سنگ‌ها دنیای بزرگ و وسیعی دارند و ضمن داشتن جذابیت‌های ظاهری خواص ماورائی بسیاری را شامل می‌شوند.

با ورود به دنیای سنگ‌ها و آشنایی با مزایای آن‌ها قطعا راغب می‌شوید که تکه‌ای از یک سنگ جذاب و مفید را با خود به همراه داشته باشید و ما از میان صدها سنگ به شما سنگ آکوامارین را معرفی می‌کنیم. در ادامه بیشتر در مورد این سنگ و خواص آن خواهیم گفت.

مجموعه حقانی از ترکیب سنگ آکوامارین و طلا جواهرات جذابی همچون انگشتر طلای زنانه لایت و سایر محصولات جذاب مانند انگشتر طلای زنانه مولتی را طراحی و تولید کرد است.

 

کانی شناسی سنگ آکوامارین

 ترجمه اصطلاح لاتین سنگ آکوامارین به معنای “دریای شیرین” است ، این سنگ درخشندگی بالایی دارد و آن را به شیشه نسبت می‌دهند. آکوامارین جنس سختی دارد و رنگ آن در طیف آبی تا سبز آبی می‌گنجد. کیفیت آن همچون سنگ جواهر بریل است. سختی آکوامارین حدود ۷٫۵ و ساختار آن کریستالی و شش ضلعی است.

سنگ آکوامارین و سنگ زمرد سبز از یک خانواده هستند؛ اما تفاوت‌های شگفت آوری با یکدیگر دارند.همچنین از سنگ‌های زلال و شفاف محسوب می‌شود که این نوع رنگ به دلیل وجود اکسیدهای آهن در ترکیب شیمیایی این سنگ است.

کشور برزیل را می‌توان تولید کننده اصلی این سنگ دانست ولی در کشورهایی مانند چین، هند، کنیا، استرالیا، پاکستان، زامبیا، زیمبابوه، میانمار، ماداگاسکار، موزامبیک، نامیبیا و ایالات متحده نیز معادن این سنگ وجود دارند.

باید به این نکته اشاره کرد که شدت رنگ می‌تواند یکی از اصلی‌ترین معیارهای ارزیابی کیفیت و قیمت گذاری سنگ آکوامارین است؛ اما شدت رنگ نمی‌تواند عامل کاهش قیمت آن باشد؛ زیرا بسیاری از خریداران بخاطر سبک‌تر بودن و شفافیت بالای آن به خرید آکوامارین ترغیب می‎شوند.

حقانی به عنوان مرجعی کامل برای خرید طلای آنلاین با در نظر گرفتن امکاناتی همچون ساخت طلای سفارشی این امکان را برای شما در نظر گرفته است تا جواهرات خود را با سنگ‌های دلخواه و متنوع همچون آکوامارین، یاقوت قرمز و غیره شخصی سازی کنید.

تصویر سنگ آکوامارین

 

بررسی ویژگی‌ها سنگ آکوامارین

سنگ آکوامارین ویژگی‌های بسیاری دارد که در ادامه به صورت خلاصه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

 • سنگ آکوامارین دارای خاصیت نفوذ مغناطیسی است و امواج مغناطیسی منتشر شده از ماه را به راحتی جذب می‌کند.
 • سنگ آکوامارین دارای خواص شگفت انگیزی همچون افزایش احساس قدرت، شکست ناپذیری، افزایش ایمنی و همچنین محافظت از دارنده سنگ است.
 •  در گذشته برای آرام کردن امواج و در امان نگه داشتن دریانوردان از آکوامارین استفاده می‌شد.
 •  کارشناسان استفاده از سنگ آکوامارین را برای افزایش و شادی و نشاط توصیه می‌کنند.
 • خوب است بدانید آکوامارین نما شجاعت و وقار است.
 • سنگ آکوامارین طیف متنوعی از رنگ آبی را شامل می‌شود و جذابیتی خیره کننده دارد.
 • در شرق از سنگ آکوامارین به عنوان نماد احترام و عرفان یاد شده است.
 • اکثر کسانی که سنگ آکوامارین را به مدت طولانی همراه داشتند آن را نماد آرامش و خلوص می‌دانند.

 

خواص درمانی سنگ آکوامارین

از سنگ آکوامارین به سبب داشتن خواص درمانی خارق العاده در درمان برخی بیماری‌ها همچون برونشیت ریه، سرماخوردگی، اوریون، زونا، آلرژی‌ها و ناراحتی‌های مربوط به دهان و دندان و مجاری تنفسی و غیره استفاده می‌شود.

در ادامه به صورت خلاصه در مورد نحوه استفاده از سنگ آکوامارین برای استفاده از خواص درمانی آن اشاره می‌کنیم. 

 • سنگ آکوامارین می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و بدن شما را در برابر آلرژ ی‌ها و حساسیت‌های مختلف ایمن دارد.
 • اگر سنگ آکوامارین را در آب قرار دهید و سپس آن آب را به پوست خود بمالید، می‌توانید حساسیت‌های پوستی را کاهش دهید.
 • سیستم دفاعی بدن را تقویت کرده و مشکلات ناشی از بدکارکردی سیستم ایمنی را کاهش می‌دهد.
 • خوب است بدانید که در صنعت از سنگ آکوامارین در شیشه عینک‌ها استفاده می‌کنند که این امر می‌تواند ناراحتی‌های چشم را تسکین دهد.
 • اگر سنگ آکوامارین را به عنوان نگین گردنبند خود استفاده کنید به صورتی که روی گردن شما قرار گیرد، می‌تواند مشکلاتی همچون تیروئید یا دردهای گلو را تسکین دهد.

تصویر آکوامارین

خواص ماورائی سنگ آکوامارین

همانطور که گفتیم که سنگ‌ها مخصوصا سنگ آکوامارین از خواص ماورائی و خواص معدنی بسیاری برخوردارند. نحوه تشکیل این سنگ‌ها در دراز مدت و شرایطی که تحت آن به وجود آمده‌اند خواص متنوع و متفاوتی را در آن‌ها شکل می‌دهد که در ادامه به صورت خلاصه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • به طور کلی سنگ‌ها می‌توانند افکار ناامید کننده و منفی را از شما دور سازند و سنگ آکوامارین نیز از این امر مستثنی نیست. با همراه داشتن یک سنگ آکوامارین برای همیشه از شر افکار منفی خلاص شوید.
 • در برابر حوادث دریانوردی خود را ایمن دارید؛ در نتیجه اگر قصد دارید به سمت دریا حرکت کنید این سنگ را همراه خود داشته باشید.
 • تعادل را در جسم و روح شما برقرار می‌سازد، بدین صورت که احساسات ذهنی، اعصاب، اشکالات جسمی و غیره رفع می‌شود و شما به تعادلی نسبی دست می‌یابید.
 • همراه داشتن این سنگ موجب می‌شود تا شما بتوانید به اتفاقات اطراف خود با روشن بینی بیشتری نگاه کنید.

 

جمع بندی

با توجه به خواص و مزایایی که برای سنگ آکوامارین در منابع علمی و روایات ذکر شده است اگر شما نیز راغب شدید که یک سنگ آکوامارین یا مصنوعات آن را تهیه کنید، می‌توانید از مجموعه حقانی کمک بگیرید.

خرید سنگ آکوامارین اصل با تضمین کیفیت و همراه با فاکتور رسمی و شناسنامه گوهر شناسی به صورت آنلاین از طریق مجموعه حقانی امکان پذیر است.

شما می‌توانید با چند کلیک ساده به صورت آنلاین انواع جواهراتی که به سنگ آکوامارین مزین هستند را تهیه کنید.

مجموعه حقانی به کمک استادکاران ماهر ایرانی و طراحان خلاق در تلاش است تا هر آنچه نیاز دارید را در کوتاه‌ترین زمان بیابید. جهت مشاهده مدل‌ها و استعلام قیمت سنگ آکوامارین اصل با تیم پشتیبانی ارتباط برقرار کنید.