چاکرا گلو یا چاکرا پنجم یکی از مهم‌ترین چاکراهای بدن است که از آن به عنوان ویشوددا نیز یاد می‌شود. باز شدن این چاکرا کمک می‌کند تا فرد بسیار بیشتر دیده شود و به هر آنچه که بر زبان جاری می‌کند، دست یابد. اگر دوست دارید سخنان تاثیرگذارتری داشته باشید و به راحتی بتوانید به وسیله کلام‌تان بر هر فردی تاثیر بگذارید، آشنایی با سنگ‌های چاکرا پنجم می‌تواند به شما کمک کند. منظور از سنگ‌های چاکرای پنجم مجموعه‌ای از سنگ‌های شفابخش است که می‌توانند با قرارگیری در جواهرات شخصی یا گوشه‌ای از منزل زندگی شما را کاملا متحول کنند.

 

آشنایی با سنگ‌های چاکرا پنجم

اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که دوست دارید با سنگ‌های چاکرا پنجم آشنا شوید و بدانید هر کدام چه ویژگی‌هایی دارند، مطالعه این مقاله می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. 

 • سنگ آکوامارین

دستیابی به شجاعت یکی از مهم‌ترین اهدافی است که توسط بسیاری از افراد دنبال می‌شود. اگر در زندگی خود دائما می‌ترسید و نمی‌دانید کدام مسیر سریع‌تر شما را به سمت اهداف‌تان می‌رساند، سنگ آکوامارین بهترین سنگ برای شما خواهد بود.

این سنگ کمک می‌کند تا تمامی حقایق در چشم شما نمیان بماند و از استرس دور بمانید.

اگر افسردگی و بیماری‌های روانی امان‌تان را بریده است با استفاده از این سنگ می‌توانید از این دوره سخت زندگی خود گذر کنید. لازم است بدانید که خواص سنگ کهربای سیاه شباهت بسیاری با خواص این سنگ دارد.

تصویر سنگ آکوامارین

 • سنگ لاجورد

شاید اگر بگوییم داشتن یک سنگ به رنگ آسمان کمک می‌کند حس قدرت در شما افزایش یابد و اعتماد به نفس‌تان چندین برابر شود، باور نکنید؛ اما باید بگوییم که سنگ سنگ لاجورد دقیقا همین کارها را انجام می‌دهد. تقریبا تمامی کسانی که این سنگ را برای جواهرات خود انتخاب می‌کنند با گذشت مدت زمانی کوتاه می‌توانند اثرات آن را در زندگی شخصی خود مشاهده کنند.

جالب است بدانید که از این سنگ به عنوان هدیه نیز می‌توان استفاده کرد. به خصوص اگر بخواهید برای عشق زندگی‌تان هدیه تهیه کنید.

ترکیب این سنگ با سنگ‌های چاکرا چهارم نیز می‌تواند ایده‌ای بسیار جذاب باشد. اجرایی این ایده در هنگام ساخت طلا سفارشی می‌تواند در داشتن جواهراتی با ظاهری خاص و منحصر به فرد کمک کند.

تصویر سنگ لاجورد

 • سنگ آمازونیت

ساخت طلا با سنگ زبرجد و آمازونیت به صورت ترکیبی را می‌توان یک ایده بسیار ناب و خاص دانست که کمک می‌کند تا زندگی فرد در یک بازه زمانی کوتاه تغییر و تحول یابد.

سنگ زبرجد اشکی

1 عدد در انبار

سنگ زبرجد اشکی

۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان

اگر دوست دارید در جمع‌های دوستانه و خانوادگی به یک فرد بسیار تأثیرگذار تبدیل شوید و بتوانید به وسیله قدرت صدای خود همه را شیفته کنید، آمازونیت به شما کمک می‌کند. این سنگ را می‌توان یک سنگ زیبا با قدرتی ماورایی دانست که فرد نگهدارنده را به سمت موفقیت‌های بیشتر روانه می‌کند. با استفاده از این سنگ فرد می‌تواند زندگی موفق‌تر و بهتری را تجربه کند و در روابط عاطفی خود به هر آنچه که می‌خواهد دست یابد.

لازم به ذکر است که کم‌رنگی عشق را با استفاده از این سنگ می‌توان جبران کرد؛ بنابراین اگر تصور می‌کنید رابطه میان شما و شریک عاطفی‌تان به گرمای بیشتری نیاز دارد، استفاده از این سنگ گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

تصویر سنگ آمازونیت

 • سنگ سودالیت

یکی از سنگ‌های چاکرا پنجم که از آن به عنوان سنگ شاعران نیز یاد می‌شود، سنگ سودالیت است. این سنگ مسئولیت افزایش خلاقیت را برعهده دارد؛ به همین دلیل نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

البته زیبایی‌های ظاهری این سنگ نیز آن را به یک سنگ بسیار زیبا و ارزشمند تبدیل کرده است.

این سنگ آبی رنگ می‌تواند دریایی از لطف بیکران پروردگار را به سمت زندگی شما روانه کند. اگر دوست دارید لایق الطاف خدایی باشید، می‌توانید یک جواهر با این سنگ خاص بسازید و همیشه از آن استفاده کنید. 

تصویر سنگ سودالیت

 • سنگ عقیق توری آبی

سنگ عقیق توری آبی یکی از اعضا اصلی سنگ‌های خانواده عقیق است که به عنوان یک سنگ عرفانی با خاصیت درمان امراض روحی و جسمی در نظر گرفته می‌شود. این سنگ باعث می‌شود تا شما در روابط شخصی‌تان اثرگذاری بیشتری داشته باشید و بتوانید به هر آنچه که می‌خواهید دست یابید.

اگر چه افراد بسیاری این سنگ را یک سنگ عادی می‌دانند، اما باید بدانید که این سنگ عقیق توری آبی یک سنگ فوق‌العاده با قدرت جادویی است که به تقویت چاکرای گلو می‌پردازد و احساس ارزشمندی را در افراد ایجاد می‌کند.

تصویر سنگ عقیق توری آبی

 • سنگ آپاتیت آبی

آن دسته از دوستانی که به دنبال سنگ‌های خاص برای استفاده در جواهرات خود هستند، می‌توانند از سنگ آپاتیت آبی استفاده کنند؛ البته باید بدانید که این سنگ خاص تنها زمانی می‌تواند زیبایی‌های خود را بیشتر به نمایش بگذارید که توسط طلاسازان خبره در جواهرات جایگذاری شود؛ به همین دلیل است که گفته می‌شود برای ساخت جواهرات با سنگ آپاتیت آبی بهتر است از متخصصان مجموعه حقانی با سابقه چندین و چند ساله کمک بگیرید‌.

افرادی که این سنگ را برای استفاده انتخاب می‌کنند، می‌توانند رزق و روزی بیشتری را به سمت زندگی خود روانه کنند. بیشتر شاد باشند و بیشتر تلاش کنند. 

تصویر سنگ آپاتیت آبی

 • سنگ آنجلیت

 سنگ آنجلیت را می‌توان یکی از بهترین سنگ‌های چاکرای پنجم در نظر گرفت. کاربرد این سنگ در پرده افشانی از حقایق و افزایش قدرت تفکر مشخص می‌شود. این سنگ می‌تواند به شما کمک کند تا هرچه سریع‌تر عشق زندگی‌تان را پیدا کنید و به تعادل دست یابید

 اگر به‌ دنبال یک سنگ برای افزایش قدرت بینایی و شنوایی خود هستید نیز این سنگ می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. 

تصویر سنگ آنجلیت

 • سنگ کلسدونی آبی

یکی دیگر از سنگ‌های آبی رنگ چاکرای پنجم که به دلیل داشتن قدرت ماورایی بسیار مورد توجه قرار گرفته است، سنگ کلسدونی آبی است. ظاهر خاص این سنگ باعث شده است تا از آن به عنوان یکی از پرطرفدارترین سنگ‌ها در صنعت جواهرسازی نیز یاد شود؛ به همین دلیل است که گفته می‌شود، اگر می‌خواهید سنگی را داشته باشید که علاوه بر زیبایی بتواند شما را به سلامت روحی و روانی نیز برساند، کلسدونی آبی بهترین گزینه برای شما است.

افرادی که این سنگ را برای استفاده در جواهرات خود انتخاب می‌کنند، می‌توانند صبوری خود را افزایش دهند و به موفقیت‌های بسیاری در زندگی خود دست یابند.

 

 • سنگ کریزو کولا

از دیگر سنگ‌های چاکرای پنجم که می‌تواند دریچه‌های خوشبختی را به روی شما بگشاید، می‌توان به سنگ کریزوکولا اشاره کرد. این سنگ فوق‌العاده بهترین سنگ برای کسانی است که رنگ آرامش را در زندگی خود کمتر می‌بینند. این افراد با استفاده از این سنگ می‌توانند سریع‌تر به آرامش دست‌ یابند و قدرت روحی و جسمی خود را بهبود دهند.

زندگی بشر پر از سختی‌ها و ناملایماتی است که تنها با صبوری حل می‌شوند؛ اما متاسفانه باید بگوییم که در عصر حاضر صبوری در کمتر کسی دیده می‌شود؛ به همین دلیل اگر به دنبال صبوری هستید نیز می‌توانید از این سنگ استفاده کنید. 

تصویر سنگ کریزو کولا

 • سنگ کیانیت آبی

سنگ کیانیت آبی یکی از مهم‌ترین کریستال‌ها در صنعت جواهرسازی است که بیشتر به دلیل داشتن ویژگی‌های ظاهری محبوب شده است؛ اما خوب است بدانید که این سنگ در زندگی روزمره فرد نیز می‌تواند تاثیرات فوق‌العاده‌ای بگذارد؛ به عنوان مثال می‌تواند با باز کردن چاکرای گلو زندگی فرد را متحول کند و او را از پستی‌های زندگی نجات دهد. اگر فکر می‌کنید زندگی برای‌تان بسیار سخت و دشوار شده است و دیگر قدرتی برای ایستادگی در برابر ناملایمات روزگار را ندارید، بهتر است از سنگ کیانیت آبی استفاده کنید تا قدرت تصمیم‌گیری خود را بهبود بخشید.

 

 • سنگ کلسیت آبی

از دیگر سنگ‌های چاکرا پنجم که می‌تواند روح شما را بیدار کند و قدرتی برای بهبود روابط عاطفی به شما بخشد سنگ کلسیت آبی است. این سنگ بیشتر مناسب افرادی است که به دلیل داشتن ترس از اجتماع دور مانده‌اند و نمی‌توانند آنگونه که باید با شریک عاطفی خود ارتباط بگیرند.

کمک گرفتن از این سنگ می‌تواند کمک کند تا احتمال دستیابی به موفقیت برای بسیاری از افراد بسیار ساده و آسان باشد. سنگ کلسیت آبی همچنین یکی از سنگ‌های محبوب در صنعت جواهرسازی است که به دلیل خواص درمانی و غیر درمانی بسیاری که دارد، مورد توجه قرار گرفته است.

اگر پس از اطلاع یافتن از ویژگی‌های این سنگ تصمیم به ساخت جواهراتی با سنگ کلسیت آبی گرفته‌اید، انتخاب یک مجموعه معتبر که از سنگ‌های اصل در طراحی و ساخت جواهرات دلخواه شما استفاده کند، بسیار مهم است. توصیه ما به شما و سایر علاقه‌مندان انتخاب گالری حقانی برای خرید و ساخت طلا سفارشی با این سنگ‌های قیمتی است، چرا که این مجموعه به شما ضمانت می‌دهد که سنگ‌های اصلی در جواهرات شما به کار رفته‌اند.

تصوییر سنگ کلسیت آبی

 • سنگ لاریمار

رهایی از دردهای روحی در سالیان اخیر بسیار مورد توجه بشر قرار گرفته است. متاسفانه باید بگوییم که زندگی صنعتی احتمال افسردگی افراد را نسبت به گذشته چندین برابر کرده است؛ به همین دلیل افراد دائما به دنبال امتحان کردن راهکارهای مختلف برای دستیابی به شادی و رهایی از افسردگی و سایر دردهای روانی هستند.

متاسفانه باید بگوییم که علم پزشکی مشخص کرده است که دردهای روانی می‌توانند زمینه‌ساز دردهای جسمی شوند. همین موضوع نشان می‌دهد که نیاز است تا هر چه سریع‌تر راهکاری را برای رهایی از این دردها اجرایی کنید.

توصیه ما این است که در کنار دریافت خدمات روانشناسی از سنگ لایمار که به عنوان یکی از مهم‌ترین سنگ‌ها برای دستیابی به شادی و خوشبختی نامیده می‌شود نیز استفاده کنید.

تصویر سنگ لاریمار

 • سنگ آزوریت

سنگ آزوریت بیشتر مناسب کسانی است که به دنبال دستیابی به قدرت بیشتر هستند. اگر دوست دارید زندگی خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که هیچ کس نتواند در برابر خواسته‌های شما نه بگوید و همه مطیع شما باشند، بهترین گزینه موجود برای شما سنگ آزوریت است‌.

لازم به ذکر است که این سنگ همچنین می‌تواند در رهایی از درد، رنج و بیماری نیز می‌تواند بسیار کاربردی باشد. اگر تصور می‌کنید زندگی برای شما بسیار سخت شده است به گونه‌ای که نمی‌توانید در برابر ناملایمات آن مقاومت کنید، همین حالا ساخت جواهراتی که نگین‌هایی از سنگ آزوریت را در خود جای داده‌اند را آغاز کنید. 

تصویر سنگ آزوریت

 • سنگ سلستیت

سلستیت یک سنگ زیبا و دوست داشتنی است که در سالیان اخیر توانسته است بسیار مورد توجه قرار گیرد. با استفاده از این سنگ افراد می‌توانند به راحتی تمامی انسدادهای موجود در بدن خود را رفع کنند و به بسیاری از اهداف خود در زندگی دست یابند. افرادی که از سلستیت استفاده می‌کنند بسیار کمتر از سایرین دچار دردهایی در ناحیه قلب و ریه می‌شوند و از گزند دشمنان در امان هستند.

بسیاری از افراد بر این باورند که با استفاده از این سنگ می‌توان خاص بودن را تجربه کرد. چرا که ظاهر بسیار زیبایی دارد و به راحتی با هر نوع پوشش و استایلی تطابق می‌یابد. اگر فردی خوش‌پوش هستید که به ظاهر خود بسیار اهمیت می‌دهید، ساخت جواهراتی که این سنگ را در خود جای داده‌اند، گزینه بسیار مناسبی می‌تواند برای شما باشد. 

تصویرسنگ سلستیت

 چگونه می‌توان از سنگ‌های چاکرای پنجم استفاده کرد؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای هر فرد پیش آید این است که چگونه می‌توان از سنگ‌های چاکرا پنجم استفاده کرد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که چندین راه برای استفاده از این سنگ‌های جادویی وجود دارد. اگر دوست دارید سنگ منتخب را در هر مکان و زمانی با خود به همراه داشته باشید، بهترین گزینه برای شما ساخت جواهراتی است که این سنگ را در خود جای داده است.

ناگفته نماند که از این سنگ در هنگام مدیتیشن یا برقراری ارتباط‌های مهم نیز می‌توان استفاده کرد. اگر اهل مدیتیشن هست نیز در طول آرام‌سازی ذهن می‌توانید این سنگ‌ها را بر روی گلو قرار دهید تا اثرات آن را ببینید. 

 

جمع بندی

در این مطلب در رابطه با سنگ‌های چاکرای پنجم صحبت کردیم و گفتیم که با نگهداری از هر کدام از این سنگ‌های جادویی به چه قدرت‌هایی می‌توان در زندگی دست یافت. همچنین گفته شد که چگونه می‌توان از این سنگ‌ها استفاده کرد.

قطعا یکی از بهترین روش‌های موجود برای استفاده از سنگ‌های شفابخش ساخت جواهراتی است که از این سنگ‌ها به عنوان نگین استفاده کرده است.

در عصر حاضر که سنگ‌های مصنوعی بسیاری وجود دارند انتخاب یک گالری معتبر که در طراحی و ساخت جواهرات خود از سنگ‌های اصل استفاده کند، بسیار مهم است. خوشبختانه باید بگوییم که گالری طلا و جواهرات حقانی به همین دلیل است که شهرت یافته و هر روز بیشتر از دیروز به سمت موفقیت پیش می‌رود. متخصصان این مجموعه قادرند تا حتی خاص‌ترین جواهرات را با استفاده از سنگ‌های قیمتی در بازه زمانی کوتاهی با ظرافت بسیار طراحی و بسازند.