از گذشته تا به امروز در انواع زیورآلات از انواع نمادها استفاده می‌شود؛ اما هریک از این نمادها در فرهنگ‌های مختلف معانی متفاوتی دارند. امروزه یکی از نمادهای پرطرفدار در زیورآلات و اکسسوری‌های زنانه نماد کلید می‎باشد. بسیاری از افراد شیفته اکسسوری‌هایی با این نماد بوده، اما از معنی آن اطلاعی ندارند. فلذا در این مقاله قصد داریم شما را با نماد کلید در زیورآلات آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید.

تصویر دستبند طرح کلید

استفاده از نماد کلید در زیورآلات

به‌طورکلی از نمادهای متفاوت در طراحی زیورآلات استفاده می‌شود. نماد لوتوس در طلا همچون نماد کلید در زیورآلات بسیار رایج و پرکاربرد است. گاهی اوقات طراحان زیورآلات و جواهرات علاوه‌بر استفاده از نماد در اکسسوری‌های خود از دیگر سنگ‌های قیمتی و باارزش همچون الماس نیز استفاده می‌کنند. الماس سیاه یکی از نگین‌های باارزش است که در انواع زیورآلات و جواهرات باارزش و زیبا به‌کار برده می‌شود. اگر شما نیز می‌خواهید بدانید که الماس سیاه چیست؟ از دیگر مقالات موجود در وب‌سایت گالری حقانی بازدید نمایید.

تصویر اکسسوری طرح کلید

معنای اکسسوری‌های طرح کلید

در گذشته کلید را نمادی به عنوان شروع دوباره، رهایی و عشق می‌دانستند. امروزه نیز کلید نمادی از موفقیت و کسب دانش است؛ اما بسیاری از افراد نیز آن را نویدبخش اتفاقات جدید و فرصت‌ها می‌دانند که می‌تواند درب‌های بسته و دشواری‌ها را حل کند. در بسیاری از فرهنگ‌ها مردم معتقد هستند که نماد کلید می‌تواند باعث کشف عشق، کسب‌وکار یا منزل جدید می‌شود. همچنین در برخی از کشورها نیز خانم‌های جوان در شروع سن 21 سالگی یک گردنبند با نماد کلید هدیه می‌گیرند؛ زیرا آن‌ها معتقدند که 21 سالگی شروع تازه‎ای از زندگی حرفه‌ای و پایان تحصیلات است که می‌تواند فرد را با فرصت‌های بزرگ و کوچک روبه‌رو کند. برخی افراد نیز معتقد هستند که نماد کلی در زیورآلات به‌معنا کشف و پیدا نمودن رموز زندگی است. تملک و مالکیت نیز از دیگر مفاهیم کلید در زیورآلات محسوب می‌شود. اگر گردنبند کلید در کنار قفل قرار داشته باشد، می‌تواند سمبلی از تعهد دوستی و عشق باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی نماد کلید در زیورآلات مختلف پرداختیم. نماد کلید به‌عنوان یک آویز روی گردنبند یا حتی روی یک گوشواره ظاهر بسیار لوکس و زیبایی ایجاد می‌کند و با استفاده از آن استایل مناسبی خواهید داشت. کلید یکی از محبوب‌ترین نمادهایی است که در انواع جواهرات از آن استفاده می‌شود. اگر شما نیز قصد خرید جواهرات با نماد کلید را دارید، پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به وب‌سایت گالری حقانی از اکسسوری‌ها و زیورآلات متنوع این فروشگاه بازدید نمایید.