blog

سنگ آکوامارین

نام سنگ آکوامارین ترجمه شده اصلاح لاتین به معنای “دریای شیرین” است ، این سنگ درخشندگی شبیه شیشه دارد و جنسی سخت دارد و از گونه آبی تا سبزآبی و با کیفیت سنگ جواهر بریل است.سختی آکوامارین ۷٫۵ و ساختار کریستالی این سنگ شش ضلعی می باشد.

سنگ آکوامارین و سنگ زمرد سبز از یک خانواده هستند اما تفاوت های شگفت آوری با یکدیگر دارند.همچنین از سنگ های زلال و شفاف محسوب می شود و این نوع رنگ به دلیل وجود اکسیدهای آهن در ترکیب شیمیایی این سنگ می باشد.

سنگ اکوامارین دارای خاصیت نفوذ مغناطیسی است و امواج مغناطیسی منتشر شده از ماه را به راحتی جذب میکند به همین دلیل دارای خواص دیگری همچون افزایش احساس قدرت ، شکست ناپذیری ، افزایش ایمنی و همچنین محافظت از دارنده سنگ می باشد. در گذشته برای آرام کردن امواج و در امان نگهداشتن دریانوردان استفاده می شده و کارشناسان سنگ آکوامارین را برای افزایش و شادی و نشاط توصیه می کنند.

کشور برزیل را میتوان  تولید کننده اصلی این سنگ دانست  ولی در کشورهایی مانند چین ، هند ، کنیا ، استرالیا ، پاکستان ، زامبیا ، زیمبابوه ، میانمار ، ماداگاسکار ، موزامبیک و نامیبیا و ایالات متحده نیز معادن این سنگ وجود دارند.

باید به این نکته اشاره کرد که شدت رنگ می تواند یکی از اصلی ترین معیارهای ارزیابی کیفیت و قیمت گذاری سنگ آکوامارین دانست ، اما شدت رنگ کمتر این سنگ نیز نمی تواند عامل کاهش قیمت آن باشد ، زیرا بسیاری از خریداران این نوع سنگ بخاطر سبک تر بودن و شفافیت بالای آن ، به خرید آکوامارین ترغیب می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.