می‌کنند. هر فرهنگی ماه را طبق فرهنگ خود معنا می‌کند. 
  • ماه نماد عشق و باروری نیز هست. زنان مجرد در برخی فرهنگ‌ها بر این باور هستند که به کمک جواهرات مزین شده به نماد طلا، می‌توانند جفت خود را پیدا کنند. زوج‌های متاهل با چنین نمادی پایداری عشق خود را نشان می‌دهند. 
  • ماه می‌تواند نماد خوش شانسی هم باشد؛ به همین دلیل جواهرات نماد ماه طرفداران زیادی دارند. روی آوردن به ثروت و شانس تعبیری است که برخی افراد از این نماد دارند که باعث دور شدن افکار منفی می‌شود.
  • معنای دیگری که از این نماد برداشت می‌شود، انتقال از مرحله‌ای به مرحله دیگر است. برخی بر این باور هستند که ماه می‌تواند نشان دهنده تغییر و تحول بزرگ باشد. 
  • بیشتر فرهنگ‌ها اعتقاد دارند که هلال ماه توانمندی زنانه را نشان می‌دهد. تاجی که با نماد ماه روی سر زمان گذاشته می‌شود قدرت و زیبایی آن‌ها را نشان‌ می‌دهد. به همین دلیل امروزه بیشتر خانم‌ها به قدرت این نماد اعتقاد دارند. 

 

نقش هلال ماه در زیبایی جواهرات امروزی

استفاده از ماه در جواهرات امروزی، توانسته جلوه و زیبایی آن‌ها را دوچندان کند. طرفداران این نماد بر این باور هستند که به کمک چنین جواهراتی، اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا می‌کنند. چون ماه نماد پاکی و زیبایی است. طراحان سعی می‌کنند به شکل‌های مختلف آن را روی جواهرات قرار دهند. زیورآلاتی که این نشان را دارند، در واقع قدرت‌های پاک را به شما هدیه می‌دهند‌. 

این نشان می‌دهد که ماه هم مانند نمادهای دیگر در صنعت طلا و جواهرات، نقش پر رنگی را ایفا می‌کند و در کنار زیباتر کردن آن‌ها، می‌تواند معنا و مفهومی را هم انتقال دهد. در خاندان پادشاهی کشورهای مختلف، ماه نماد قهرمانی است که نسل به نسل منتقل شده است. بیشتر فرهنگ‌ها ماه را خدای قدرت می‌دانند که مرگ و زندگی در دست اوست. جذابیت زیادی که نماد ماه دارد، باعث شده تا امروزه روی بیشتر جواهرات مورد استفاده قرار گیرد.

برای اینکه زیورآلات بیش از اندازه ساده نباشند، طراح سعی می‌کند تا با نماد ماه آن هم به اشکال مختلف، آن را زیباتر کند. سنگ‌های قیمتی که با شکل ماه برش زده می‌شوند، جلوه بهتری پیدا می‌کنند و استفاده از این نماد، جواهرات را زیباتر می‌کند.

تصویر جواهر با شکل ماه

نحوه استفاده از نماد ماه در جواهرات 

هنگام خرید طلا آنلاین اولین چیزی که نظر مشتری را جلب می‌کند نمادی است که روی طلا خودنمایی می‌کند. به دلیل همین استقبال زیاد علاقه‌مندان به جواهرات نماددار، طراحان سعی کرده‌اند تا زیورآلاتی با سبک‌های مختلف و نمادهای متنوع، طراحی و تولید کنند. نحوه استفاده از نماد ماه روی جواهرات به این صورت است که طراح ابتدا انگشتر، پلاک و… را تولید کرده، سپس نماد ماه را متناسب با سایز آن طراحی و روی زیورآلات قرار می‌دهد.

امکان نصب این نماد روی دستبند، نیم ست و گردنبند هم وجود دارد. نماد ماه بیشتر به صورت آویزان به جواهرات متصل می‌شود تا جلوه آن‌ها را بیشتر کند. نمادها روی جواهرات اسپرت، مجلسی و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. جنس آن‌ها طلای سفید، زرد، نقره، تیتانیوم است. شما می‌توانید برای هدیه دادن هم از این جواهرات استفاده کنید. نصب نماد ماه روی زیورآلات به صورت کاملا دقیق و ظریف صورت می‌گیرد تا هنگام استفاده جدا نشود. 

 

سخن پایانی

قرار گرفتن نماد ماه روی جواهرات، فروش این محصولات را افزایش داده است. در جواهری حقانی شما شاهد جواهراتی با طرح و رنگ‌های متنوع هستید که نماد ماه را با زیبایی هرچه تمام‌تر نشان می‌دهند. معنا و مفهوم خوبی که این نماد دارد باعث شده تا بیشتر از قبل مورد توجه مشتریان قرار بگیرد. شما می‌توانید برای مجالس و مهمانی‌ها، دورهمی‌های رسمی و… از این زیورآلات استفاده کنید. ماه با هر شکلی که روی جواهرات قرار بگیرد ظاهر آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.