علامت بی نهایت طلا به معنای عشق و علاقه بی پایان است و از قدمت تاریخی برخوردار است. از گذشته تا به امروز نماد بی نهایت طلا به دلیل طراحی خاص و زیبا، بسیار مورد توجه بوده است. اغلب افراد برای نشان دادن عشق خود، از نماد‌ها استفاده می‌کنند و با نگاه کردن به آن به راحتی می‌توان به معنی آن پی برد. علامت بی نهایت در طلا تنها به معنای عشق بی انتها نیست، بلکه برخی از افراد آن را به عنوان جریان زندگیمی‌دانند و از این سمبل امید به زندگی و انرژی می‌گیرند. برای آشنایی بیشتر با نماد بی نهایت و خصوصیات آن تا انتها مقاله با ما همراه باشید.

تصویر علامت بی نهایت گوشواره

علامت بی نهایت طلا و معنای آن در فرهنگ‌های مختلف

محبوبیت نماد بی نهایت تنها به یک منطقه یا قشر خاص محدود نمی‌شود و در سراسر دنیا طرفدار زیادی دارد. این نماد همواره نشانگر چرخه رویداد‌ها، وفاداری ابدی، همبستگی، تولد دوباره، توسعه و پیشرفت مداوم است. نماد بی نهایت در اصول فنگ شویی خوش شانسی، آرامش، رفاه، مقام، ثروت را به خود جذب می‌کند. به این نماد تنها نمی توان به عنوان یک علامت ریاضی نگاه کرد، بلکه از نظر فلسفی نیز دارای ارزش فراوان است. علامت بی نهایت در اروپا دارای جایگاه ویژه است و از آن به عنوان آغاز الهی یاد می‌شود. جالب است بدانید که در شرق علامت بی نهایت به عنوان یکپارچه کننده طبیعت شناخته می‌شود و آغاز و پایان را با هم متحد می‌کنند.

 علامت بی نهایت در ساخت طلا به وفور استفاده می‌شود و با قدرت بسیار بالایی عشق و محبت را به تصویر می‌کشد. برای افرادی که سعی دارند منظور خود را از طریق سمبل‌ها به دیگران برساند، استفاده از جواهرات طرح دار بهترین انتخاب است. به راحتی می‌توان با انتخاب نماد بی نهایت در طلا و جواهرات عشق بی پایان و جریان همیشگی زندگی را به تصویر کشید. نماد‌ها بیانگر روحیات و احساس شما هستند، به طور مثال نماد مار در جواهرات به معنای قدرت، حکمت و خرد، عشق بی پایان است. نماد کلید در جواهرات می‌تواند به معنای کلید قلب یا وعده عشق باشد و از طراحی بسیار خاصی برخوردار است. توجه داشته باشید که هر نماد دارای معنا و تاریخچه مخصوص به خود است و معمولا در تمام فرهنگ‌ها یک معنی مشترک دارد و ممکن است در بیان متفاوت باشد.

 

معنای نماد بی نهایت طلا 

بدون شک نماد بی نهایت طلا یکی از محبوب‌ترین نماد‌های مورد استفاده در ساخت طلا به حساب می‌آید. در ساخت گردنبند، گوشواره، دستبند، انگشتر و… از این سمبل ابدیت استفاده می‌شود. به دلیل تنوع بسیار بالا در طراحی افراد مشکل پسند نیز به راحتی می‌توانند محصول مد نظر خود را انتخاب کنند. برای درک بهتر معنای نماد بی نهایت روی انواع زیورآلات در ادامه به طور کامل توضیح خواهیم داد:

انگشتر: وجود نماد بی نهایت بر روی انگشتر به معنای اتحاد، پایداری، وفاداری، علاقه شدید و همیشگی میان دو شخص است.

گردنبند: برای ساخت گردنبند استفاده از نماد بی نهایت بسیار کار هوشمندانه‌ای است و چشم هر بیننده‌ای را به خود مجذوب می‌کند و به معنای ماندگاری یک عشق تا ابدیت است و برای مصرف کننده امید به زندگی را به ارمغان می‌آورد.

گوشواره: یکی از محبوب‌ترین اکسسوری در میان خانوم‌ها گوشواره است و یکی از تاثیر گذار‌ترین آیتم‌ها در انتخاب، طرح و معنای سمبل به کار رفته در آن است. علامت بی نهایت به دلیل طرح بسیار خاص و منحصر به فرد خود توانسته نظر اکثر خانوم‌ها را به خود جلب کند‌. نکته مهم دیگر که در انتخاب این محصول تاثیر زیادی دارد معنای این نماد است، که نشانگر احساس قلبی شخص است و عشق ابدی را ترسیم می‌کند.

تمامی زیورآلات ساخته شده با نماد بی نهایت نشانگر در جریان بودن زندگی و علاقه پایان ناپذیر هستند و ابدیت را در ذهن القا می‌کنند. توجه داشته باشید که این سمبل علاوه بر زیبایی از قدرت جادویی نیز برخوردار است. در گذشته از این نماد استفاده‌های فراوانی ‌شده و در اکثر نقاشی‌ها، طلسم‌ها و لباس‌ها از آن استفاده می‌کردند.

تصویر علامت بی نهایت در دستبند

اهمیت علامت بی نهایت در مد

امروز با پیشرفت علم و فناوری دستگاه‌های پیشرفته عرصه طلا سازی نیز با تحول  مواجه شده و کیفیت محصولات بسیار بالا رفته است. نماد بی نهایت از سادگی بسیار خاصی برخوردار است، اما در عین حال پیچیده است و این محبوبیت این نماد را صد چندان کرده است. طراحان همواره سعی داشته اشکال جدیدی را از نماد را طراحی کنند یا با دیگر نماد تلفیق کنند. کیفیت برخی از طرح تولید شده به قدری بالاست که به راحتی می‌توان در مجلل‌ترین مراسم‌ها از آن‌ها بهره گرفت. زیبای و شکوه محصولات تولید شده با علامت بینهایت محبوبیت آن صد چندان کرده است و در طرح‌ها و نقش‌های متنوعی تولید می‌شوند. 

این نماد یکی از ارکان مهم در تولید محسوب می‌شود و به دلیل داشتن طرفداران فراوان جایگاه تثبیت شده ای دارد. نماد دیگری که بسیار مورد توجه است، نماد لوتوس است. شاید این سوال برایتان پیش بیاد، که نماد لوتوس در جواهرات به چه معناست؟ در پاسخ باید گفت به معنای رشد و تکامل معنوی، نجابت و پاکدامنی، چرخه تولید و رشد انسان است. لوتوس یا گل نیلوفر آبی جزء محصولات پرطرفدار است و در کنار نماد بینهایت خودنمایی می‌کند.

 

خواص جادویی علامت بی نهایت طلا

علامت بی نهایت در میان فرنگ‌های مختلف شناخته شده بوده و رواج فراوانی داشته است، از روی آثار تاریخی به جای مانده به راحتی می‌توان به این مهم دست یافت. در گذشته علامت بی نهایت به چندین معنا که ادامه توضیح خواهیم داد، تفسیرمی‌شد:

یونان: مردم یونان بر این باور بودند که این علامت بر جدایی ناپذیری دو اصل مادی و معنوی استوار است و به عنوان نماد تعادل و هماهنگی شناخته می‌شود و از دیگر کاربرد‌های این نماد برای به تصویر کشیدن عدالت می‌توان اشاره کرد. 

تبت: به دلیل شکل خاص نماد بی نهایت و اتصال دو قطب به دیگر و مشخص نبود نقطه آغاز و پایان آن مردم تبت آن را به عنوان نماد اتحاد می‌دانستند.

اروپا: علامت بی نهایت در اروپا بسیار فرار تر از یک نماد است و به عنوان قدرت الهی شناخته می‌شود و به دلیل شباهت زیاد به عدد‌ها هشت آن مقدس می‌دانند.

چین: در فنگ شویی علامت بی نهایت به عنوان سمبل خوش شانسی و مقام شناخته می‌شود. در گذشته به منظور بالا رفتن موفقیت در انجام کارها و سعادت زندگی از زیورآلات با نماد بی نهایت استفاده می‌کردنند.

هند: معنای علامت بی نهایت در هندوستان کمی متفاوت است و بیانگر تناسخ است. در هند اعتقاد بر این است، که آغاز پایان است و پایان آغازی دوباره و هیچ چیز دائمی نیست و همواره تغییر می‌کند. افراد بسیاری از پیروان آیین‌های مختلف برای حفظ این نیرو درون خود اقدام به خالکوبی این نماد بر روی بدن خود کرده‌اند.

نماد‌های باستانی تاثیرگذاری بسیار بالایی روی زندگی مردم داشته اند. برای جذب انرژی‌های مثبت و سازنده نماد بی نهایت بهترین راه استفاده از جواهرات تولید شده با این نماد است.

 

علامت بی نهایت در طلا و جواهرات

علامت بی نهایت نه تنها در فیزیک و ریاضیات بلکه در فلسفه و باور عموم نیز به معنای ابدیت است و بیانگر چیزی نامشخص است. شکل ظاهری این نماد شبیه به عدد هشت است و نقطه شروع و پایان آن مشخص نیست و دارای پیچ خوردگی است. معمولا برای وصف کردن مسئله‌ای با اهمیت بالا، بدون حد و مرز از این نماد خاص استفاده می‌شود. برای القا کردن عشق، قدرت، توازن، زیبایی، سادگی، وفاداری، همبستگی، ابدیت، معنویت و… نماد بی نهایت کاربرد دارد. به دلیل اهمیت و محبوبیت بالای این نماد چه در دوران باستان و چه مدرن استقبال بسیار ویژه ای از آن به عمل آمده است. در گذشته از این نماد بی نهایت به عنوان طلسم استفاده می‌شده و افراد برای جذب شانس و ثروت آن را به کار می‌بردند. محبوبیت این نماد به قدری زیاد است، در دنیای هنر نیز ورد پیدا کرده است و طراحی‌های متفاوتی از آن به عمل آمده است. معمولا زوج‌ها و افراد عاشق از این نماد برای نشان دادن عشق بی حد و مرز خود استفاده می‌کنند.

 

کلام پایانی

علامت بی نهایت دارای خواص و معانی بسیار ارزشمندی است و برای مصرف کننده فواید فراوانی به همراه دارد. به دلیل ماهیت اصلی این نماد احساس آرامش و شوق به زندگی را در شخص القا می‌کند و سرشار از عشق و محبت است. در فرهنگ فنگ شویی برای جذب ثروت و مقام از علامت بی نهایت استفادهمی‌ کردنند. این محصول دارای انواع متفاوتی است و به دلیل بالا بودن طراحی جوابگوی تمام سلیقه است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص علامت بی نهایت و نمونه‌های آن می‌توانید از طریق پل‌های ارتباطی مشخص شده با همکاران ما ارتباط برقرار نمایید.