سنگ آمیتیست یکی از کانی‌های ارزشمند با زیبایی بی‌نظیر است که طرفداران پروپاقرص زیادی دارد.

استفاده از سنگ آمیتیست خواص متعددی دارد؛ به همین علت اکثر افراد سعی می‌کنند از این سنگ در گردنبند، دستبند و یا انگشترهای خود استفاده کنند. گردنبند طلا با سنگ آمیتیست بسیار زیبا و بی‌نظیر است و افراد با خرید آن این سنگ را در طول روز همراه خود دارند. اگر به دنبال مرکزی هستید که با تلفیق طلا و سنگ آمیتیست طرح‌های بی‌نظیری برای شما خلق کند، مجموعه حقانی بهترین پیشنهاد است.

حقانی با بیش از ۴ دهه فعالیت در حوزه ساخت و فروش طلا و جواهر، با امکان ساخت طلا سفارشی، انواع طلا و جواهرات ترکیبی با سنگ آمیتیست را مطابق با طرح مورد نظر شما ساخته و به صورت رایگان برای شما ارسال می‌کند. 

آشنایی با مشخصات سنگ آمیتیست اصل

در این بخش از مقاله با معرفی مشخصات سنگ آمیتیست به شما در شناخت این سنگ کمک می‌کنیم.

سنگ آمیتیست در رنگ‌های مختلفی همچون قهوه‌ای، سبز، صورتی، بنفش، سیاه و خاکستری یافت می‌شود. شفافیت این سنگ نیز صدفی و شیشه مانند است. سنگ آمیتیست در کشورهایی مانند آلمان، رومانی، روسیه، برزیل و مکزیک یافت می‌شود.

قیمت سنگ آمیتیست به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن اصالت سنگ آمیتیست است. تشخیص اصالت این سنگ بسیار سخت و دشوار است و برای این کار باید از افراد ماهر کمک بگیرید.

تمام انواع سنگ آمیتیست در رنگ‌های مختلف دارای خواص یکسانی هستند و فقط در رنگ با یکدیگر تفاوت دارند. آمیتیست در برخی مصارف مانند استفاده در گردنبند، دستبند و… رنگ می‌شود تا زیباتر جلوه کند؛ با این حال این موضوع به معنی مصنوعی بودن سنگ نیست و صرفا رنگ آن بهبود یافته است؛ به طور مثال گوشواره طلا با سنگ آمیتیست را برای جلوه بیشتر رنگ می‌کنند.

تصویر سنگ آمیتیست

سنگ آمیتیست برای متولدین چه ماهی است؟

برای خیلی از افراد قطعا این سوال پیش آمده است که سنگ آمیتیست برای چه ماهی است؟ سنگ آمیتیست سنگ متولدین ماه اسفند بوده و برج آن “حوت” است. برخی افراد عقیده دارند متولدین این برج با استفاده از این سنگ درهای خوشبختی و خوش شانسی را به زندگی خود باز می‌کنند؛ همچنین استفاده از این سنگ برای متولدین ماه‌های دیگر در ترک عادات ناپسند تاثیر گذار است.

 

خواص سنگ آمیتیست برای زنان و مردان

آمیتیست یکی از مهم‌ترین سنگ‌هایی است که برا درمان بیماری‌ها و مشکلات مختلف جسمی و روحی استفاده می‌شود. این سنگ با برخی از چاکراهای بدن من جمله چاکرا تاج و چاکرای چشم سوم ارتباط دارد. در نظر داشته باید که همه این عوامل به نحوه برقراری ارتباط و استفاده از آن برمی‌گردد.

چشم سوم که این سنگ در ارتباط با آن است حس ششم را بیدار می‌کند؛ همچنین مسئول درک واقعیت دنیا است. چاکرای چشم سوم به رنگ نیلی است و تقریبا با رنگ سنگ آمیتیست یکسان است. وقتی چاکرای چشم سوم مسدود می‌شود افراد احساس افسردگی و اضطراب می‌کنند و سنگینی انرژی‌های منفی را بر روح خود احساس می‌کنند.

چاکرا تاج، چاکرا روحانی است که با سنگ آمیتیست در ارتباط است. اگر این چاکرا مسدود شود افراد در خود احساس بیگانگی کرده و تصور می‌کنند با محیط بیرون غریبه هستند. ر کنار همه این‌ها استفاده از سنگ آمیتیست از حملات عصبی جلوگیری می‌کند و ذهن را در برابر انرژی‌های منفی محافظت می‌کند.

تصویری نزدیک از سنگ آمیتیست

خواص ماورائی و معنوی سنگ آمیتیست

استفاده از سنگ آمیتیست و به همراه داشتن آن با خود علاوه بر خواصی که بر چاکراهای انسان دارد، دارای یک سری خواص فراطبیعی است که در ادامه به برخی از این خواص ماورائی و معنوی اشاره می‌کنیم.

 • به همراه داشتن این سنگ باعث برکت در کسب و کار می‌شود.
 • باعث تقویت اراده می‌شود و به فرد چه در ترک عادت بد و چه در تداوم عادات خوب کمک می‌کند.
 • با بهبود کابوس‌ها به افرادی که مشکلات خواب دارند کمک می‌کند. 
 • باعث افزایش تمرکز می‌شود.
 • استرس را کاهش می‌دهد و به افراد حس قدرت و شادی عطا کرده و ترس و تنش‌های عصبی را کاهش می‌دهد.
 • خواص آمیتیست برای زنان به این صورت است که در تسکین دردهای قاعدگی به آن‌ها کمک می‌کند.
 • نماد خوشبختی و خوش شانسی
 • مناسب جهت استفاده در مدیتیشن
 • ایجاد تعادل در جسم و روح 
 • الهام بخش و روشن کردن چهره افراد
 • تقویت سیستم ایمنی
 • کمک به کنترل افکار منفی 
 • دارای اثر تسکین دهنده
 • درمان بی خوابی و سردردهای مزمن
 • تصفیه خون

 

مراقبت از سنگ آمیتیست

با وجود اینکه سنگ آمیتیست مقاوم و بادوام است برای مراقبت از آن باید نکاتی را رعایت کرد. اگر بخواهید سختی این سنگ را در نظر بگیرید باید بگوییم سختی آن ۷ است. به طور کلی این عدد برای ساخت هر جواهری بسیار کافی بوده و در برابر ضربات مقاوم است؛ اما ممکن است در برخورد با برخی اجسام خراش‌هایی روی آن ایجاد شود یا اینکه ممکن است در مجاورت با جواهرت دیگر آسیب ببیند.

این سنگ با وجود سختی که دارد بسیار شکننده بوده و ممکن است بر اثر ضربه‌ای محکم خرد شود. توجه داشته باشید رنگ سنگ آمیتیست در برابر نور خورشید مقاوم نیست و ممکن است در مقابل این نور درخشندگی خود را از دست داده و کمرنگ شود.